Už je tam zase?

Demokracie je velmi nepraktická záležitost, protože byla vymyšlena chytrými lidmi, kteří však přehlédli skutečnost, že většina lidí tak chytrá jako oni není, a tudíž bude rozhodovat špatně.  

Marně proto elity předkládají spásná řešení, která  však hlupáci oslyší a ženou celé národy a státy do záhuby – hospodářské, duchovní i morální.

Proto se v dějinách, ale i v současnosti, našly a nacházejí politické osobnosti, které s neproduktivními žvanírnami učinily rázný konec!

Se zhoubnou demokracií buď úplně skoncovaly, nebo ji modifikovaly. Například do demokracie lidové, nacionální, proletářské – prostě do takové, která nepřipouští zpochybňující diskusi či různé cesty k vytyčeným cílům. Jednoduše eliminuje „zdržovačky“ ze strany hlupáků.

A pokud si dobrovolně pokoj nedají a mají na všechno svůj odlišný názor, pak musí počítat s tím, že na růžích ustláno mít nebudou. Čeká je převýchovná pryčna. Stalin, Pinochet, Gottwald, Franko… Bylo takových dost, kdo nadáni prozřetelností se snažili spasit národ navzdory tomu, že většina – o které víme, že není vlastně politicky svéprávná a netuší důsledky svého počínání – rozhodla jinak,. Sice jakoby demokraticky, zato zoufale špatně.

Dosud nepřekonaného vrcholu takového počínání dosáhl někdejší kancléř a Vůdce sousední země. Byl přitom natolik populární, že jeho příjmení se stalo součástí novodobého pozdravu, (88) který nahradil staletími přežilé Guten Tag!

Ostatně ještě dnes, po osmdesáti letech, jsou ho plná média, knihovny, je objektem studií učenců, za něž se získávají vědecké hodnosti. Vstoupil do dramatických děl, jeho éru pitvají filmové a televizní dokumenty – jenom na českých kanálech je přítomen několikrát týdně, po celý rok. A například v sobotu běžela na jedné naší televizi poněkud svérázná komedie o tom,  že kdyby se u sousedů zjevil znovu, mohl by se v politice opět etablovat.

Prý je to v dnešním demokratickém Německu nemožné. Ale ouha, jsme opět u  té demokracie, která však není pro každého, a v krajní situaci, kdy lidé rozhodnou nevhodně, vyžaduje proto od osvícených lídrů v čele státu korekce. Prostě rázně zakročit a dát věci do pořádku. 

To se teď stalo právě v Durynsku. V tamní spolkové zemi se po volbách stal premiérem politik, podpořený Alternativou pro Německo. Takovýto důsledek nespoutané demokracie však připustit možné nebylo. Po 24 hodinách byl premiér  "dospěn"  k názoru, že  v zájmu zachování demokratických poměrů musí rezignovat, když měl předtím tu drzost funkci přijmout.

 

- Premiér pod tlakem poznání, že nic jiného, než demokratické Německo bez nedemokratických alternativ nepřipustím, sice rezignoval, ale je to málo!

Durynci se zachovali krajně neodpovědně, protiněmecky.

Už mě přešla s nimi trpělivost, a proto musí podstoupit demokratickou převýchovu. Durynsko se ve svých zemských, avšak střežených  hranicích,  dočasně stane Soustředným celoněmeckým převýchovným centrem pro všechny demokraticky nevyzrálé občany SRN.   

 

ON  tam sice ještě není, ale je tam už ...

     

Autor: Jan Dvořák | neděle 9.2.2020 13:53 | karma článku: 28,65 | přečteno: 716x
  • Další články autora

Jan Dvořák

Chcete mě číst?

11.7.2022 v 13:19 | Karma: 3,09

Jan Dvořák

Hrozby ze vzdušného prostoru

24.1.2022 v 11:51 | Karma: 0