Fenomén předváděcích akcí I.
Takže, vyluštila jsem v jednom 14-ti deníku malinkou křížovku, kde hlavní cenou byl zájezd do Egypta. Nikdy jsem nikde v zahraničí nebyla, nikam neletěla a ani to móóře neviděla, tak proč nepokusit štěstí.
Když mi přišla obálka, kde bylo napsáno VY JSTE VYHRÁLI zájezd do Egypta, šílela jsem nadšením. Fakt, že jsem byla mezi stovkou šťastlivců vylosovaných ze 14 352 účastníků mému sebevědomí jenom přidával. Viděla jsem se na pódiu, jak mi pán v obleku a kravatě důležitě předává výhení dokumenty a všichni koukají, tleskají a tiše závidí.....
Ale... Týden před plánovaným datumem předávání výherních dokumentů mi přišla obálka, ve které byli informace, kde mě vyzvedne autobus. Nic víc, nic míň. Fakt, že nevím kam jedu, jak dlouho tam budu, jestli si mám vzít svačinu, plus prezentační akce ve mně vyvolával nedůvěru. Den před odjezdem jsem si do „té“ firmy zavolala, abych zjistila vše potřebné a optala se, zda bych nemohla jet vlastním autem, protože jsem dostala střevní chřipku provázenou šavlovým tancem a představa houpajícího autobusu mi nedělala zrovna dobře. Bylo mi sděleno, že se jede do Vlašimi a adresu mi sdělit nemohou, protože by se jim tam nahrnula hromada lidí. Pokud mi nevyhovuje jízda autobusem, mám si za sebe najít náhradu. Náhradní termín žádný neexistoval. V běžný pracovní den, kdy nemám hlídání ani pro děti za mě sotva někdo pojede. Napadlo mě, proč jsou tajemný jak hrad v Karpatech? Začínala jsem mít pocit, že mi snad tu výhru nechtějí ani dát.
Druhý den jsem tedy nasedla s kroutícími se útrobami do autobusu. Po té, co nás převezli přes Dolní, Horní Kotěhůlky, třikrát jsme jeli přes Pelhřimov a já už si říkala, že snad vystoupím a pojedu zpět domů stopem, po nekonečných dvou hodinách jízdy, kdy nastoupilo všehovšudy deset lidí, nás vyplivly v Hořepníku před restaurací. Necelých 25 km a celých 25 minut jízdy autem od mého bydliště. Mám to zapotřebí!
Na celé akci nás bylo odhadem třicet - hrozný nával, málem jsem si v tom malém sále nesedla. Všechno to byli lidé staršího věku 60 +. Cestou autobusem jsem zjistila, že téměř všichni jsme výherci, a že z původních 100 vylosovaných je najednou nějakých 400.
Byla to moje první a troufám si říct po této zkušenosti i poslední prezentační akce. Řeknu vám, mají to pěkně vymyšlené. Celou akci natáčejí na kameru. Nikdo se vás nezeptá na souhlas, ať žijou naše práva. Úspěchem celé akce je zdařilý mluvčí, který spustí na začátku slovní průjem. Doslova vás zahltí. Důchodci podle mě nemají jakoukoli šanci. Tudíž, když potom prohlásí, protože slavíme to a to a připravili jsme si pro vás speciální akci, vy obržíte los s výhrou až 30 000 Kč, jsou všichni jako na jehlách. Nikdo z nich už nezkoumá, že celý je to výborně promyšlený, aby těch výherců bylo několik a chtěli mezi sebou ještě soutěžit. Aby se zkrátka jeden ten idiot, který sice vyhrál těch 30 000 Kč na nákup jejich výrobků, ale je ochoten dalších 30 000 Kč ještě dát a koupit si tak výrobek v hodnotě 60 000 Kč.
Přiznávám se, že jsem také párkrát zmateně vyběhla, ale bylo to způsobeno tou střevní chřipkou, hladem (měli jsme si koupit oběd, ale protože neměli v nabídce nic dietního a v dosahu restaurace jsem nic neobjevila, má zmatenost mohla být i od nedostatku cukru v krvi) a také mým postarším otcem, který mi pokaždé řekl běž a tak jsem vyběhla. Díky tati! Na důchodce ovšem nemám a jsem jim za to fakt vděčná. Pravděpodobně bych se teď držela za hlavu a litovala, co že jsem to vlastně koupila. Než jsem stačila kamkoli dojít, bylo stejně plno a mě došlo, co je to za pitomost. Díky všem!
pokračování zítra (dnes už mám hlavu jako škopek) ...
Iveta Jarošová
Jsem parazit, ale srším optimismem
„Co je to vlastně parazit? – Parazitem je takový organismus, který cizopasí na hostiteli; pod slovem hostitel si je třeba představit tebe i mne samotnou. Parazit s námi žije paralelně, vně našeho těla, využívajíc k svému životu naši energii, naše buňky ,nebo potravu, kterou jsme požili.
Iveta Jarošová
Nedělní pohoda
Vezeme starší dceru na prázdniny k dědovi na chatu. Uháníme krajinou v našem velkém, rodinném voze Chevroletu Spark.
Iveta Jarošová
Zásady slušného chování
Opět se vracím ke svému oblíbenému tématu a to je hledání práce. Za poslední půlrok jsem obeslala několik firem, které měli na internetovém portálu ministerstva práce a sociálních věcí vyvěšený inzerát, že nabízí volné místo.
Iveta Jarošová
Takový běžný den
„Jarošová, prosím?“ zazpívám do telefonu. „Dobrý den, jmenuji se Jana ... a zastupuji firmu ... S potěšením vám oznamuji, že jste se stala výherkyní poukazu v hodnotě 5000,- Kč na nákup našeho zboží. Ve vaší lokalitě děláme tento týden předváděcí akci, pokud se na ní dostavíte, máme pro vás připravenou večeři a samozřejmě vám bude předán váš výherní poukaz.“
Iveta Jarošová
Frontální napadení
Dnes jsem byla napadena. Bylo to nečekané, překvapivé a doslova mě to odzbrojilo. Nebylo to ledajaké, obyčejné napadení, kdy vás jeden praští zezadu a druhý zatím sebere kabelku a oba utečou. Bylo to mnohem horší. Dnes jsem byla napadená ksichtem.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát
Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...
Vlak na koridoru usmrtil člověka, hasiči evakuovali stovky cestujících
Provoz na železničním koridoru mezi Českým Brodem a Poříčany zastavila dnes odpoledne nehoda, při...
Na klesající porodnost má reagovat vládní novela. Ta chce rodinám přidat desítky tisíc korun
Stát chystá další zvýšení podpory pro rodiny s malými dětmi. Rodičovský příspěvek by mohl od...
Přijímačky na SŠ 2026 krok za krokem: Co čeká nepřijaté uchazeče ve 2. kole
Tisíce uchazečů o studium na středních školách a gymnáziích už znají výsledky prvního kola...
Obce a další mohou od nadace získat až 100.000 Kč na sázení stromů
Obce, spolky a další organizace mohou od Nadace Partnerství získat až 100.000 korun na sázení...

Útulné bydlení v Březnici
Sadová, Březnice, okres Příbram
10 000 Kč/měsíc
- Počet článků 14
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 447x



















