V sobotu zpravodajství Novy selhalo
Jakoby editoři Televizních novin zcela ignorovali to, co už déle než čtrnáct dnů cloumá veřejností a naopak se jí snažili vsugerovat, co by s lidmi cloumat mělo. Prostě manipulace.
Špatným znamením pro diváka byl už přehled nejdůležitějších událostí ve znělce. „Hurikán míří na New York – Policie zatkla Jaroslava Bartáka – Stav 12 leté dívky po napadení je vážný.“
A korunu tomu dodal hned první blok. Přes šest a půl minuty byl český divák přesvědčován o tom, že někde v Americe se prohání vítr, který snad může zaplavit i kus New Yorku. Koho to asi tak u nás doma může zajímat? Máme dost svých povodní.
Až teprve po tomhle utrpení se dostalo na kloudnou věc, na kterou skutečně celý národ čekal. Pan doktor Barták se vrátil z Turecka a ocitl se v klepetech.
Ale pěkně to odbyli, tedy na té Nově, v necelých dvou minutách. Člověk by čekal bližší záběry, nějakou animaci a hranou ilustraci a hlavně hudbu, která dá šotu ten správný šmak. Prostě katastrofa, horší než v České televizi!
Ale pozor, divák – a je to jako ve sportu, když fandíte určitému klubu – by měl být uznalý, pokud se něco hezkého povede konkurenci. A to se včera v Událostech povedlo skutečně.
Tam nepředstírali, že jsou nějaké důležitější věci, třeba onen Novou přeceněný hurikán – ten správně zařadili až na páté místo a v kratší stopáži – a citlivě vyhmátli to hlavní a po tzv. předělu TÉMA DNE na prvním místě také odvysílali. Byla to reportáž právě o návratu pana doktora z Turecka. A dali si na ní záležet, což bylo patrné už v přehledu zpráv, když použili hezké formulace o „mužích zákona“, kteří doktora zadrželi. A také reportáž byla o něco delší než na Nově.
Klobouk dolů.
Česká televize začíná na diváka myslet, protože ví, na co je zvědav - a také přijde nový ředitel - , kdežto Nova si nebezpečně zahrává s větrem.
Jan Dvořák
Jan Dvořák
Chcete mě číst?
Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.
Jan Dvořák
Padla facka, padla – na Oscarech
Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.
Jan Dvořák
Hrozby ze vzdušného prostoru
V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.
Jan Dvořák
Zajímavé mlčení České televize
Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.
Jan Dvořák
Covidový pas bude Evropanům slušet
Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Dálnici D2 na Brněnsku uzavřela nehoda tří kamionů. Dva lidé utrpěli zranění
Nehoda tří kamionů v pondělí po 17:00 na víc než dvě hodiny zcela zastavila provoz na D2 na Brno na...
Přerov poskytne dotaci 5,6 milionu korun na odhlučnění estakády na D1 u Dluhonic
Přerov se rozhodl poskytnout Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dotaci 5,6 milionu korun na úpravu...
Nehoda tří kamionů uzavřela dálnici D2 na Brno mezi Blučinou a Chrlicemi
Nehoda tří kamionů dnes po 17:00 zcela zastavila provoz na D2 na Brno na devátém kilometru, tedy...
Na Tachovsku vyjede 14. června poprvé autobusová linka Tachov-Tirschenreuth
Na Tachovsku začne v neděli 14. června jezdit pravidelná autobusová linka...

Pronájem bytu 1+kk s balkonem, sklep, Praha 5 Motol
Jeřabinová, Praha 5 - Motol
17 500 Kč/měsíc
- Počet článků 6212
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1088x
MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně



















