Ředitel kontra ředitel
Zmáčkl tlačítko hlasiťáku a diktoval koncept prohlášení, jímž to těm věřejnoprávníkům dá zbašit, když už i Rada pro vysílání hrozí ČT pokutou:
„…Novela zákona o ČT zcela jasně omezuje reklamu a teleshopping ve vysílání a na webových stránkách. Česká televize však nadále zařazuje reklamu…
CET 21 věří, že RRTV situaci důsledně sleduje a v případě nutnosti uplatní své pravomoci regulátora televizního vysílání a všemi dostupnými prostředky se zasadí o nápravu vzniklé situace."
Ták, teď ať se Česká staví na zadní, i kdybychom to měli hnát až do Bruselu! Vždyť je to nekalá konkurence.
A pak se ze snu, že je stále ještě šéfem komerční televize probudil.
Když ho brzy dopoledne uháněli novináři, co on na to, že porušuje zákon, nijak nelavíroval. S reklamou chtěli skončit až 11. listopadu, jak dávno předtím předjednali se zákonodárci. Že termín se z novely nakonec vytratil a začala platit dnem zveřejnění, za to přece televize nemůže. A tiskový mluvčí, aby bylo jasněji, vše ještě upřesnil:
„Zatím k tomu od RRTV nic nemáme. Až její vyjádření dostaneme písemně, tak ho budeme analyzovat, případně se zařídíme podle výtek rady.“
Tak hezké sny! V kůži ředitele jaké televize to tentokrát bude? Jeden by mohl snít o tom, že výhružný dopis od Rady dorazí coby dup, druhý, že až desátého listopadu.
Jan Dvořák
Jan Dvořák
Chcete mě číst?
Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.
Jan Dvořák
Padla facka, padla – na Oscarech
Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.
Jan Dvořák
Hrozby ze vzdušného prostoru
V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.
Jan Dvořák
Zajímavé mlčení České televize
Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.
Jan Dvořák
Covidový pas bude Evropanům slušet
Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují
Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Dobrá zpráva pro české fanoušky. Na hokejové MS 2027 to budou mít kousek. Koho máme ve skupině?
Hokejové mistrovství světa ještě neskončilo, ale fanoušci se mohou těšit už na to příští. Pokud se...
Stavba nového centra Špindlerova Mlýna v Krkonoších by mohla začít v roce 2029
Stavba nového centra největšího krkonošského střediska Špindlerův Mlýn by v případě příznivých...
V panelovém domě na Karlovarsku došlo k výbuchu. Na místě zasahuje vrtulník
K mimořádné události vyjížděly v sobotu odpoledne záchranné složky na Karlovarsku. V jednom z...
Centrem Brna dnes prošel duhový průvod Brno Pride Parade
Centrem Brna prošlo dnes odpoledne za doprovodu hudby asi 3000 lidí s duhovými vlajkami nebo...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
- Počet článků 6212
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1088x
MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně




















