Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AR

Ano je to zajímavý článek. Sleduju dost dění v Polsku, protože nemám to daleko do Cieszyna, kde sem tam udělám i nákup zboží, ale rád posedím i u Źywieckého piva s tamními chlapy v hospodě. Přímý kontakt s jejich občany je k nezaplacení, protože vůbec se nemusím ohlížet na to, co o situaci u nich uvádějí naše média. V současné době vlastně lkají, protože vládne tam konzervativní strana PiS, což našim multikulturně naladěným médiím nevyhovuje. Jak na sviňu vládne dobře a má velkou podporu u občanů. Proto nyní i noviny Gazeta Wyborcza se z toho mohou potentovat, včetně činovníků Platformy obyvatelské, řídících Polsko 8 let do voleb 2015. Tož tak!!

4 0
možnosti
JL

Ještě přidám pár divadelníků, Tomaszewski, Grotowski, Szajna, Kantor etc.

Polsko má mnoho umělců na vysoké úrovni.:-)R^

1 0
možnosti
OF

https://www.csfd.cz/tvurce/3435-krzysztof-kieslowski

Kieślowski je asi známější než A.Holland.

Z literatury se mi nejvíce líbí Kochanowski a romantici.

Chce to ale umět polsky:-P

1 0
možnosti
IM

I38v20a 94M43a25r42k53o28v83á

25. 11. 2017 12:47

Dík za zajímavý článek. Nedávno u nás byly na návštěvě polské děti a žasli jsme nad jejich vědomostmi o české historii. Je to hrdý národ, ráda tam jezdím, ráda třeba T.Rozewicze, W. Oszajcu, A.Swirszczynskou, K.Kieslowskeho. Škoda, že toho u nás není víc... Mějte se hezky.:-)

2 0
možnosti
  • Počet článků 86
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1735x
občan ČR, zaměstnanec Českého Rozhlasu, volný novinář, ext.redaktor Divadelních Novin, Media Relationship manager v 4UM z.s, spolupořadatelfestivalu Strakonice nejen sobě 2015, textař a zpěvák kapely Z ničeho nic