Vláda musí se statistikami účinně zacházet jako ministr Vojtěch, aby vyzněly optimisticky

( Alternativní  průběh  zasedání  kabinetu) Ačkoli jednání vlády po víkendové přestřelce ministrů Vojtěcha a Hamáčka prostřednictvím hned dvou televizních kanálů neslibovalo poklidného ducha, přesto tomu tak bylo.

Premiér, který na sklonku týdne Hamáčkovi vzkázal, aby se nemontoval Vojtěchovi do chytré karantény a radši se zabýval pošťáky, byl naopak přívětivý.

Kdo by očekával, že snad zdvihne obočí nad tím, že Vojtěch se u Moravce de facto přiznal, že ještě v neděl ráno prezentovalo MZ chybné, tedy staré statistiky o počtu nemocných covidem, by se mýlil.

Premiér naopak Vojtěchovi poděkoval za správný mediální přístup. Bylo přece úžasné ukázat veřejnosti, jak účinně vláda s covidem bojuje, jestliže během několika hodin dokázala snížit počet aktuálně nemocných o celou třetinu a ještě do oběda stihla dva tisíce pacientů vyléčit. „Z Adama byste si měli vzít příklad,“ dodal premiér.

„A jako, jak?“ zeptal se dvojministr Havlíček. „Mně se v rezortech během dopoledne nic zázračně nezmění, nový jaderný blok nevyroste, dálnice se nedostaví - leda přibyde nějaká ta srážka na trati.“

„No dobře,“ oponoval Babiš, ale co kdybys vydal uklidňující tiskovou zprávu, že poslední trend ukazuje, že naše dráhy jsou stále bezpečnější, během víkendu dokonce stoprocentně, protože v neděli se nic stalo. Hned by se lidi dívali na železnici jinak.

 A taky Alena by mohla někdy předvést optimističtější statistky. Ať na berňáku spočítají, kolik vybrali od osmi do deseti dopoledne, a pak to porovnej s celkovým číslem ve čtyři. To může jít klidně o několikanásobky růstu.“

„No dobře, ale nevím, jestli zrovna daně jsou ten pravý mediální tahák pro lidi, “zapochybovala Schillerová a hned přišla s jiným nápadem. „Ať udělá kolega Toman srovnání v obchodních řetězcích. Tam bude večer nárůst tržeb oproti ránu fantastický. Tím se náš skokový blahobyt evidentně prokáže.“

„Ono je zapotřebí se statistikami umět zacházet chytře..,“ šibalsky se usmíval Babiš, ale do řeči mu vpadnul Hamáček.

„Chytře, chytře. Ale co bude s Chytrou karanténou, kterou Vojtěch nezvládá? Měla by spadat pod armádu!“

„To, to ne, „bránil se Vojtěch,“ ti nemají hygieniky.“

„Ale zato armádní lékaři dokáží každého postavit na nohy rychle, a to ještě dřív, než mu skončí karanténa. Kdyby se například velitelem Karantény stal pan plukovník doktor..“

„Myslíte Pr“.., chtěl premiér za Hamáčka vyslovit lékařovo příjmení, ale stihnul říct jenom začátek, protože Hamáček ho přerušil: „Žádné Pr, jako Prymula,  ale Gr - jako Greinstein." (ZDE)

 

 

Autor: Jan Dvořák | úterý 28.7.2020 15:53 | karma článku: 10,46 | přečteno: 190x

Další články autora

Jan Dvořák

Chcete mě číst?

Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.

11.7.2022 v 13:19 | Karma: 3,09 | Přečteno: 87x | Diskuse | Ostatní

Jan Dvořák

Padla facka, padla – na Oscarech

Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.

19.4.2022 v 12:58 | Karma: 0 | Přečteno: 79x | Diskuse | Společnost

Jan Dvořák

Hrozby ze vzdušného prostoru

V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.

24.1.2022 v 11:51 | Karma: 0 | Přečteno: 107x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Zajímavé mlčení České televize

Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.

15.5.2021 v 17:48 | Karma: 0 | Přečteno: 136x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Covidový pas bude Evropanům slušet

Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.

18.3.2021 v 9:47 | Karma: 3,61 | Přečteno: 85x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR

11. června 2025

Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Finále volby ředitele ČT: Radní grilují kandidáty, Karas mluvil o klientelismu

18. června 2025,  aktualizováno  10:45

Sledujeme online Radní ve středu volí nového generálního ředitele České televize. Nástupce Jana Součka vybírají z...

Popálený hasič při požáru truhlárny na Strakonicku. Ohniska hledali ještě druhý den

18. června 2025  10:39

Profesionální i dobrovolní hasiči zasahují na Strakonicku u požáru v areálu truhlárny. Plameny...

Vláda u Ústavního soudu uhájila zpřísnění podmínek pro předčasné důchody

18. června 2025  9:05,  aktualizováno  10:31

Ústavní soud zamítl návrh ANO na zrušení novely, jež zpřísnila podmínky předčasných důchodů. Vláda...

Izrael zapečetil tunel, kde zabil Sinvára. Nalil do něj tuny betonu

18. června 2025  10:12

Izraelská armáda zlikvidovala tunel v Pásmu Gazy, ve kterém v květnu při vzdušném úderu zabila...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 6212
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1087x
Televizní režisér a publicista

       MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.