Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zpropadená flatulence

Pokud jste úzkoprsí, snadno se pohoršíte a nemáte rádi jadrnější humor, tak tenhle pokleslý článek radši ani neotvírejte a vraťte se k nějakému politickému povídání, kterého je tady habaděj. On totiž bude o, nu, však uvidíte.

Tematicky mě inspiroval obrázek, který jsem před pár dny objevil kdesi v hlubinách internetu. Byl na něm zamračený chlapík, tvářil se jako sto čertů a okolo pasu měl pneumatiku. Nikoli uzoučkou galusku jako od bicyklu, ba ani obyčejnou od osobáku, ale obrovskou, jako by ji šlohnul nějakému kamionu. Leč nebyla navlečená gumová, nýbrž vytvořená z jeho vlastního těla. Nu a pod obrázkem bylo lakonické varování: „Takhle dopadnete, když budete zadržovat větry.“

Ona je to s tím zadržováním větrů stejně legrace. Kdy a kde si můžeme pšouknout, abychom nevypadali jako nevychovaní hulváti? No v divadle rozhodně ne, ba ani na koncertě, a pokud nás náš milý nebo milá představuje nadcházející tchýni, tak to už vůbec ne. Rozhodně ne nahlas a v případě té tchýně radši ani potichu, neb jsme v jejím bytě novým elementem, a co kdyby to poznala po čuchu, že takhle z jejích blízkých nikdo nezavání.

Tiché pšoukání je zrádné a někdy dokáže vyhrocenou situaci ještě zhoršit. Jako kluci nezbední školáci jsme měli pšouky rozdělené do čtyř kategorií:

Sírius - není vůbec slyšet, ale smrdí jak veletucet pukavců, kombinovaných s tchořem.

Šumiduch - jenom takové lehké zaševelení nebo dokonce pohvízdnutí. Sice bychom o něm mohli tvrdit, že pochází od něčeho jiného než od úniku bioplynů, ale jeho smrad nás každopádně prozradí, i když není tak smrtonosný, jako ten předchozí.

Rachman - klasický nejběžnější pšouk, dle svého pojmenování trochu zarachotí a zavání tak nějak normálně, zpravidla podle toho, co jsme měli včera k večeři.

Nu a posledním není nikdo jiný než bivoj. Bacha, sice prakticky vůbec nesmrdí, ale není jej radno vypouštět v uzavřených prostorách. Svou zvukovou rasancí by totiž mohl nejen ohlušit přítomné osoby, ale též způsobit jejich zavalení, protože vyvolá středně velké zemětřesení.

Jak jste si možná všimli, u pšouků platí jedno bezpodmínečné pravidlo, že intenzita jejich zápachu je nepřímo úměrná hlasitosti. Z toho tedy vyplývá, že pokud bychom chtěli snížit úroveň svého společenského prohřešku tím, že pšoukneme tiše, naděláme víc škody než užitku. Anebo, řečeno stylověji, naděláme si do vlastních gatí. V lepším případě jen obrazně, v horším i doslova.

Ono to vypouštění větrů je stejně jedna z nejintimnější lidských záležitostí. Před léty k nám do chlapské party nastoupil jeden mladíček, říkejme mu třeba Matěj. Takto sice šikovný kluk a pracant, ale byl pořád nešťastný, nervózní, dělal chyby, a co mohl, to pokazil. „Kluci, ani nevíte, jak já bych potřeboval ženskou,“ svěřil se nám jednoho dne, když jsme se ho ptali, co s ním je.

Uplynulo pár týdnů a Matěj byl najednou jako vyměněný. Dobrá nálada, samý žert, úsměvy na tváři, nervozita pryč a na co sáhnul, to se mu podařilo. „Matěji, že ty máš holku?“ Zeptal se ho šéf. Načež se Matěj rozzářil jako měsíček, přiznal jak je zamilovaný, jen trochu utahaný, protože ho jeho nová přítelkyně od samé vášně nenechá pořádně vyspat.

Náš tehdejší šéf se nikdy s ničím nemazlil, v ten moment jen pokýval hlavou a vypálil na Matěje zdrcující otázku: „A už před sebou taky nahlas pšoukáte?“ (On sice použil poněkud tvrdší výraz, ale pro tuto chvíli zůstaňme ještě stylově decentní).

Jakkoli nám Matěj do té chvíle celkem dopodrobna vyprávěl o svém postelovém dovádění s chladnou hlavou, najednou zčervenal, polily ho rozpaky a jenom tak tiše špitnul: „Ne, tak daleko spolu ještě nejsme.“

Leč netřeba věšet hlavu, vypouštění větrů je natolik intimní, že existuje spousta lidí, kteří žijí v blízkém vztahu mnoho let, ne-li desetiletí, ale při potřebě pšouknout se stydí a prchají z dosahu svého partnera. Nu což, každý to holt máme trochu jinak, a pokud to vyhovuje oběma, není co řešit. Horší je, když žije větrová stydlivka s otevřeným pšoukalem (nebo obráceně), to aby se pak ten první styděl za oba, zatímco ten druhý je v pohodě, neřeší a vesele nahlas vypouští.

Nicméně žijeme v moderní době převratných technologií, a co nevymyslí člověk, to za něj stvoří umělá inteligence. Prosakují zprávy, že v dobře utajených laboratořích (kvůli konkurenci) připravují novodobí roboti zázračné pilulky proti plynatosti. Růžové pro ženy, které zbaví větry jejich původního odéru a nahradí jej vůní nejrůznějších  květin. A modré pro chlapy (bacha neplést s viagrou) s nádechem vůně spalovacích motorů, čerstvého dřeva a tak dál, prostě co kdo má rád. A navíc jak ty ženské pilulky, tak ty mužské budou mít zvláštní přísadu, která způsobí zcela bezhlučný únik našich střevních plynů, takže budeme vypouštět voňavé síriusy (nebo sírie, jak se to k čertu správně skloňuje?).

Voňavý sírius, není to blbost? Ale to víte, že je. Vždyť jsem si taky z vás dělal prd... pardon, pšouk, prostě vás tahal za fusekli a to o těch pilulkách si bohapustě vymyslel, promiňte. Zkrátka a dobře nám nezbyde, než pšoukat vesele dál. Ale pozor, pšoukejme s rozvahou, sice asi ne zrovna na tom koncertě nebo v divadle, ale dávejme si majzla, ať nedopadneme jako ten maník s pneumatikou. A že se stydíte ulevit si před svým partnerem? No tak to zkuste, třeba se i on ostýchá právě kvůli vám. Prostě si zvesela začněte pšoukat spolu a uvidíte, že si i po tak dlouhé době budete najednou ještě blíž.

No nic, ještě jste tady nebo jste se pohoršili a utekli k hodnotnějším článkům, třeba těm politickým? Víte, ono to vlastně vyjde nastejno, politika je na prd a tohle moje dnešní povídání bylo o prdu. Však platí dávná a léty prověřená pravda, že pokud si ráno pořádně po lidsku pšoukneme, hned máme celý den veselejší.

Autor: Jan Pražák | pondělí 16.10.2023 14:34 | karma článku: 28,68 | přečteno: 920x
  • Další články autora

Jan Pražák

U nás se úspěch neodpouští

„To jste trefil přesně,“ pokývala majitelka hlavou s posmutnělým úsměvem v reakci na mou poznámku, že u nás se úspěch neodpouští. Pak rychle dopila svou desetiminutovou limonádu a s omluvou odkvačila za dalšími povinnostmi.

23.7.2024 v 14:34 | Karma: 15,28 | Přečteno: 206x | Diskuse | Společnost

Jan Pražák

Oheň ve vlasech

Já vím, jsem potvora a s chlapy si jenom užívám. Jednou si začnu něco s tím, jsem s ním pár měsíců, poté ho pošlu k vodě a jdu do toho pro změnu s jiným. Odsuzujete mě? Možná na to máte právo, ale napřed si poslechněte můj příběh.

20.7.2024 v 7:07 | Karma: 30,69 | Přečteno: 1959x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

To je jenom náš Pepíček, toho my tu máme skoro pořád

„Je mi strašné vedro, nevadilo by ti, kdybych dneska vyměnila kávu s větrníkem za zmrzlinový pohár? A přidáš se ke mně?“ Zeptala se Maruška jednoho odpoledne minulý týden, když jsme se po práci sešli v naší oblíbené cukrárně.

16.7.2024 v 14:34 | Karma: 25,71 | Přečteno: 939x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

Příběh jednovaječných dvojčat

Rodiče mi dali jméno Kamila a přišla jsem na svět jen o pár chvil dřív než moje sestra Radmila. Už od samého začátku jsme byly úplně stejné, rozeznat nás od sebe dokázala jedině maminka.

13.7.2024 v 7:07 | Karma: 26,10 | Přečteno: 754x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

Proboha, lidi, pohlídejte mi ji!

Do toho vlaku jsem se dostal vlastně náhodou. Původní záměr byl cestovat z práce domů jako obvykle metrem a busem, ale když na náměstí Republiky zahlásili náhlé přerušení provozu, otočil jsem to na Masaryčku a sednul na Elefanta.

9.7.2024 v 14:34 | Karma: 31,10 | Přečteno: 989x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Liberty propustí více než polovinu zaměstnanců. Chce zavřít koksovnu

23. července 2024  15:42,  aktualizováno  17:33

Přes dva tisíce lidí by mohlo přijít o práci v krachující společnosti Liberty Ostrava. Odborářům to...

Nová tvář Motoristů Gregor: opustil Svobodné, řečnil na akcích proti vládě

23. července 2024  17:27

Motoristé sobě, kteří přivedli do vysoké české politiky kometu eurovoleb Filipa Turka, získali...

Z Pardubic na Vysočinu už jezdí všechny objednané RegioFoxy, kraj chce další

23. července 2024  17:07

Cestujícím v Pardubickém kraji slouží na trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu sedm nových...

Šéfka Tajné služby USA rezignovala. Čelila kritice za atentát na Trumpa

23. července 2024  16:40,  aktualizováno  16:58

Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého...

Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.
Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.

Potravinové dózy jsou nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Jak ale zajistit, aby v nich potraviny zůstaly dlouho čerstvé? Na to jsme se...

  • Počet článků 2156
  • Celková karma 27,16
  • Průměrná čtenost 1309x
Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.