Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Fáma o EU

Téma: Zákaz klasických žárovek. Osvětlím nařízení EU, které lidem vadí. V prvé řadě nařízení je bráno, jako diktát jednoho subjektu. Ale tak to není. Státy EU a i Česká republika se na těchto věcech shodly a vyvodily činy. Činy jsou to co Čechům schází. Navíc je zde plno mýtů a blábolů, do EU také mohu poslat návrh, to dělá spousta společností. Potom jsou tyto projednávané návrhy brány, že EU nad tím vážně uvažuje. Ale jsou včas zamítnuty, ale ne zase tak včas, aby nevznikly kachny. Takže se také dívejte, kdo ty hloupé návrhy předkládá.

Žárovky s wolframovým vláknem a jejich zákaz.

- Nejsou zakázané, jen jejich komerční prodej je zakázaný (prodej ve velkém). Je zde argumentace nesmyslnosti, až diktatury EU co si to dovoluje ! V pořádku. Nic co nejde napravit. Tak tu máme žárovky klasické co 100 wattová žárovka sežere za hodinu svícení 100 watthodin (za 10 hodin je to kilowatthodina a ta stojí 5 až 6 kč průměrně v ČR). Potom tu máme úsporky,"mezischod" mezi. Dle mého soudu, k ničemu světla, stejná výdrž, jako u klasických, doba rozsvícení dlouhá, přehřívají se stejně,jako klasické. Při přehřátí 40watové se svícením 100 wattové žárovky se stane to, že vám přestane brát ze sítě 40 wattů za hodinu, ale třeba dokonce až 80 watthodin - viz. vedlejší tepelná energie. Takže na úsporky zapomeňme. Ty sice mají psáno polovinu a čtvrtku hodnoty, takže 100 watová žere 40 watthodin, ale přehřeje se a jsme skoro na tom samém. No a potom je tu LED technologie, největší firmy na světě z toho dělají displeje, TV etc... Cena je 10x vyšší, než klasické žárovky, ale LED se nepřehřívá, aby se LED vyrovnal 100 wattové žárovce, tak stačí 12ti wattová LED, to znamená, že odebere ze sítě za hodinu 12 wattů, nebo-li 12 watthodin spotřeby, průměrná výdrž je 50 000 hodin (u klasiky a úsporky je to 1000 hodin), jsou těžko poškoditelné, znáte to? Upadla vám žárovka pohnulo se vlákno a můžete ji vyhodit. To se vám s LED nestane, dokonce s tím můžete třísknout o zem a vydrží, to je u klasických žárovek nemožné. Životnost je zaručeně 50 x delší a energeticky 10x méně náročnější. Firmy přijdou o obrovské zisky na žárovkách, ale budeme energeticky ještě více soběstačnější, potom není třeba spěchat na dostavbu Temelína za nevýhodných podmínek, či stavět další atomovou elektrárnu za několik bilionů korun. Takže šetří lidé, šetří stát, efektivita práce se přesune jinam, než vyrábět dokola nedokonalé šunty. A to je strategie, kterou volí EU a já také, kašleme na korporace, ty už nás vyždímali až až. Pokud se necháme ovlivňovat jejich propagandou, která je proti-unijní zůstaneme navždy otroky špatně nastaveného kapitalistického systému, který vyhovuje jen pár lidem.

  V řadě států byla schválena určitá podoba zákazu prodeje běžných žárovek. Jeho cílem je nahradit žárovky účinějšími zdroji světla, například zářivkami a zdroji využívajícími LED. Brazílie a Venezuela začaly s odstraňováním žárovek z trhu v roce 2005, Evropská Unie, Švýcarsko a Austrálie v roce 2009, zákaz plánují i další státy: Argentina, Rusko a Kanada, USA. 

  Navíc se velmi sníží vypouštění oxidu uhličitého a co si budeme povídat, kyslík k životu potřebujeme neustále.

Autor: Jarda Novák | čtvrtek 12.12.2013 17:07 | karma článku: 18,87 | přečteno: 1550x

Další články autora

Jarda Novák

EU vs Austrálie v otázce imigrace

Napadlo mě srovnat tyto dva celky. Jsou jak rozlohou, tak i mentalitou podobné. Jen v imigrační politice se velmi liší.

27.10.2015 v 18:43 | Karma: 16,12 | Přečteno: 398x | Diskuse | Politika

Jarda Novák

Sluníčko vs. Jarda

Multikulturně obohacující diskuse. Opravdu to stojí za to, když se nad tím zamyslíte. Popřípadě níže v diskusi můžete vyjádřit svůj nesouhlas.

26.10.2015 v 3:50 | Karma: 23,84 | Přečteno: 1037x | Diskuse | Politika

Jarda Novák

Jak Hassan zjistil, že mu Romea nepomůže

Název jako pro typickou českou pohádku, ovšem v hlavní roli se naivita střetla s realitou. (reakce na článek: http://hassan.blog.idnes.cz/c/438887/Velvyslance-USA-Schapiro-Vite-jake-praktiky-ma-Klara-Kalibova.html )

24.10.2015 v 17:32 | Karma: 41,22 | Přečteno: 3044x | Diskuse | Politika

Jarda Novák

Admin idnes.cz mě šikanuje nesmyslnou cenzurou

Tento článek mi byl stažen v domnění, že to přehlédnu? Protože jiné vysvětlení mě nenapadá: http://jardanovak.blog.idnes.cz/c/478958/musime-to-nase-vyhlazovani-brat-s-humorem-kdyz-proti-tomu-nic-nedelame.html

22.10.2015 v 20:18 | Karma: 26,88 | Přečteno: 1223x | Diskuse | Politika

Jarda Novák

Co je to muslim?

To je individuální. Povětšinou toto označení zdědili stejně jako my křesťanství a zřeknout se ho by znamenalo odsouzení v jejich domovině, komunitě a mnohdy i v rodině.

22.10.2015 v 19:04 | Karma: 30,46 | Přečteno: 963x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí

Hrad Křivoklát, místo kde se natáčí oblíbená reality show Zrádci.
vydáno 10. července 2026

Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...

Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
14. července 2026  15:25

Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...

Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?

Ve Vizovicích mají nejmladšího zmrzlináře v Česku, šestnáctiletý Jindřich...
vydáno 15. července 2026

Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...

Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty

Dvě květnová koťata karakalů v Zoo Praha přišla na svět pod širým nebem, a...
15. července 2026

Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...

Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu

Lázně Smrdáky patří mezi nejznámější slovenské lázně specializované na léčbu...
10. července 2026  10:01

Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...

Konec pojízdných saun v Praze? Tramvaje 15T dostanou klimatizaci

Klimatizovanou tramvaj typu 15T cestující poznají podle žluté čelní masky
17. července 2026  17:02,  aktualizováno  17:02

Nedávná vlna extrémních veder potrápila mimo jiné i cestující pražské MHD. Neklimatizované vozy...

Amatérští výtvarníci vytvořili panorama Přelouče s Vávrou a Formanem

Amatérští výtvarníci vytvořili panorama Přelouče s Vávrou a Formanem
17. července 2026  15:30,  aktualizováno  15:30

Řeku Labe a panorama města Přelouče na Pardubicku ztvárnili amatérští výtvarníci společně s...

Někteří odborníci vyzývají k debatě o vypuštění dolní nádrže na Nových Mlýnech

ilustrační snímek
17. července 2026  15:23,  aktualizováno  15:23

Velmi špatná kvalita vody a značné množství sinic v Novomlýnských nádržích i s tím související...

Za mřížemi získávají špičkovou kvalifikaci. Vězni na Borech obrábějí díly pro letadla

Výrobní hala firmy Workpress Aviation v areálu věznice Bory v Plzni. Vězni...
17. července 2026  16:32,  aktualizováno  16:32

Kdyby filmový rada Vacátko znovu hledal v plzeňské věznici Bory důkazy k vyřešení zapeklitého...

  • Počet článků 259
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1440x
Více na: jardanovak.blog.idnes.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.