Praha má na televizi prostě kliku, a co Brno nebo Ostrava?
které se nejlépe umístily v květnových parlamentních volbách, aby jejich kandidáti na pražského primátora (ODS zastoupil pouze jeden z uvažované sedmičky, současný náměstek) vyjevili své představy, jak by si v primátorském křesle vedli.
Během déle než hodinu trvající debaty došlo nejdříve k vymezování vůči dosavadnímu vládnutí ODS v hlavním městě (ostrému zejména ze strany bývalé náměstkyně primátora - dnes v dresu Véčkařů, mírnějšímu od kandidáta ČSSD a k uvážlivému od bývalého hlavního bankéře, angažovaného týmem TOP 09).
Později naopak nastalo výrazné sblížení, kdy se mnohé věci (tedy hříchy současného vedení radnice, které mají kořeny ještě v dobách koaliční spolupráce dnešních rivalů) zrelativizovaly a došlo ke shodě, že předpokladem možné spolupráce je prověření smluv z minulosti. A z chyb, když budou ú m y s l n é, vyvodit zodpovědnost.
To je z celé debaty mírně nadlokálního charakteru (Praha = matka měst) asi tak všechno.
Zásadním přínosem však bylo podání důkazu, že bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma umí mluvit, a to nejenom o aktuálním kursu koruny či odhadované výši HDP. Na závěr se moderátor s hosty rozloučil s tím, že se s nimi v televizi ještě do voleb jistě setká.
Předpokládám, že divák z Brna, Ostravy, Plzně či z Putimi … tuhle debatu po chvíli vypnul. A proč by také neměl, může – li si počkat na ty “své“ kandidáty. Doufejme, že tomu tak bude. Václav Moravec ale nic takového neslíbil.
Buď takovou samozřejmost rovných podmínek ČT předpokládá, a netřeba se o ní zmiňovat, nebo má Praha pro Kavčí hory kouzlo zvláštní politické přitažlivosti a proto i největší parket.
Jan Dvořák (z Prahy)
Jan Dvořák
Chcete mě číst?
Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.
Jan Dvořák
Padla facka, padla – na Oscarech
Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.
Jan Dvořák
Hrozby ze vzdušného prostoru
V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.
Jan Dvořák
Zajímavé mlčení České televize
Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.
Jan Dvořák
Covidový pas bude Evropanům slušet
Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi
Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...
Jak byste to chtěli? Chotěboř bude při přestavbě centra vycházet z přání občanů
Město Chotěboř na Havlíčkobrodsku začíná s přípravou nákladné investice, která promění východní...
Zlodějovo běsnění. Ukradl stan, pak dupal prodavačce po těle i hlavě
Brutálního napadení se dočkala prodavačka z prodejny se sportovním zbožím v Zábřehu poté, co si...
Brand spoofing? Nová technika podvodníků může vysát váš účet během několika minut
Už jste také narazili na reklamu, která vypadala přesně jako známá sázkovka, ale něco na ní úplně...

Prostorný byt 2+1 v centru Ostravy na ulici Tyršova
Tyršova, Ostrava - Moravská Ostrava
18 000 Kč/měsíc
- Počet článků 6212
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1088x
MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně




















