Žárlivá ženská
Nakonec trochu žárlivosti má v sobě asi každej, komu na jeho protějšku záleží. Mně by se taky nelíbilo, kdyby se Lída začala tahat s nějakým jiným chlapem, ale co je moc, to je moc.
Dám vám příklad. Dělám v naší firmě technika, takže si asi dovedete představit, jak lítám z místa na místo, když mě lidi volaj, že jim něco nefunguje. A že když se třeba hrabu ve stávkující tiskárně a za mnou nervózně stepuje šéf, že už to fakt potřebuje vytisknout, tak ten hovor od Lídy prostě nemůžu přijmout. Když jí pak zavolám zpátky, jakmile mám volnou chvilku, tak si nedokáže odpustit poznámku, že jsem byl určitě u ňáký kolegyně a bůhví, co jsem s ní dělal. Ne, není to od Lídy jenom takový rejpnutí z hecu, ta holka to myslí fakt vážně. A mě to štve, protože jednak na žádný úlety ani zálety nejsem a taky kvůli ní samotný, protože ji mám rád a nechci, aby se takovejma nesmyslama trápila.
Vlastně jsem pořád trochu ve střehu, nejspíš od tý doby, co mi Lída našla na mikině dlouhej blonďatej vlas. Ten den jsem zrovna jako na potvoru přišel pozdějc domů, protože jsme se po práci stavili s klukama na jedno. Lída si toho vlasu všimla, jakmile jsem si v předsíni svlíknul kabát a nedovedete si představit, jakou mi vyrobila scénu. Muselo to bejt slyšet na celej barák a já se pak ráno styděl, když jsem se srazil u výtahu se sousedem. Nejhorší na tom bylo, že jsem zezačátku ani netušil, jak se mi na tu mikinu ten vlas dostal, takže jsem se ani nedokázal bránit a jen pořád dokola opakoval, že jsem v tom nevinně. Došlo mi to až druhej den, když mi ráno volala kolegyně Blanka, že jí ten počítač pořád zlobí. Zaběhl jsem k nim do kanceláře jako den předtím, sedl si na její židli, taky jako den předtím, opřel se o její opěradlo a... A v tu ráno mi to docvaklo. No, já fakt nemůžu za to, že Blance trochu padaj ty její dlouhý světlý vlasy a zůstávaj na tom opěradle. No a od tý doby jsem nervózní a pokaždý, když jdu domů, tak se furt prohlížím, jestli zas někde něco nemám.
Když jsem jednou v nacpaný tramvaji načuchnul parfémem od ňáký vymóděný Rusky, ze který se ten smrad táhnul na sto honů a lepil na každýho, tak bylo doma zase zle. Ale to už jsem nevydržel a trochu se ozval, že jako jestli mi nevěří, tak s ní nemusím bejt. Ne, nemyslel jsem to ani zle, abych Lídě ublížil a ani vážně, že bych jako chtěl od ní odejít. Jen mi trochu rupnuly nervy, protože jsem už nevěděl, jak se mám bránit. No co, rozbrečela se, byla nešťastná a já pak nadával akorát sám sobě, že jsem měl radši držet hubu a v klidu si poslechnout ten její další žárlivej výstup.
Jak jsem se před chvilkou zmínil o tom odejití, to víte, že mě to taky napadlo. Že bych si jako mohl najít nějakou jinou a zbavit se toho věčnýho stresování. Jenomže to bych si byl musel rozmyslet dřív, teďka, co máme kluka, už to prostě neudělám. Klidně si o mně myslete, že jsem blbej, ale než abych je opustil, radši budu ty Lídiny žárlivý scény snášet dál. Tohle je totiž to jediný, co mi na ní vadí a přitom je mi jasný, že asi taky nejsem bezchybnej.
***
Takže, vážení, takhle to u nás chodilo donedávna a před půl rokem se všechno úplně otočilo. Jsem strašně rád, že se tak stalo, ale už vůbec nejsem rád, za jakejch to muselo bejt okolností. Takže popořádku.
Byl konec léta, takovej horkej den, já se v práci utrhnul trochu dřív, dal si s Lídou spicha, že jako spolu vyzvedneme našeho čtyřletýho kluka ze školky a zajedeme za město na nějaký koupání. Šli jsme od školky k autu, měl jsem ho zaparkovaný o kus dál přes hlavní, protože to tam bylo rozkopaný. Lída vedla kluka za ruku, něco jsme si povídali, když v tu ránu se proti nám zpoza rohu vynořila nějaká mladá skoro nahatá ženská. No, ona teda nebyla úplně nahá, ale měla na sobě takový průsvitný letní šaty, skrz který jí prosvítal něco, zač se fakt nemusela stydět.
No já vím, jsem jen chlap, tak se mi na ni ty oči stočily tak nějak automaticky, snad jsem i trochu pohnul hlavou, prostě jsem se nedokázal ohlídat.
Lída si toho pochopitelně všimnula, probodla mě pohledem a spustila na mě na celou ulici: „Já věděla, že ji znáš a určitě s ní něco máš! Jestli chceš, tak si za ní rovnou utíkej a nech nás tady samotný!“ A ještě po mně šlehnula pár dalších podobných vět v tomhle smyslu.
Ta holka, co šla proti nám, se na nás jen zaraženě koukla a pálila si to pryč, jako by jí u zadku hořela koudel.
Náš mladej uviděl, jak u země letí barevnej nafukovací balónek s namalovanou žirafou, kterej asi ulítnul nějakýmu dítěti v nedaleký ZOO. Vytrhnul se nadávající Lídě z ruky, rozběhnul se za tím balónkem jak splašenej, nekoukal a letěl do ulice, po který se k nám akorát řítil nějakej auťák.
Lída ztvrdnula, jak se vyděsila, tak se vůbec nedokázala pohnout.
Já skočil, normálně jsem hodil rybu do tý ulice po našem klukovi akorát před ten auťák, jehož šofér s vytřeštěnejma očima brzdil a snažil nám vyhnout. Kluka jsem stačil čapnout v pase, šoupnout směrem k chodníku, pak už jsem akorát cejtil šílenej náraz, zatmělo se mi před očima a víc si toho nepamatuju.
Když jsem se zase probral, ležel jsem v ňáký posteli, bylo šero, okolo mě blikaly přístroje, z ruky mi čouhala hadička a šíleně mi třeštila hlava. Vedle tý postele jsem zaznamenal pohyb, rozostřeným pohledem uviděl Lídu a jediný, co jsem v tu chvíli ze sebe dokázal vypravit bylo: „C... co náš Zdenda, proboha, je... je živej?“
Jó, kluk byl živej a zdravej, akorát měl odřený koleno, jak jsem ho z tý ulice šoupnul zpátky, tak to s ním vzal přes obrubník. Zato já měl krom různejch škrábanců otřes mozku jako hrom a rozmašírovanej kotník.
Nebudu to dál rozvádět, teď po půl roce jsem už zas v pohodě, jen mám ještě v tom kotníku pár šroubů a trochu kulhám. Ale i to se prej časem spraví. No a Lída, ta je jak vyměněná, jako by v ní ten šok uvnitř něco přepnul. Nežárlí. Ani navenek, že by mi dělala scény a ani se tím uvnitř neužírá, to bych poznal, na to jsme spolu už dost dlouho. Prostě je z ní fantastická ženská, víc toho snad říkat nemusím, asi jsem do ní po těch létech podruhý zamilovanej.
Jan Pražák
Nevydařená dcera
Hedvika byla nejmladší ze čtyř sester. Narodily se v pořadí Anežka, Emilka, Cilka a moje maminka Hedvika, tři spořádané, dobrých mravů dbalé a jedna, která se navzdory přísné výchově mých prarodičů stala černou ovcí.
Jan Pražák
Jak se Maruška srazila s kancem
„Počkejte! Počkejte!“ Volala jsem na nástupišti, ale už mi to bylo houby platné. Dveře vagónu se mi zabouchly těsně před nosem, vlak zapískal, jakoby se mi chtěl vysmát, dal se do pohybu a zmizel za zatáčkou.
Jan Pražák
Jídlo, na které jsem dostal svou první dívku do postele
Říká se, že ženy raději vaří podle osvědčených receptů a muži spíš víc tíhnou k experimentování. Nevím, nakolik je to pravda, určitě nelze generalizovat, ale o mé maličkosti to teda platí rozhodně.
Jan Pražák
Halabala ric pic bum
I bloger si musí občas odpočinout od vážných článků a vydat nějakou koninu. A tak vám nabízím pár nesourodých obrázků z dovolené, kterou jsme minulý týden strávili ve Švýcarsku. V tom českém, samozřejmě, kousek od Děčína.
Jan Pražák
Vyprávění ženy, která neměla žádná prsa
„Květuško, holka moje zlatá, ty ses musela někde ztratit, když pánbůh rozdával ženám prsa. Nebo že bychom s tatínkem něco popletli?“
| Další články autora |
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?
Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...
Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty
Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...
Pražský autobusák, který zmizel z mapy. Pankrác nahradily kanceláře a metro zůstalo
Film Florenc 13.30 z roku 1957 proslavil nejen herce, především Josefa Beka v roli řidiče autobusu,...
Štěnice se šíří i do hotelů vyšší kategorie. Pražští hygienici řeší desítky případů
Pražská hygienická stanice stále častěji řeší výskyt štěnic v ubytovacích zařízeních. Nejde přitom...
Letošní ročník festivalu Masters of Rock uzavře zpěvák Marilyn Manson
Letošní ročník festivalu Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku dnes večer uzavře jedna z...
Policie pátrá po vězni, který odjel z nestřeženého pracoviště na Rakovnicku
Policisté pátrají po vězni, který dnes odjel na kole z nestřežené pracoviště v Oráčově na...
Kvůli nehodě kamionu byla neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku do Strážného
Kvůli nehodě kamionu byla dnes odpoledne více než čtyři hodiny neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku...
- Počet článků 2363
- Celková karma 24,69
- Průměrná čtenost 1307x
Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.



















