Plenky do zaměstnání = jeden z výdobytků západní demokracie

Před rokem 1989 jsem prožil většinu svého života. A nepamatuji se na případ, že by nějaký zaměstnanec nosil do zaměstnání plenky z důvodů, že za použití toalety v pracovní době jej čekají nějaké sankce.

Poprvé jsem o něčem takovém četl v novinách někdy před 20 lety o firmě, kterou v naší republice vybudovali západní podnikatelé. Četl jsem o tom, že pokud se nějakému zaměstnanci chce na WC mimo přestávku, tak musí požádat, je nahrazený jiným zaměstnancem, po vykonání potřeby čeká v „uličce hanby“ na jiného stejně postiženého nešťastníka a pokud se toto opakuje častěji, má to pro něj finanční dopady.

Byl jsem z toho tehdy docela v šoku a říkal jsem si, že jde o výjimku.

Jenže moje sestra je lékařkou psychiatrie a toto mi potvrdila, jaké jsou v nově vybudovaných podnicích západních vlastníků u nás pracovní podmínky a šikana v práci. Její slova potvrzoval fakt o neustále narůstajícím počtu pacientů, kteří „demokracii“ na pracovišti dle západních podmínek nezvládli..

Pak se o tom přestalo psát, zřejmě proto že musíme být přece vděčni za svobodu, kterou nám západ přinesl a nějaké plenky v zaměstnání jsou přece zanedbatelné.

Nyní se dozvídám, že v západní demokracii je nošení plen do zaměstnání běžné: http://www.novinky.cz/ekonomika/403422-oxfam-zamestnanci-americkych-drubezaren-nesmi-ani-na-zachod-nosi-pleny.html

Cituji:„Šéfové lidi u linek na zpracování masa „zesměšňují kvůli jejich potřebám a ignorují jejich žádosti“ pokud si chtějí odskočit. Vyhrožují jim tresty nebo vyhazovem, uvedla organizace. Když už mohou jít na toaletu, mají na vykonání potřeby často jen pár minut. Pracovníci se kvůli tomu „pomočují a kálejí (do kalhot), zatímco stojí u výrobní linky,“ uvádí zpráva.

Dělníci, kteří se měli pomočit do kalhot při práci, jsou ze závodu Tyson Foods v Severní Karolíně, píše britský The Guardian. Charitativní organizace také vedla rozhovory se zaměstnanci společností Pilgrim's Pride, Perdue Farms and Sanderson Farms.

Jsem jen zvědavý, jakým způsobem se do mne pustí zastánci západní demokracie, většinou restituenti, kteří dostali bez vlastního přičinění majetek, jenž jim komunisté před rokem 1989 zvelebili a zhodnotili a kteří většinou v životě nikdy řádně nepracovali.

A jsem zvědavý, jak mi to zase nandají jako bolševikovi a zastánci komunistů.

Já jen podotýkám, že takto zacházet se zaměstnanci si u nás žádný komunista nedovolil.

Pracovní podmínky byly v mnoha případech těžší, ale nevím o tom, že by pracující byli ponižováni omezováním používání toalety.

Autor: Jaromír Petřík | sobota 14.5.2016 12:35 | karma článku: 36,87 | přečteno: 2385x