Našeho prezidenta porovnávat s tureckým možné je, avšak převratu zatím nečelil

Ač nemálo z nás (mám na mysli JE) je znechuceno arogancí českého prezidenta a napříště by volili nějakou vlídnější horáčkovsko-škromachovskou tvář, má Zeman do svého tureckého kolegy Erdogana daleko .I díky příznivým okolnostem.

I kdyby před časem údajně žertovná zmínka o možné likvidaci premiéra kalašnikovem měla skutečně u veřejnosti pro nezbytné řešení připravit půdu, a prezident by takový odchod z funkce z vyloženě zdravotní nezpůsobilosti předsedy Sobotky preferoval, šlo by o kádrovou výměnu jedince, nikoli o celoplošnou čistku jako v Turecku teď.

Rovněž aktuální informace, že prezident Erdogan rozpouští Prezidentskou stráž, je nesrovnatelná s opatřením, které následovalo v obdobném tělese u nás po vyvěšení trenek na hradě českých králů, a ještě k tomu rudých - těch trenýrek. Velitel Stráže  sice odvolán byl, avšak zkrácení, míněno o hlavu, se mu nedostalo.

Tak jako si dnes pamětníci občas ještě povzdechnou: Zlatý komunisti, tak by se slušelo rovněž zvolat: Zlatej Zeman!  Ale nevíme, jak by se projevil tváří v tvář skutečnému spiknutí, kdyby nějaké šílence, kteří si neváží vnitřní stability, napadlo zorganizovat puč, nebo kdyby vyvěšení dalších dehonestujících symbolů provedli (samozřejmě jen hypotetičtí) spiklenci z okruhu Zemanovy kanceláře v  mrzkém žoldu pražských kavárníků.

I proto bychom s jistým pochopením měli vnímat Erdoganův rezolutní požadavek, aby po prokazatelné vině spiklenců následoval bez zbytečných odkladů trest.

V zemi s pevnými demokratickými tradicemi jako je ta naše, si jen těžko dokážeme představit, že by se třeba naši soudci, kromě organizování v tajné justiční mafii, stali v plošném měřítku účastníky spiknutí s cílem státního převratu. V Turecku však možné bylo všechno, jak dokládají obžalovací dokumenty včetně odposlechů poskytnutých tajnou službou země, s níž Turecko nedávno vztahy normalizovalo do stavu přátelské spolupráce. Citovaný materiál se týká výcviku soudců proradnými důstojníky.

-Mně už to kolego nebaví! Já tušit, že nás ten generál bude pořád buzerovat se sborkou a rozborkou, tak jsem se do té tajné Justiční brigády rychlého odstranění nepřihlásil…

Já to ani podle toho instruktážního videa od NATO z Wischau tak rychle nezvládnu…

 

 

Autor: Jan Dvořák | neděle 24.7.2016 10:26 | karma článku: 18,31 | přečteno: 669x

Další články autora

Jan Dvořák

Chcete mě číst?

Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.

11.7.2022 v 13:19 | Karma: 3,09 | Přečteno: 96x | Diskuse | Ostatní

Jan Dvořák

Padla facka, padla – na Oscarech

Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.

19.4.2022 v 12:58 | Karma: 0 | Přečteno: 81x | Diskuse | Společnost

Jan Dvořák

Hrozby ze vzdušného prostoru

V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.

24.1.2022 v 11:51 | Karma: 0 | Přečteno: 109x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Zajímavé mlčení České televize

Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.

15.5.2021 v 17:48 | Karma: 0 | Přečteno: 137x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Covidový pas bude Evropanům slušet

Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.

18.3.2021 v 9:47 | Karma: 3,65 | Přečteno: 88x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
16. dubna 2026  10:35

Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé

Testovací jízdy tramvají a autobusů po novém Dvoreckém mostě v Praze (12....
14. dubna 2026  13:38,  aktualizováno  15. 4. 12:45

Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...

Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště

Dvorecký most, který spojí Prahu 4 a 5, se otevře 17. dubna, pravidelný provoz...
16. dubna 2026  10:28

V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...

7+2 nejhorších výletních cílů v Česku. Hororové kulisy, pasti na turisty i skutečně nebezpečný les

Jedno z nejděsivějších míst v České republice se nachází ve Rváčově nedaleko...
14. dubna 2026  11:11

Kam na výlet po Česku? Kromě zaručených míst slibujících skvělé zážitky existují i lokality, kam...

Turisté našli nový způsob, jak zaneřádit města. Problém má New York i Praha

Petřín (duben 2026)
15. dubna 2026  11:45,  aktualizováno  12:50

Čtvrť Brooklyn patří k nejnavštěvovanějším místům v USA. Turisté míří k ikonickému Brooklynskému...

Dobrovolníci dnes pracovali na obnově zahrady vily Wittal v Brně

DobrovolnĂ­ci dnes pracovali na obnovÄ› zahrady vily Wittal v BrnÄ›
19. dubna 2026  16:57,  aktualizováno  16:57

Pomoci s obnovou zahrady vily Wittal v brněnských Pisárkách dnes přišlo asi 20 lidí. Čtyři hodiny,...

Hasiči od noci likvidují požár skládky v Bohumíně, nasadili pásové rypadlo

Hasiči od noci zasahují u požáru skládky v Bohumíně, lidé by neměli větrat....
19. dubna 2026  15:42,  aktualizováno  18:14

Hasiči od noci zasahují u požáru skládky v Novém Bohumíně na Karvinsku. Požár nezpůsobil žádnou...

Sezonní výstava na hradě Helfštýn přestaví unikáty z kovářské sbírky

ilustrační snímek
19. dubna 2026  16:03,  aktualizováno  16:03

Letošní sezonní výstava na středověkém hradě Helfštýně u Týna nad Bečvou na Přerovsku představí...

Hledání dětí z roku 1945. UNICEF pátrá po příběhu staré fotografie z ostravské školy

Fotografie dívek a chlapců při výuce v provizorní třídě někde ve Slezské...
19. dubna 2026  17:22,  aktualizováno  17:22

Fotografie dívek a chlapců při výuce v provizorní třídě někde ve Slezské Ostravě těsně po válce v...

  • Počet článků 6212
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1088x
Televizní režisér a publicista

       MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.