Foto

Objevil jsem vás až dnes. V jednom z článků, kde už nelze diskutovat, píšete, že máte kandidáty na další cílové destinace. Můžu se je někde dočíst? Já jsem zatím u 45 zemí, ale vzhledem k mému věku už si musím pečlivě vybírat.

JV

J31a81n 56V48a27v98e35r12k60a

26. 4. 2024 20:35

Hezký den,

Co vybrat?

Záleží na preferencích, rozpočtu a časových možnostech.

Já jsem dnes na 59 zemích.

Kdybych měl vypíchnout favority, kteří se zrovna nařadí mezi profláklé destinace vybral bych trojici Albánie, Arménie, Bolívie.

Albánie a Arménie jsou poměrně blízko, není těžké se tam dostat a nabízejí obrovské kulturní a přírodní bohatství na poměrně malém prostoru. S Bolívií je to složitější a to i kvůli nadmořské výšce. Hodně specifickou kategorií je Indie, která je opravdu spíš subkontinentem než státem. Do Indie mám letos v plánu se vrátit.

Z provařených destinací mám rád USA a Mexiko, ale v obou případech je potřeba vybírat tak, aby se člověk neocitl ve víru masového turismu nebo v nebezpečí. Jak z jiného světa je Island, ale to je taky trochu na průvan v pěnežence.

Ze zemí v (relativně) blízkém okolí, které mi chybí a chtěl bych je v dohledné době navštívit bych vypíchl Gruzii.

Po Uzbekistánu, který je bohatý kulturně, bych chtěl zkusit Tadžikistán, který je víc o té divočině.

S těch vzdálenějších pak JV Asii, o které básní každý, kdo se tam dostane

  • Počet článků 140
  • Celková karma 14,57
  • Průměrná čtenost 660x
Jmenuju se Honza a jsu z Brna. Přiznávám, že někdy se to promítá i do mého stylu.

Vystudoval jsem Fyzikální inženýrství a nanotechnologie a později i Učitelství fyziky a matematiky pro střední školy. To se naopak projevuje v obsahové strnáce, zvláště tam kde jsem tématicky blízko astronomie.

Vždy jsem rád cestoval. Neprve prstem po mapě, později na vlastní pěst. První větší sólo cestou byl Kazachstán. A tam jsem začal psát cestovatelské blogy. Dnes píši hlavně o místech, o nichž není snadné získavat informace, nebo se tam najezdí v době, kdy cestuju já.

Dříve jsem byl více shromažďovatelem dat a mé blogy připomínaly turistické průvodce, dnes už píši spíše cestopisy.

Jsem subjektivní a mám své favority. Ale i o tom to je. Hlavní je nebýt předpojatý, protože svět je barevný a o překvapení není nouze.

Seznam rubrik