Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seP42e74t87r 24L17o50r82e50n90c
Karma za záslužný a zajímavý článek! 
1) Jó... NSU RO 80 a Wankelův průkopnický “tříhrotový rotační píst”... kdeže je mé mládí? (Prosím o slušnost výraziva a o shovívavost). Tehdy jsme pořád doufali, že někdo to nadměrné obrušování hrotů pístu a problémy s jejich netěsností nějakým revolučním kreativním nápadem nebo novým materiálem, keramikou a něčím podobným přecejen vyřeší, a že se z toho stane jakési poloviční perpetuum mobile, které svou jednoduchostí a lácí zpřístupní svobody individuálního automobilismu dalším méně majetnějším vrstvám - a ono nakonec nic. Ale i takovéto pokusy je třeba ocenit.
2) Stejně tak mi později coby dospělákovi bylo líto mercedesáckého Smartu, krásného auta, které osudově předběhlo dobu a neuspělo kvůli tomu tak, jak by si zasloužilo. Byl totiž v jakémsi návalu optimistického rauše skvěle navržen jako stylový a nezaměnitelně krásný městský minielektromobil s tím, že než dojde na masovou výrobu, budou všechny neduhy, překážky a slabiny elektrické trakce automobilů spolehlivě vyřešeny a lidi si po něm budou moct ruce utrhat...Jenže ono se tak nestalo, protože miniaturizace, efektivita, cenová výhodnost a legislativní podpora minielektroaut jaksi nepřišly...
A i když se postupně mnohé vyřešilo a zlepšilo, nakonec místo rozumně malých ekologických elektromobilů jako např. Smart, VW up! či Škoda Citigo se hlavně kvůli hloupě nastavené legislativě v baterkové mobilitě prosadily napříč všemi koncerny e-varianty těch největších oblud...
J23a90n 27S18n74o12p97e59k
Tak to jsme na stejné vlně :-) Wankel ješte mnoho let po NSU prosazovala Mazda se svými modely RX, to je už ale bohužel minulost (moderní hybridy s wankelem pomíjím). No a miniaut (Citigo nebo VW Up) je taky škoda.
V70l94a23s58t75í18k 24F42ü83r20s23t
Díky, zajímavé.
J82a50n 17S83n52o17p93e49k
Díky! :-)
- Počet článků 135
- Celková karma 7,77
- Průměrná čtenost 409x
Kontakt: jansnopek@hotmail.com


















