Soutěž psí oči - úvodní článek
Tak tedy milí hafánci, hafani, ratlíci maličtí, teriéři neohrožení, jezevčíci, pudlíci, dogy obrovské a všichni ostatní, včetně kříženců a nejrůznějších voříšků. Pokud vám není proti srsti, že se na vás obrací obyčejná kočka, bude mi potěšením, když se zapojíte do naší soutěže o nejpodmanivější psí oči.
Proč jsem se rozhodla zrovna pro psí oči? Začnu trochu oklikou. Možná jste slyšeli o mých přátelích křížence Ajce, vestíkovi Falcovi a o mém známém francouzském buldočkovi odnaproti. Všichni tři mi svorně říkají, že aby mohl být pes spokojený, musí znát přesné postavení v hierarchii své smečky. Nic na tom nemění ani fakt, že se více či méně často pokouší dostat o nějaký ten stupínek výš. Nu, a když žije pes v lidské smečce, obvykle na něj zbývá příčka nejnižší. Za ním mohou být leda tak úplně maličká lidská štěňátka, pokud je dostane na starost, aby je hlídal a chránil.
Z této pozice musí tedy své lidské páníčky poslouchat, avšak aby nebyl odkázaný vždy jen a jen na jejich vůli, má k dispozici jeden velice účinný prostředek. Jsou jím podmanivé psí oči. Zpočátku jsem tomu nerozuměla, a tak mi Ajka ukazovala, jak to vypadá. Jen tak, aby se neřeklo, vykouzlila pohled, nad nímž by se ustrnul snad i kámen. Říkala, že když takový pohled upře na svého páníčka nebo na svou paničku, mnohdy je přesvědčí a dosáhne svého cíle.
Tímto tedy naši soutěž o nejpodmanivější psí oči zahajuji, Ajka mi slíbila, že mi bude na dálku z Jizerských hor nápomocná radou. Milí pejsci, psiska a psíci, pokud se chcete zúčastnit, poproste své páníčky, ať vás vyfotí a nasaďte před objektivem nejpodmanivější pohled, jaký dokážete. Své fotky pak posílejte na stejnou adresu, jako byla ta u kočičí vánoční soutěže a která je uvedena nad seznamem rubrik na blogu mého dvounohého asistenta. K obrázkům připojte své jméno, místo kde bydlíte a napište, co nejdůležitějšího se vám vašima psíma očima podařilo získat. Respektive oč jimi usilujete, po čem nejvíc toužíte.
Podle toho, kolik vašich fotek mi dorazí, uspořádám buď jedno soutěžní kolo nebo dvě, tedy semifinálové a finálové. V každém soutěžním článku uvedu vaše obrázky s popisem a dole hlasovací zařízení, v němž budete vy sami (ne vaši páníčkové) vybírat ty nejpodmanivější pohledy. Pro začátek vyhlašuji jako orientační termín uzávěrky příjmu vašich obrázků 10. leden, ten ještě případně upřesním a nastíním další postup. Odměnou pro vítěze nebudou žádné krásné hmotné ceny, bude jí opět hrdost, která je jak pro nás mňoukající, tak pro vás štěkající mnohdy daleko důležitější. A samozřejmě, že nakonec zvítězíte všichni, nejen ti z vás, kterým se podaří získat nejvíc hlasů.
Tak tedy zatím „mňauf,“ pardon, takhle to dopadne, když se kočka pokusí o psí štěknutí. Raději tedy obyčejně ahoj po člověčím, tomu rozumíme všichni. Mějte se krásně v novém roce, budu se těšit na vaše obrázky.
A tohle je moje kamarádka a pomocnice Ajka, jak ji vyfotila manželka mého dvounohého asistenta:
Závěrem ještě pro případnou inspiraci uvádím odkaz na rubriku, v níž jsou uvedené články kočičí vánoční soutěže: Zde
Jan Pražák
Vrátíš mi toho muže?
Milá Haničko, byla jsi to právě ty, kdo se z nás dvou sester vyhříval na výsluní, zatímco já se musela spokojit s životem ve tvém stínu.
Jan Pražák
Plnoštíhlá krasavice boduje
„Jak ty si představuješ krásnou ženskou?“ Uvedla mě Maruška do poněkud prekérní situace hned poté, co si na našem čtvrtečním setkání v cukrárně lokla první doušek kávy a ochutnala větrník.
Jan Pražák
Jak saniťák Jirka dostal paní revizorku do postele
Celé to vlastně začalo na počátku osmdesátých let minulého století, když mě opustila manželka Ivana. Bylo mi skoro třicet, ona se jednoho dne sebrala a byla pryč. Ono by nakonec nešlo o zas tak výjimečnou záležitost, kdyby...
Jan Pražák
Jarní pohodovka
Dnes nic vážného, jen pár obrázků pro odlehčení od starostí. Na část Velikonoc jsme se Soňou vyfasovali vnoučata na hlídání a nenapadlo nás nic lepšího, než je vzít do našeho místního nehvizdského zooparku.
Jan Pražák
Tyhle peníze už neuvidíš!
„Mami, ty si vážně myslíš, že ti s tátou toho půjčeného čtvrt milionu Karel opravdu někdy vrátí? To jste ty peníze mohli rovnou hodit do žumpy!“
| Další články autora |
Hastroši na Pražském hradě aneb Den otevřených dveří z pohledu výchovy k tanci a kultuře
Byl jsem jeden z těch, kteří po Zemanově zabetonování Pražského hradu do tohoto největšího hradního...
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...
7+2 nejhorších výletních cílů v Česku. Hororové kulisy, pasti na turisty i skutečně nebezpečný les
Kam na výlet po Česku? Kromě zaručených míst slibujících skvělé zážitky existují i lokality, kam...
Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště
V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...
Prezident Pavel s manželkou zahájí návštěvu Pardubického kraje
Prezident Petr Pavel s manželkou Evou dnes zahájí dvoudenní návštěvu Pardubického kraje. Prezidenta...
V Liberci hořelo v bytovém domě, jeden člověk se zranil
V liberecké čtvrti Rochlice dnes večer hořelo v bytovém domě. Jeden člověk se při požáru zranil....
Při zásahu kvůli drogám v Šestajovicích se střílelo, přiletěl vrtulník záchranky
Ve středočeské obci Šestajovice zasahovala policie kvůli trestné drogové činnosti. Na akci se...
Pirátský náměstek navrhne prázdninové uzavření částí Prahy pro automobily
Náměstek pražského primátora Jaromír Beránek (Piráti) navrhne radě města dopravní opatření, které...
- Počet článků 2338
- Celková karma 24,76
- Průměrná čtenost 1310x
Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.




















