Vraždící agent Moskvy na Hradě, brrr!
Zato poslední díl mě doslova přikoval k posteli. Díky své inteligenci jsem se poměrně rychle do děje dostal i bez znalosti předchozích situací. A zhrozil jsem se, co nám to televize velmi sugestivním způsobem předestřela.
Úřad prezidenta republiky je rejdištěm agentů Moskvy. A dokonce Lánský zámek se má stát místem, kde při setkání hlavy státu s ruským odpůrcem Putinova režimu dojde k nenápadnému útoku na hosta ze strany členky prezidentovy ochranky. Ta do něj drobně strčí loktem a přitom mu vpíchne do ruky z dávkovače na inzulin ďábelskou látku. Prezident samozřejmě všechno ví a dokonce útok ochránkyni přikáže pod hrozbou, že když neposlechne, ruští agenti zastřelí jejího otce. Prezident přitom cynicky říká, že až chemická látka začne účinkovat, bude disident šílenstvím drápat sklo okénka letadla.
To už jsem se opravdu začal bát, a pochopil jsem, že novičok v injekci být nemohl, protože ten by účinkoval rychle, disident by se skácel rovnou v Lánech, což by se špatně vysvětlovalo. Pochopil jsem rovněž, že prezident měl v záloze ještě další způsob likvidace, a to radioaktivní kaviár – toho se však jeho host ani nedotkl.
Teď už jsem jenom s napětím čekal, kam až to povede. Ulevil jsem si, když vyšlo najevo, že ochránkyně útok na prezidentova hosta jen fingovala, a že útočníky na jejího tatínka včas zlikvidoval kolega z tajné služby.
A jak dopadl prezident? Premiér, kterého zřejmě tajná služba informovala o jeho vražedném počínání, neváhal, a donutil prezidenta k abdikaci pod pohrůžkou zveřejnění celé aféry. Prezident sice odstoupil, avšak kůži si tím nezachránil. V poslední minutě filmu ho před dveřmi vily zastřelil ruský agent tak strašlivého vzezření, že Frankenstein byl proti němu krasavec.
Bylo to otřesné – mám na mysli zjištění, co všechno by se mohlo stát, pakliže by se k moci dostal sebestředný vydíratelný populista podporovaný cizí mocností, v jejíž službách podnikne cokoli, aby si zachoval pozici a přízeň svého patrona.
Nepustili však autoři fantazii z opratí až moc? Prezident, který se podílí na vraždě? Nešlo být realističtější a přece jenom toho zločineckého z postavy požívající autoritu ve společnosti trochu ubrat?
Nešlo, to by pak musel být zcela jiný žánr, třeba špionážní komedie či fraška z Lán. Kde však vzít inspiraci? Babo raď!
Jan Dvořák
Chcete mě číst?
Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.
Jan Dvořák
Padla facka, padla – na Oscarech
Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.
Jan Dvořák
Hrozby ze vzdušného prostoru
V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.
Jan Dvořák
Zajímavé mlčení České televize
Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.
Jan Dvořák
Covidový pas bude Evropanům slušet
Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát
Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...
Klíčový zápas MS v hokeji 2026 je tady. Češi po sobotním šoku narazí na jednoho z favoritů turnaje
Česká hokejová reprezentace nastoupila na mistrovství světa ve Švýcarsku k zatím nejnáročnější...
Vlak na koridoru usmrtil člověka, hasiči evakuovali stovky cestujících
Provoz na železničním koridoru mezi Českým Brodem a Poříčany zastavila v pondělí odpoledne nehoda,...
Střední školy na Vysočině mají kapacity pro druhého kola přijímacích zkoušek
Pro druhé kolo přijímacího řízení na střední školy zbývá na Vysočině přes 1200 volných míst. Zcela...
4. den MS v hokeji 2026: Na programu jsou duely favoritů turnaje i důležitý zápas Česka
Mistrovství světa v hokeji 2026 pokračuje čtvrtým hracím dnem a fanoušci se mohou opět těšit na...
- Počet článků 6212
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1088x
MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně




















