Hrozilo, že některé zboží si nebudeme smět koupit. Mohlo to vypadat třeba takhle...

Pozornosti policistů procházejících obchodním centrem neuniklo  podezřelé chování  zákaznice v obchodě s textilem. Nejenže si nechala ukázat hned několik různých variant zboží, ale nakonec si i vybrala, zaplatila a vyšla ven.

V té chvíli ji policisté zkřížili cestu. „Víte, paní, čeho jste se nákupem dopustila?“ uhodil ten „zlý“ z policajtů.

 „Já…já..,“ překvapeně tápala, přičemž ten hodný s pochopením poznamenal:

„Vidíš, že paninka, neví. To nevadí, milostivá. My zavoláme autohlídku a ta vás zaveze k nám. Tam si to hezky v klidu vyjasníme.“

Po výslechu na služebně, kdy zákaznice stále trvala na tom, že nákupem se ničeho nedopustila, se vyšetřovatel odebral za velitelem.

„Co s ní? Kdyby se aspoň tak zarputile nevymlouvala, že nenakupovala nic, co by neměla, tak by dostala napomenutí, a šla by. Ale takhle, když vůbec nespolupracuje a tvrdí, že se pleteme my?“ Pak nejistě připustil: „Co když má ale pravdu, veliteli?“

„No..no.. Tohle já sám nerozhodnu. To je citlivá záležitost.“ Upravil si uniformu, vzal  balíček s textilem a šel o patro výš.

---

Ředitel obvodního oddělení se dlouze podrbal za uchem: „Tak, jak to vidím, majore, je to docela zapeklitý případ. Tu ženskou zatím nepouštějte, musím věc konzultovat nahoře…“

---

Generál, krajský ředitel, byl rovněž na rozpacích.

„A to bych měl, plukovníku, snad rozhodnout hned teď? Takový oříšek musí rozlousknout policejní prezident. Nechte podezřelou u vás na obvodu přespat, ke starýmu se objednám hned na zítřejší ráno.“

---

„Kupovala tohle, generále? " řekl a prohlížel si zadržený textil.  "No jo, ale kdo se v tom má vyznat, co se smí a nesmí, když to ten Blatný tak divně napsal?  Copak jsem zbožíznalec? A  navíc z toho kouká politika. Kdepak, to na sobě nenechám, půjdu za Hamáčkem, ten ať rozhodne!“

---

„Co s tím za mnou chodíte?“ divil se ministr. „Víte přece, že do živých případů vstupovat nesmím, a ani vy byste neměl..“

„Pane ministře, berte to tak, že jsem u vás na konzultaci jako u šéfa  Krizového štábu a vicepremiéra,“ žadonil prezident

 

Když ministr vyslechnul detaily, polil ho pot. To přece sám rozhodnout nemůže. To snad jedině Zeman jako vrchní velitel.. Ale pak se vzmužil.

„Já bych tu ženskou, když ne zavřel, tak určitě napomenul. Jisté je, že nákup noční košilky není nákupem nutného zboží. Prohlížet si jí v obchodě mohla, ale to je tak všechno. Po dobu nouzáku přece může spát buď „jenom tak“, pokud doma nemá strašnou zimu,- ale jak známo, zdravější je nevytopená ložnice -, anebo, jestli je zimomřivá, tak ať si vezme na noc manželovu flanelku. Jasný?“

„Jistě, pane ministře, ale co když žije sama?“

„Ježíš, nekomplikujte to. Přece jí nebudeme shánět chlapa my!“

  

Autor: Jan Dvořák | sobota 19.12.2020 8:13 | karma článku: 25,65 | přečteno: 662x

Další články autora

Jan Dvořák

Chcete mě číst?

Pakliže ano, jak tomu bylo dlouhá léta, pak na tomto serveru to správné místo nebude. . Stačí však kliknout jinam.

11.7.2022 v 13:19 | Karma: 3,09 | Přečteno: 85x | Diskuse | Ostatní

Jan Dvořák

Padla facka, padla – na Oscarech

Byla toho plná média. Známý herec Will Smith uštědřil moderátorovi v přímém přenosu facku. Vlepil mu ji za to, že nekorektně vtipkoval na adresu jeho manželky, která trpí nemocí vlasů.

19.4.2022 v 12:58 | Karma: 0 | Přečteno: 79x | Diskuse | Společnost

Jan Dvořák

Hrozby ze vzdušného prostoru

V rozporu s chlácholením lídrů by se bezpečnostní situace v zemi mohla přiostřovat. Fialův režim by si nemusel být jistý dnem ani hodinou. Už teď mu Stínová vláda citelně šlape na paty.

24.1.2022 v 11:51 | Karma: 0 | Přečteno: 107x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Zajímavé mlčení České televize

Je s podivem, že Česká televize, která systematicky, a hned v několika formátech zpravodajství a publicistiky pitvá cestu-necestu vicepremiéra Hamáčka do Moskvy a shání důkazy i spekuluje, se neobrátí do vlastních řad.

15.5.2021 v 17:48 | Karma: 0 | Přečteno: 135x | Diskuse | Politika

Jan Dvořák

Covidový pas bude Evropanům slušet

Evropská komise představila v bruselském vydání zpravodajského portálu POLICITO designovou formu covidového pasu pro cesty po unijních zemích.

18.3.2021 v 9:47 | Karma: 3,61 | Přečteno: 85x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně

16. dubna 2025  19:27

Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...

Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec

18. dubna 2025  9:30,  aktualizováno  19.4 7:18

Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Nedorazil ani jeden ministr. Skandální, pohrdáte opozicí, zlobil se Králíček

24. dubna 2025  6:20,  aktualizováno  12:40

Přímý přenos Poslanci měli ve čtvrtek ráno projednávat pravidelné interpelace na členy vlády. Měli, ale ani...

Hegseth postavil v Pentagonu „šminkovací místnost“, demokraté se mu vysmáli

24. dubna 2025  12:35

Demokraté se bouří a hromosvodem jejich hněvu je, jak už to v posledních měsících bývá, Pete...

Na požár v biomedicínském centru upozornilo hasiče čidlo, škoda je deset milionů

24. dubna 2025  9:52,  aktualizováno  12:34

Škodu okolo deseti milionů korun způsobil v noci na dnešek požár laboratoře v areálu...

Požár obří skládky plastů hasiči stále likvidují, nacházejí další skrytá ohniska

24. dubna 2025  12:30

Hasiči ve čtvrtek pokračují v likvidaci požáru plastů v areálu společnosti Ekologie u Rynholce na...

  • Počet článků 6212
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1087x
Televizní režisér a publicista

       MYSLÍM TO VÁŽNĚ - často i smrtelně

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.