Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

J93a80n 20Š30i30k

12. 8. 2023 12:37

Kdybychom se podívali do období druhé světové války, nebylo by to jiné. Možná by tada lidí dnes byla šokovaná z toho jak Západ vykresloval nepřítele a jaké nesmysly pouštěl do éteru. Dnes je dosah samozřejmě daleko vetši, ale podstata, totiž trumfnout nepřítele v propagandě se nezměnila. Jinak tolik diskutovaná protiofenzíva a očekávání z ní. Hm, no a co? Kdyby se politické i vojenské vedení Ukrajiny chovalo na začátku tak, že by střízlivě hodnotilo své šance, čemu by to jako pomohlo? Museli dát lidem velká očekávání a vysokou motivaci armádě. Kdyby ne, možná by dnes situace byla daleko horší. Ať se nám to líbí, či ne. Válka je ve své podstatě hra. Je to smutné, ale je to tak, byť jde o lidské životy a osudy. A ve hře chcete zvítězit nad tím druhým. Někdy je potřeba vsadit všechno na jednu kartu. Teď to nevyšlo. No, a? Prohry ke hře patří. Z pohledu války je to jen jedna epizoda. Je to smutné a krvavé. Ale je to tak a budoucnost to ukáže. Válku totiž zatím nevyhrála ani jedna strana, byť se tak střídavě může tvářit každá. Hezký den

4 0
možnosti
Foto

Určitě souhlas, Honzo. Pravdivá slova.

0 0
možnosti
EH

Jedině Pavel už loni říkal, jak to je. Sice opatrně, ale pořád pesimisticky pro Ukrajinu.

0 0
možnosti
Foto

Já nevím, to je hodně relativní a závisí to na velkém množství faktorů.

0 0
možnosti
Foto

Dnes jsme se dozvěděli, že prezident Zelenskyj rozhodl o propuštění všech šéfů oblastních odvodových center. Důvodem je údajná korupce.

To svědčí o tom, že Ukrajinci mají problémy s odvodem vojáků. Inu, lidské zdroje jsou omezené a dost mužů se asi vojenské službě snaží vyhnout i na Ukrajině.

1 0
možnosti
Foto

Ano, ten problém mají od začátku. Bohužel.

0 0
možnosti
JN

J36o29s39e30f 75N47i54k56l

11. 8. 2023 17:06

není co dodat.

Snad jen: "... dobili Berlín...", ..dobyli Berlín...

1 1
možnosti
Foto

Díky za upozornění i palce nahoru, Josefe

0 0
možnosti
Foto

Platí:

Není nic staršího, než včerejší noviny.

7 0
možnosti
Foto

Tzv. i solidní media jsou dávno nonsens. Živí je jejich ,,konzumace", často, ne-li až vždy poplatná přáním a i ,,chutím" konzumentů. Není to ničím novým. Dnes neexistuje médium, které by poskytované info nedoplnilo tím, co si má konzument o čem myslet, či jak co chápat a jak tomu a čemu jedině správně rozumět. Soudný člověk by to mel dokázat nejen vnímat, ale i rozlišit , a ne se chovat jako čuník dle pořekadla ,,dobré prase všechno spase", A NEMÍT MYŠLENKOVÉ POCHODY NA ÚROVNI PŘEŽVÝKAVCŮ, KTEŘÍ KDE CO ZHLTNOU, PŘEŽVÝKAJÍ A NÁSLEDNĚ I ONI ,,VYPRODUKUJÍ" TOTÉŽ, CO SKUETČNÍ PŘEŽVÝKAVCI v reálu. Čili, ŘEČENO lidově, opět toliko ,,kravinec"

3 0
možnosti
Foto

Až na ten závěr velkými písmeny souhlasím. Média nezajímá čtenář, který se nad jejich sdělením pousméje. Média zajímá vámi zmiňování přežvýkavci. Tím však zároveň urážíte značnou část populace a děláte ze sebe namachrovaného nadčlověka. Ti lidé tady prostě budou.

6 0
možnosti
Foto

Jedna věc jsou čísla, tedy množství skladových zásob a druhá je jejich technický stav. Pokud si dobře pamatuji tak z uložených tanků jich byla pojízdných sotva polovina. Nemyslím, že v Rusku to bude lepší.

Vašek

9 0
možnosti
Foto

To jistě ne, Vašku, také to v textu naznačuji.

2 0
možnosti
Foto

J58o86s96e42f 57B21á11r44t73a

11. 8. 2023 12:42

Pokud chcete objektivní informace, musíte jít na "dezinformační" weby. Třeba: https://www.pokec24.cz/

4 3
možnosti
Foto

Do velké míry souhlas s určitou výhradou. V obecné rovině záleží především na koncovém uživateli, jaký obsah konzumuje a jakému pohledu na "věc" dává přednost. ze svého pohledu bych třeba nemohl nikdy napsat, že "média jsou plná informací - Rusko stojí na hraně porážky" nebo "lze jen málokdy někde dočíst o tom, že Rusy není nikdy radno podceňovat". Ale je to opravdu jen proto, že silně rozlišuji zprávu, odzdrojovanou zprávu, relevantně odzdrojovanou zprávu, komentář, názor. Což drtivá lidí neudělá, neumí udělat, případně ráda vše "underground" v domnění, jak na všechny "vyzrála". Jinak ale super článek na téma média

3 0
možnosti
Foto

Díky. Zjednodušoval jsem, i jsem napsal, že by se to dalo shrnout do - Rusko stojí na hraně porážky. Pochopitelně se spíše jedná o hyperbolu. Relevantně odzdrojovaná zpráva - to je strašně důležité. Jinak samozřejmě souhlas. Ještě jednou dík.

1 0
možnosti
  • Počet článků 295
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2219x
Věčný tulák, který se zajímá o vše zajímavé 

https://www.soudobahistorie.cz/

Seznam rubrik