Demokracie – hezké slovo bez obsahu
Všichni se tímto pojmem ohánějí a odvolávají se na něj, ale jaká je skutečnost? Co má společného s demokracií, když parlament obchází ústavu, aby si naplánoval předčasné volby podle toho, jak mu to vyhov
málokdo zná jeho názory a schopnosti, určitě s vládou lidu nemá také nic společného.
Je úžasné, že v jakémsi výzkumu veřejného mínění skoro 50% tázaných prý odpovědělo, že to bude dobrý premiér. Tohle prohlásit o někom, koho viděli tak dvakrát v televizi, je buď geniální nebo slaboduché. Peníze vynaložené na podobné průzkumy veřejného mínění by měly být raději věnovány na charitativní účely.
Ona ta demokracie i v Evropě trochu pokulhává. Po prvním neúspěšném pokusu o schválení celoevropské smlouvy bylo raději u procesu schvalování Lisabonské smlouvy vyloučeno referendum, s výjimkou Irska, kde je dáno ústavou. A výsledek ? Chudáci Irové ho budou muset opakovat tolikrát, dokud smlouvu neschválí...
Demokracie v EU funguje tak, jak řekl kdysi Chirac : „Malé státy propásly příležitost držet hubu...“
Jana Javorková
Když dva dělají totéž...
I když oba případy spolu zdánlivě nesouvisí, dělí je tisíce kilometrů a aktéři jsou různí, dovolím si malé srovnání.
Jana Javorková
Jak se česká pravice rozhodla nevyhrát volby
Po nedávných volbách na Slovensku prohlásil premiér Nečas, že pro českou pravici může být slovenský příklad velmi výraznou lekcí a poučením.Slovenská vláda podle něho vrhla voliče sama do náruče Ficovy sociální demokracie.
Jana Javorková
Ano, jsem "Eurofobka"
Tento blog vznikl jako reakce na některé výpady v diskuzi u mého předešlého článku, kde jsem byla mimo jiné označena i za Klausovu Eurofobku.
Jana Javorková
Halíkovi "Eurohujeři"
Oblíbenou metodou ve snaze něčeho dosáhnout nebo něco prosadit se v poslední době staly petice. Jednu z posledních inicioval pan Halík, adresoval ji premiéru Nečasovi a podepsalo ji více než třista signatářů.
Jana Javorková
Komu slouží "mediální rasismus"?
Rasismus neboli rasová nesnášenlivost je jeden z nejnebezpečnějších projevů netolerance.Vychází z dělby lidí na lepší a horší podle rasy. Rasisté tvrdí, že někteří lidé jsou nadřazení a jiní méněcenní z důvodu příslušnosti k určité rase.
| Další články autora |
Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí
Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!
Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...
Od běžné řidičky k ikoně pražských historických tramvají. Karolína Hubková slaví 13 let
Karolína Hubková je nejznámější pražskou „dámou na kolejích“. Její příběhy vyšly také knižně a už...
Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu
Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...
V havlíčkobrodské galerii bude jedna ze tří výstav věnovaná malíři Blažíčkovi
Dílu malíře Oldřicha Blažíčka je věnovaná jedna ze tří nových výstav, které tento týden v pátek...
Pěstírna v nemocnici u sv. Anny v Brně uvedla do distribuce nové léčebné konopí
Nový typ léčebného konopí uvedla do distribuce nemocniční pěstírna ve svatoanenské nemocnici v...
Prezident s mladými poslanci diskutoval mj. o motivaci ke vstupu do politiky
Mladí poslanci, zástupci mládežnických organizací parlamentních stran, starostky, starostové i...
Strážníci v Aši rozšířili městský kamerový systém o mobilní zařízení
Strážníci v Aši na Chebsku mají v pronájmu mobilní kamerový stojan, kterým dočasně doplnili městský...

Prostorný 3+1 (75 m2) s lodžií v žádané lokalitě Otrokovice Kvítkovice (ul. SNP)
SNP, Otrokovice - Kvítkovice, okres Zlín
4 990 000 Kč
Seznam rubrik
Oblíbené blogy
- Ladislav Větvička
- Rudolf Polanecký
- Štěpánka Bergerová
- Jozef Javurek
- Iva Pekárková
- Marta Kučíková
- Vit Kučík



















