Vakcínu jako první dostanou J. Žižka, nebo J. Cimrman ? K. Světlá, nebo M. Němcová?
Po nezdařilém inzerátu, který měl vyvrátit fámy o nebezpečnosti vakcíny, přičemž však veřejnost naopak vystrašil, přišlo už ministerstvo s perfektním nápadem.
Zcela původní není, ale pokud inspirace odjinud poslouží dobré věci, lze jej jen uvítat. Zdrojem inspirace se stala V. Británie. Dala si velmi záležet na tom, aby aspoň jeden z první dvojice očkovaných, muž, měl „reklamní“ příjmení, všeobecně v zemi známé, aby šlo o jmenovce významné osobnosti britských dějin. Proto se prvním očkovaným mužem ve Spojeném království stal William Shakespeare.
Naše ministerstvo britský krok následovalo, bylo však ještě důkladnější, genderově. Rozhodlo, že nejen první očkovaný muž, ale rovněž první očkovaná žena by měli nést příjmení významných či slavných Češek a Čechů. Buď jako jmenovci historických postav našich dějin, nebo v ideálním případě by to mohly být ještě žijící velevýznamné autentické osobnosti v kategorii 65 plus.
O tíhu rozhodnutí, komu píchnout první vakcíny se ministerstvo demokraticky podělilo s širokou veřejností. Sestavilo širší seznam vhodných mužských a ženských osobností, zveřejnilo jej a vyzvalo občany, aby prostřednictvím SMS dali hlas favorizovanému příjmení. I s vědomím toho, že někdo bude hlasovat vícekrát, ministerstvo soutěž spustilo a argumentovalo tím, že to nevadí, že vítěz naopak může mít k očkování o to silnější „mandát“.
Soutěž je dvoukolová. Po prvním kole bude s odstupem 48 hodin zahájeno druhé kolo, kam postoupí první dvě jména z mužské a z ženské kategorie, která získala nejvyšší počet hlasů.
Právě dnes v přímém přenosu ministr Blatný oznámí výsledky prvního kola. Už teď je máme od zdroje k dispozici na přiloženém žebříčku. Avšak bez počtu hlasů, takže si musíme počkat až do večera.
Kategorie MUŽI
Alois Jirásek
Jan Žižka
Jan Hus
T.G. Masaryk
Jiří Kájinek
Karel Čtvrtý
Emil Zátopek
Václav Klaus
Václav Moravec
Jan Neruda
Josef Švejk
Jaroslav Cimrman
ŽENY:
Karolína Světlá
Anna Proletářová
Helena Fibingerová
Jiřina Švorcová
Ivana Zelníčková-Trump
M.D. Rettigová
Věra Čáslavská
Lenka Bradáčová
Anežka Česká
Emma Destinová
Božena Němcová
Miroslava Němcová
Seznam sice je opatřen podpisem ministra, o jehož autentičnosti není třeba pochybovat, neboť se shoduje i s faksimile podpisu z wikipedie, avšak zdroj si není jistý, zda získané žebříčky uvádějí pořadí jmen od nejvyššího počtu hlasů k nejnižšímu či naopak.
Nelze proto vyloučit, že v mužské kategorii se o prvenství v očkování mohou ve finále utkat jak dvojice Alois Jirásek/Jan Žižka, tak Josef Švejk/ Jaroslav Cimrman. U žen se může rozhodovat buď mezi K. Světlou a A. Proletářovou, anebo mezi spisovatelkou a senátorkou shodných příjmení Němcová.
Uvidíme. V každém případě však půjde o jména, která k očkování veřejnost přitáhnou.
„Když se nechal očkovat Švejk a Němcová, tak to my taky, mámo, viď?“ Pak už jenom ministerstvo bude muset podle evidence obyvatel vhodné očkovance oslovit. To by problém být neměl. Žižků či Švejků je u nás dost.
Zaujme i znělka celé audiovizuální propagační kampaně Má dát najevo, že očkování nebolí, je to jenom jako když dá žihadlo včelička. Zvukově byla zpracována ve dvou verzích.
První by měla oslovit střední generaci a seniory.
Druhá verze cílí na mladé.
Jan Dvořák
Chcete mě číst?

Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.
Jan Dvořák
Padla facka, padla – na Oscarech

Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.
Jan Dvořák
Hrozby ze vzdušného prostoru

V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.
Jan Dvořák
Zajímavé mlčení České televize

Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.
Jan Dvořák
Covidový pas bude Evropanům slušet

Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.
Další články autora |
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně
Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...
Západní Turecko zasáhlo zemětřesení o síle 6,2, lidé vybíhali z budov
Oblast poblíž tureckého Istanbulu zasáhlo krátce po poledni zemětřesení o síle 6,2, uvedla americká...
Poslanci se přou, za co se bude u lékaře platit. Mění se i prohlídky u řidičů
Přímý přenos Poslanci řeší třaskavou věc, zda kývnou na to, aby si lidé připláceli za lepší zdravotní péči a...
Rakušan nabízí po ruských výhrůžkách ochranu Haškovi. Beru to vážně, říká brankář
Ministr vnitra a předseda STAN Vít Rakušan odsoudil chování ruského exprezidenta Dmitrije...
Policejní zásah pod nejvyšším panelákem v Pardubicích. Našli tam mrtvého muže
V pardubických Polabinách zasahovali ve středu dopoledne policisté i ostatní složky IZS. Pod...

Pronájem bytu 1+1 s parkovacím stáním, ul. Svatoplukova, Brno
Svatoplukova, Brno - Židenice
14 000 Kč/měsíc
- Počet článků 6212
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1087x
MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně