Dynastie mužiků

Už více než sto let trpí Rusko strašnou chorobou, rakovinou moci, kterou nelze snadno vyléčit. A její choroboplodné zárodky znovu rozsévá po Evropě.

Od Leninovy bolševické revoluce v roce 1917 je moc v této obrovské zemi zcela mimo kontrolu občanů. V letech vlády Leninovy a Stalinovy /1917 - 1953/ došlo v Rusku k likvidaci desítek milionů lidí, zvláště těch schopných, vzdělaných, sebevědomých, statečných, podnikavých, kreativních. Tuto strašnou decimaci prováděli a kariéru si na ní vybudovali gangsteři nejhoršího druhu, primitivové, analfabeti poloviční i absolutní. Je to logické - slušný občan nebije své sousedy železnou tyčí, nevráží jim jehlu pod nehty, nepouští jim elektrický proud do varlat a nestřílí revolverem do zátylku.

Tak se dostala a dosud drží u moci dynastie mužiků - kreatur, jejichž myšlení je nám Evropanům nesrozumitelné a proto stěží odhadnutelné. Ať už to byli notoričtí alkoholici jako Stalin, Chruščov nebo Jelcin, nebo zakomplexovaní outsideři jako Lenin nebo Putin, výsledek byl vždy stejný. Kam Rus vstoupil, přinášel jen násilí, korupci a zaostalost.

Dnes tedy Ukrajina.

Bylo by hanbou nám Evropanům fňukat v tuto chvíli, že budeme mít dražší elektřinu a plyn. Je nezbytné napnout všechny síly - finanční, technologické i zbrojní - k podpoře napadené Ukrajiny. Protože přes všechny potíže, které nám Rusko způsobí, jsou to jen a jen Ukrajinci, kdo se bez viny ocitl v regulérní válce s nelidským soupeřem za hodnoty, které i u nás občas rádi zlehčujeme - demokracie, svoboda, právo svobodně vyjádřit svůj názor, právo ve volbách rozhodnout o osudu politiků. Pro nás samozřejmost, pro posledního z dynastie k mužiků důvod k válce.

Kéž Putinova válka trvá jen krátce a kéž vede k definitivnímu konci dynastie mužiků!

Autor: Jaroslav Konáš | čtvrtek 24.2.2022 6:32 | karma článku: 18,05 | přečteno: 455x

Další články autora

Jaroslav Konáš

Handlová 2024 aneb hezké morality a syrová realita

Už pár hodin jsme ve věci handlovského atentátu v médiích zahlcováni banalitami o hodnotě lidského života a neslučitelnosti násilí na politikovi s demokracií.

16.5.2024 v 9:37 | Karma: 16,79 | Přečteno: 511x | Diskuse | Politika

Jaroslav Konáš

Tma přede mnou, tma za mnou, tma v hlavě

V uplynulých týdnech okupovaly český mediální pidivesmír dvě události, které v plné nahotě demonstrují úpadek, zoufalství a vykostěnost české politiky.

12.2.2024 v 6:22 | Karma: 26,30 | Přečteno: 581x | Diskuse | Politika

Jaroslav Konáš

Fialův severák a Zemanovi Hurvínci

Pryč jsou časy, kdy ze závětří vyhřátého opozičního pelíšku udílel Petr Fiala premiéru Babišovi knížecí rady a uštěpačné posměšky. Volebním vítězstvím vystrčen do nevlídného politického severáku ocitá se v nahé realitě Zemanlandu

10.12.2021 v 9:33 | Karma: 23,92 | Přečteno: 886x | Diskuse | Politika

Jaroslav Konáš

Tma na konci tunelu

Je zábavné sledovat, kterak Andrej Babiš kličkuje jako zajíc v českém politickém oraništi. Je jisté, že nejpozději v říjnu jeho zběsilý úprk skončí. A potom?

9.4.2021 v 11:18 | Karma: 24,19 | Přečteno: 848x | Diskuse | Politika

Jaroslav Konáš

Milion chvilek 2.0 a nářek malověrných

Mýtus o úspěšném boji proti A. Babišovi spojováním pravicových stran už dlouho promořuje mediální prostor. Je to nesmysl. Čtyři spojení outsideři budou zase jen čtyřmi outsidery.

30.9.2020 v 12:04 | Karma: 36,66 | Přečteno: 7983x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Vánoční strom na kruháči na pražském Žižkově. Gerilová akce místních se proměnila v oficiální výzdobu

Vánoční strom uprostřed kruhového objezdu u Nákladového nádraží Žižkov. Tento...
8. prosince 2025  13:45

Děkuji touto cestou neznámému, který nám opět ozdobil kruháč Ambrožova/Šrámkové krásným vánočním...

Pražané rozhodli: Oblíbeným místem v MHD je také „záchod“. Proč ho cestující milují?

Čtenáři Metra jsou v MHD milovníci jednosedadel. Nejraději na nich odpočívají v...
8. prosince 2025  13:54

Pohodlí, prostor, soukromí, otočení v prostoru prostředku hromadné dopravy, ale i výhled. To vše...

VyVolení slaví výročí. Dvojnásobný vítěz Vladko Dobrovodský už není v Česku

Vladko Dobrovodský
10. prosince 2025  13:25

Ve čtvrtek 11. prosince 2025 si připomeneme významné výročí české televizní historie. Bude to totiž...

Cestující mezi Prahou a Středočeským krajem ušetří. Praha sníží počet tarifních pásem

Vlakové spoje PID
10. prosince 2025  10:01

Od 1. ledna čeká cestující změna v tarifu PID. Území Prahy se nově bude počítat jako tři pásma...

Poslední tramvaj jela po Václaváku před 45 lety. Praha chce provoz obnovit do roku 2027

Václavské náměstí ve 20. století. Rok 1961.
11. prosince 2025  11:40

Provoz tramvají na Václavském náměstí, který po více než století patřil k samozřejmé součásti...

Biatlon v Hochfilzenu 2025: V kolik startují čeští biatlonisté a proč přišla změna v sestavě

Lucie Charvátová předává štafetu Mikuláši Karlíkovi.
14. prosince 2025

V rakouském Hochfilzenu pokračuje Světový pohár v biatlonu. Závodníci mají za sebou sprinty, o...

Dobrovice

Dobrovice
vydáno 13. prosince 2025  21:36

Vánoční výzdoba v Dobrovici v okrese Mladá Boleslav.

Jabkenice

Jabkenice
vydáno 13. prosince 2025  21:35

Inverze v Jabkenicích v okrese Mladá Boleslav.

Východočeské divadlo v Pardubicích uvedlo muzikálovou parodii Mladý Frankenstein

ilustrační snímek
13. prosince 2025  19:26,  aktualizováno  19:26

Východočeské divadlo v Pardubicích dnes uvedlo premiéru muzikálu Mladý Frankenstein v režii Petra...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 97
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1974x
Investiční poradce, sběratel, důchodce. Autor knihy Důvěrná zpráva o Janu Žižkovi z Trocnova.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.