Život je pes a my jsme jeho patníci
A přitom právě pes je snad nejstarším zvířecím průvodcem člověka. Lidé vyšlechtili mnoho psích plemen, některá z nich jsou pracovní, aby se podíleli na naší dřině. Další společenská, však proč ne, psí kamarád nás na rozdíl od toho lidského nikdy nezradí. Pak třeba lovecká, hlídací, okrasná a tak dál, je jich mnoho. Pes si ta negativní přirovnání rozhodně nezaslouží, ve skutečnosti je člověku tím nejlepším přítelem. Nevěříte?
Pes útulkový. Potenciálně všestranného zaměření podle přání svého nového pána, jehož ruku můžeme vidět na obrázku.
Pes rodinný. Vhodný zejména k malým dětem, s nimiž bude láskyplně vychováván.
Pes hlídací. Ač menšího vzrůstu, v sehrané dvojici dokáže spolehlivě ohlídat nemovitost před nezvanými návštěvníky. Při výskytu návštěvníků zvaných je třeba jeho hlídací aktivitu utlumit gestem ruky.
Pes asistenční. Díky své milé povaze, inteligenci a perfektnímu výcviku je nenahraditelným společníkem postižených lidí.
Pes kamarádský. Bodejť by nebyl vděčný a kamarádský, když dle slov majitelky té ruky s vodítkem byl se svými sourozenci zachráněn z asijské množírny.
Pes policejní (přes kterýho nejní, jak se zpívá). Respektive v tomto případě pes celní. Na ukázce dokázal během necelé minuty nalézt mezi několika kufry ten, v němž byl ukrytý kontraband.
A na závěr pes svatební. Nositel štěstí pro novomanžele a kdo ví, časem možná zastane i roli pověstného čápa.
„Život je pes a my jsme jeho patníci.“ Slyšel jsem po mnoha létech z úst svého spolužáka, když jsem ho nedávno potkal. Usmíval se při tom a po jeho boku si pyšně vykračoval nádherný labrador.
Jan Pražák
Evino roucho

„Maruško, snad jsi neutekla od cirkusu?“ Zeptal jsem se udiveně své cukrárenské společnice, když se blížila ke stolku, u kterého jsem na ni už čekal. „Pojď, krasavice a posluž si kávou s větrníkem, právě nám to přinesli.“
Jan Pražák
Občane, neremcej a plať i za to, co nepoužíváš!

„Jestlipak máš koupenou dálniční známku, Honzo?“ Zeptal se mě kamarád, když jsme se bavili o autech, o cestování a porovnávali naše plány na dovolenou.
Jan Pražák
Karambol na kole

„Moničko, musíš opatrně. Nejezdi moc rychle, ať nespadneš, do nikoho nebo do ničeho nenabouráš a hlavně dávej pozor, abys nesjela do ulice, mohlo by tě porazit auto. A pořád se dívej před sebe.“
Jan Pražák
Srážka s hackerem

„Ahoj, jsem na jedné soutěži, sbíráme body za kódy, a kdo jich bude mít v nejkratším čase nejvíc, vyhraje kartón lahví vína. Mohl bys mi poslat na sebe telefon?“
Jan Pražák
Trampoty nehezké holky

„Ty ses nám teda moc nepovedla, holka zlatá, bojím se, že se nikdy nevdáš a zůstaneš nám na ocet až do smrti.“ Moje maminka nebyla zlá a nemyslela to špatně. Jen si tak občas nahlas povzdechla, když se na mě podívala.
Další články autora |
Herci, sportovci i politici. Podívejte se na VIP, které dorazily na rozlučku s Bartoškou
Nejen známé tváře z uměleckého světa se přišly v úterý večer rozloučit se zesnulým prezidentem MFF...
Křišťálové glóby a nezapálená cigareta. Bartoškovi vzdávali lidé hold sedm hodin
Široká veřejnost se v úterý naposledy rozloučila s Jiřím Bartoškou. Pražské Rudolfinum bylo pro...
Šok a ticho. Evropští lídři po telefonátu Trumpa s Putinem nevěřili svým uším
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři oněměli poté, co se s nimi americký...
Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek
V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...
Válečná loď se při spuštění na vodu rozbila. Kim Čong-un přihlížel a zuřil
Kolaps sebeúcty, nedbalost, trestný čin! Tak zuřil severokorejský vůdce Kim Čong-un, který...
Odvlekli ho násilím od umírající dcery. Od britské policie nevysoudil odškodnění
Kauza, která rezonovala Velkou Británií a její nemocniční péčí, je u konce. Rašíd Abbásí žaloval...
Odhaloval černobílou hrůzu ze zapadlých končin. Zemřel brazilský fotograf Salgado
Ve věku 81 let v pátek zemřel brazilský fotograf Sebastiao Salgado, který patřil k nejvýraznějším...
Je hrozba vysokých amerických cel jen Trumpova taktika? Zasáhla by i Česko
Hrozba vysokých cel ze strany USA je podle analytiků spíše vyjednávací taktikou prezidenta Donalda...
Příkazy nepřítele, či pracovní spor? Ruský konstruktér raket dostal kladivem
Manažer a hlavní konstruktér továrny Kurganpribor, jež mimo jiné vyvíjí rakety pro ruskou armádu,...

Vyhrajte balíček stylových doplňků na svačiny od Hollandie
Poctivé jogurty, to je Hollandia. Věděli jste ale, že vyrábí také skvělé jogurtové nápoje a osvěžující smoothie? Zapojte se do soutěže a vyhrajte 5...
- Počet článků 2242
- Celková karma 27,96
- Průměrná čtenost 1315x
Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.