Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J74i18r38k77a 75L69i46b37e88ň76s28k86ý
Chápat homoswexuály není tak těžké, dá to i Miloš.
J53a59n 79D26o48u47š57e56k
Mě to nepřijde odporné jak řekl pan prezident a ani jiné pokud se tak člověk skutečně cítí. Přiznám se ale, že ta obludná adorace, propagace mi přijde, jak to říct... Dekadentní? Ano, myslím, že náš svět upadá v dekadenci.
J41i51r21i 75P74i40l25n30y
Řekl pravdu a za pravdu se vždy platí kopancem, to je mezinárodně uznávaná valuta- řekl Jan Werich.
J30a86r76o48s73l31a19v 66K20v50a38p69i39l
Kdo řekl pravdu - Zeman? To ani náhodou. A proč naprosto nepřípadně zneužíváte Werichovu repliku z jedné forbíny. Byl to naopak Miloš Zeman, který kopl do transgender lidí, což je hnusná srabárna.
J61i32ř88í 21T90u45r73n15e91r
Stejně jako ve vašich předešlých článcích na podobné téma i v tomto velmi oceňuji Váš přesně zacílenou analýzu určitých aspektů problematiky. Myslím si, že je to právě ta metodika, která může odhalit jalovost i zvrácenost deklarací politiků i těch, kteří se s jejich postoji ztotožňují.
"Homosexuály také nechápu" - no jak bych mohl, když jsem heterosexuál, ale naprosto chápu, že požadují naprosto rovná práva." Jak prosté...
J51a53r85o37s22l18a68v 49K72v17a42p36i18l
Snažím se o to, abych jisté aspekty přesně nazval a rozebral. To samozřejmě vyvolává nevoli a odpor těch, kteří vydávají zákazy za svobodu, své zabetonované předsudky za konzervativní názory a schvalují omezování práv a svobod lidí, kteří jsou jiní, než jací by podle nich měli být.
Jasně, v tom je podstata - člověk nemusí chápat, proč je druhý takový, jaký je, ale má chápat, že chtějí mít stejná práva. Děkuji.
P45e55t98r 65K80o61r83e26c94k57y
K obvinování Orbána, Maďarská asociace LGBT vydala pohádkovou knížku pro děti s názvem „Pohádkový svět pro každého”. Nejznámější pohádky, slavné příběhy a legendy jsou v ní převyprávěny „poněkud jinak”. Hlavní hrdinové jsou vykresleni jako příslušníci tzv. „marginalizovaných menšin” (zdravotně postižení, chudí, Romové, LGBT) ...). Například v pohádce o Popelce je Popelka lesbičkou. V jiném příběhu zabije zlého draka udatný transgender....
Není divu, že normální občané (v mediích označení jako krajní pravice), požadují stažení „pohádkové” knihy z distribuce a leckde proběhlo i její veřejné pálení. Naprostá většina zahraničních medií ovšem popřává sluchu úplně jiné partě. „
A čím že se to vlastně provinil ten zlotřilý Orbán? Dovolil si pronést větu: „V Maďarsku máme pro homosexualitu zákony, které jsou vysoce tolerantní a trpělivé. Dejte našim dětem pokoj!” A nekompromisně žádal, aby se podobní „aktivisté”, jako ti, co vydali onu „knihu pohádek” drželi od škol a dětí co nejdále.
A co se týče vyjádření MZ, jeho názor ohledně čehokoliv respektuji, jeho věc, forma měla být poněkud ohleduplnější.
J42a46r78o28s32l64a83v 93K51v25a38p44i32l
K jakému obviňování Orbána?
Ale upřesněme si to: "Maďarská asociace LGBT vydala pohádkovou knížku..., která se vám a zřejmě mnohým dalším nelíbí, a tím se z vydání knihy stává podle vás odporný čin, a tak opět podle vás lidé, které označujete za normální, pořádají i veřejné pálení této knihy." Vystihl jsem správně optiku, jakou se na tyto záležitosti díváte?
U nás pálil knihy jistý jezuitský páter Antonín Koniáš, řečený Koňas z Vydří, protože byly bratrské a nelíbily se katolíkům. A Koniáš si zato vysloužil několikasetleté opovržení, přestože naopak jiné knihy (katolické) sám vydával a dokonce psal.
A teď k tomu Orbánovi. Maďarský premiér hodnotí zákony své země o homosexualitě jako tolerantní a trpělivé, což samozřejmě může být jeho názor, ale není to nijak směrodatné. A vyzývá pak kohosi, aby dali dětem, které nazývá "naše", pokoj. Předpokládám ale, že to nejsou všechno jeho vlastní děti, které má na mysli, tudíž za ně nemá odpovědnost a nejspíš ani neprojednal s jejich rodiči, že zastávají stejná stanoviska jako on. A pak Orbán žádá dokonce nekompromisně jakési "podobné aktivisty", aby se drželi od škol a dětí co nejdále. Z jakého titulu to maďarský premiér žádá? Jemu něco takového přece nepřísluší. Není panovník, ale volený premiér. Asi proto prosadil zákon, který se stal příčinou kontroverzí mezi lídry EU a EK jej bude zkoumat, zda je slučitelný s evropským právem. A jestli si myslíte, že do toho EU nemá co kecat, připomenu, že to byl právě Orbán, který podobně jako sudetoněmecký landsmanšaft prosazoval zrušení tzv. Benešových dekretů jako podmínku vstupu Česka do EU.
Proč mi oznamujete, že respektujete názor Miloše Zemana ohledně čehokoliv? Mně je to jedno. A vám zase není nic do toho, jakou jsem zvolil formu článku a nekompromisně vás žádám, abyste si své připomínky v této věci strčil za klobouk.
Š62t46ě19p11á97n 69B77i31c37e13r53a
Doba pokročila, to je pravda. Jen je otázkou, zda tím správným směrem. Boří se sochy, vítají se migrující potenciální násilníci a někdy i vrazi, fotbalisti si klekají, aby dali najevo. jak se jim příčí, když policajt dělá svou práci a při kontaktu s recidivistou a narkomanem to možná i ze strachu o svou existenci to možná poněkud přežene, to co se pokládalo kdysi za sexuální deviaci se teď adoruje. Jsou lidé, kterým se to může nelíbit a dají to najevo a pan Zeman se mezi ně zařadil. Jako člověk, ne jako prezident.
M86a43r22e34k 64V22a31l75i56č94e53k
Hmmm... Zeman jako člověk. To jste trefil - jako!
M89a43r89e45k 84V88a22l90i20č79e10k
Moc si preju, aby se už Miloš Z. stal také "intimní záležitostí" a přestal spinit veřejný prostor.
M87a51r58t39i38n 93Š62u87l37c
No řekl to Zeman ...takže je potřeba předstírat nechápavost, pořádně to překroutit a spravedlivě se pobouřit..
Jedna věc je sexuální orientace, kterou je potřeba respektovat (protože tak rozhodla příroda) .. a jiná věc je přeoperovávání pohlaví (které zmínil Zeman, že se mu hnusí) ...protože to je PROTI přírodě..
Sice respektovat se takové rozhodnutí asi také musí.. ale nutno chápat a respektovat to, že normálnímu člověku se to může hnusit.
Nechť mi dá mínus každý, koho by nerozhodilo a neodradilo před intimním sblížením, kdyby mu potencionální sexuální partner/ka svěřil/a sladké tajemství, že je přeoperovaným můžem/ženou..
B18r55o75n21i61s84l87a18v 46G92a73b85r21y75š
Mě by to nerozhodilo, protože bych se to dozvěděl ještě dřív. A i kdybych se to dozvěděl bezprostředně před sblížením nebo až po něm, co by to ovlivnilo? Nic.
J14i91r61i 45V29r38a67b48e56c
Horsi jeste je, ze to probehlo svetovym tiskem co si Cesko zvolilo za individuum za'prezidenta. (Cenzori! To slovo neni vulgarni .)
J17a57r57o43s39l82a61v 26K27v22a93p37i73l
Ano, každý jeho veřejný projev má podobné dozvuky a pověst Česka trpí čím dál víc, což se může projevit (nebo už projevuje) v tom, že jsme nedůvěryhodný partner i v jiných oblastech.
V95l48a33d70i38m28í67r49a 61B55o76š74k53o46v75á
Prezident je "chápe", ale jsou mu "odporní". Zrovna jsem dočetla poslední knihu vynikajícího britského spisovatele Iana McEwana Stroje jako já, kde se dotknul osobnosti, jež pomohla zřejmě zkrátit 2. sv. válku, dokázal dešifrovat zprávy nacistů, ale UK se mu po válce "odměnila" - když se zjistilo, že je homosexuální, byl systémem, resp. úřady šikanován, až radši spáchal sebevraždu.
J57a42r58o68s69l97a67v 62K14v50a58p35i83l
Ano, to se stávalo. Mnozí prožívali kvůli své "jiné" sexuální orientaci peklo, museli ji tajit, působilo jim to frustrace, až třeba k té sebevraždě. Představa, že naše současnost je takové šikany prostá, je iluzorní.
- Počet článků 677
- Celková karma 13,11
- Průměrná čtenost 981x
https://kvaj.blogspot.com


















