Premium

Mimořádná akce:
jen za 490 Kč/rok

Neuvážené rozdrcení ruské agenturní sítě - nedozírné důsledky

Ledva se prezident Zeman zotavil z ozdravného pobytu ve Střešovicích, už aby řešil krajně nepříjemnou situaci, kdy neuvážené počínání čučkařů z české tajné služby může způsobit ochlazení přátelských vztahů předních státníků s ním.

„Pane prezidente, četl jste z mého ranního monitoru v 11 hodin tu úžasnou zprávu, že Biska rozdrtila agenturní síť?“ zeptal se v úterý před polednem svého šéfa Ovčáček.

„Jistěže četl,“ procedil prezident.

„Takže si dovolím podotknout,“ pokračoval poněkud nejistě Ovčáček, „že by si pan ředitel Koudelka toho „generála“ od vás snad zasloužil, jestliže generálskou hodnost má kdejaký krajský velitel policie a hasičů“.

„A za co?

Za ten obrovský malér, že se navezl do ruské ambasády, která by podle něho měla financovat nějaké domnělé špióny? Jak na to přišel, proboha, to se nemohl poradit se mnou?!“ A třísknul holí o stůl.

„Ale šéfe, prý to byla společná operace několika kontrarozvědek z NATO, takže důvěryhodnost..“

„Tím hůř, “ sykl prezident. „Nechal jsem se hned spojit s ruským velvyslancem, který mě ujistil, že v žádném případě síť agentů nevydržují, protože nemají koho vydržovat, žádní u nás nejsou..,“řekl rozhořčeně a odklepl popel z cigarety na koberec. 

„Prý mělo jít o kybernetické agenty, ne o nějaké..“

„To je také nesmysl! Velvyslanec to vyloučil a byl přitom natolik otevřený, že připustil organizování a financování ambasádních počítačových kroužků pro zaměstnance a ruské občany žijící u nás i pro občany Česka ruského původu. Ale to je tak všechno. A to snad podle Koudelky mají být špióni?“ Sarkasticky se rozesmál a ironicky dodal:

„Vždyť takové kroužky práce s klávesnicí a internetem  jsou u nás i v domovech důchodců, takže by podle pana Koudelky pak musely být plné našich Bondů!“ ťuknul si na čelo. Potom ztišil hlas.

„A i kdyby, čistě hypoteticky na tom přece jenom něco bylo, tak víš, Jiří, co nás čeká teď?“ Krátce se odmlčel a potom tragicky konstatoval: “Odveta! V Rusku teď zase odhalí naši agenturní síť financovanou českým velvyslanectvím v Moskvě – kdybychom tam nějakou síť ovšem vůbec měli, jako oni nemají žádnou u nás.

Koudelka nebude generálem nikdy! Ten je totiž schopen všeho, jemu to ani trochu nepálí politicky. On si vybájí i čínské agenty a já už trnu, až se bude vychloubat, jak jejich síť taky rozdrtil.“ Sklesle se podíval na Ovčáčka a pronesl trpce: „To se pak ovšem, stejně jako Putin teď, už nebude chtít se mnou bavit ani Si Ťin - pching!

To si ten chlap nemůže k rozdrcení vybrat třeba kosovskou síť? Kosovany rád nemám, oni mě taky nemůžou cítit, takže by všechno bylo v pořádku, ale takováto kompromitace, to už je moc, to je na odvolání kvůli zdravotnímu stavu.“

„Tak já jdu zatvítovat,“ dovolil se Ovčáček, „že je pan Koudelka přetaženej a proto podlehl nemoci z povolání - špionománii a že by si zasloužil delší odpočinek v Domově duševního zdraví, nejlépe v zahraničí, třeba v léčebně na Krymu.“

Autor: Jan Dvořák | středa 23.10.2019 7:49 | karma článku: 20,80 | přečteno: 601x

Další články autora

Jan Dvořák

Chcete mě číst?

Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.

11.7.2022 v 13:19 | Karma: 3,09 | Přečteno: 98x | Diskuse | Ostatní

Jan Dvořák

Padla facka, padla – na Oscarech

Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.

19.4.2022 v 12:58 | Karma: 0 | Přečteno: 81x | Diskuse | Společnost

Jan Dvořák

Hrozby ze vzdušného prostoru

V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.

24.1.2022 v 11:51 | Karma: 0 | Přečteno: 110x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Zajímavé mlčení České televize

Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.

15.5.2021 v 17:48 | Karma: 0 | Přečteno: 138x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Covidový pas bude Evropanům slušet

Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.

18.3.2021 v 9:47 | Karma: 3,65 | Přečteno: 88x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Kolik toho víte o vesmíru?

Tento pozoruhodný pohled na Velkou rudou skvrnu a bouřlivou jižní polokouli...
vydáno 11. srpna 2026

Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...

Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!

Jídelní lístek, který obsahuje klasické pizzy, „pizzerty“ a nové inovace, jako...
vydáno 10. srpna 2026

Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...

V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava

Hasiči likvidují požár porostu v Letenských sadech. (10. srpna 2026)
10. srpna 2026  20:52,  aktualizováno  21:27

V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...

Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak

Mnoho lidí si vysoký tlak spojuje hlavně se stresem, pracovním vypětím nebo...
11. srpna 2026  15:53

Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...

Kam se hrabe Labubu. Tyhle šílené hračky z 90. let jsme milovali. Poznáte je všechny?

Dostanu další Tamagoči, když to starý umřelo?
8. srpna 2026  6:53

Zubatou panenku Labubu ještě nedávno chtěli všichni, kdo sledují sociální síť TikTok. Zatímco její...

Porucha lokomotivy zastavila provoz na koridoru mezi Benešovem a Olbramovicemi

ilustrační snímek
15. srpna 2026  18:48,  aktualizováno  18:48

Porucha lokomotivy zastavila dnes v podvečer asi na půl hodiny provoz na koridorové trati mezi...

Porucha lokomotivy zastavila provoz na koridoru mezi Benešovem a Olbramovicemi

ilustrační snímek
15. srpna 2026  18:26,  aktualizováno  18:26

Porucha lokomotivy zastavila dnes v podvečer provoz na koridorové trati mezi Benešovem a...

Která aplikace na počasí je nejlepší? Takhle poznáte, jestli přijde déšť

Bez aplikace s počasím se dnes už skoro nikdo neobejde.
15. srpna 2026  19:13

Počasí. Velké téma, které budí velké dohady. Ještě před pár lety většině lidí stačilo podívat se...

Film Vlak 2607 hledá po 65 letech pravdu o tragédii, porovnává mýty a dokumenty

ilustrační snímek
15. srpna 2026  16:39,  aktualizováno  16:39

Železniční neštěstí, při které v roce 1961 na Bruntálsku zemřelo 19 lidí, rekonstruuje nový...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 6212
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1088x
Televizní režisér a publicista

       MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.
×