Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Foto

Jani, excelentně NAPÍSANÉkrásná slovenština, BICYKLOVAT místo české JEZDIT NA KOLE, KOLAŘIT zní otřesně! ČREPY, že nemáte Ř nevadí-STŘEPY. Nemáte MÍČ, MERUNU ani Balon, ale LOPTU. Nemůžete říct LOPTOU MÍČEK, nebo se dá říct LOPTIČKA? Jako Němec jsem si zamiloval češtinu víc nudnou němčinu, ale Češi převzali hodně německých slov a rafinovaně je vylepšovali a dokonce z jednoho německého slova udělali i několik dalších výrazů, vtipná čeština. Já nemám rád jazyky, které sice mají v abecedě R, ale ve slovech ho komolí nebo vynechají zcela. Jak může být ta FUJTAJBLOVÁ angličtina světovým jazykem, když při ní se musí kroutit nepřirozeně pusou? Hezké dny, DĚVČE (a vidíš, i čeština je legrační když říkáme DĚFČE a píšeme V, nebo na konci některých slov vyslovujeme CH, i když se tam píše H)!

TG

Přidávám se ještě ke komentáři Horsta. Slovenština je krásný jazyk.Nikdy nezapomenu na skvělé slovenské pondělní inscenace v TV za minulého režimu....

Foto

Ďakujem, pán Tomáš. Hej, škoda toho projektu, len mladým by tá klasika asi nič nehovorila.

Foto

Dík, Hozno, za prečítanie i komentár. Hlavne, že mal potom dobré pokračovanie.

Foto

Tak to je zase hodně silný příběh. Ano, to základní pouto má svoji největší sílu!

Foto

Tá Ema je moja spolužiačka zo školy bývalá. Len niekedy sa to všetko vie akosi pokašlať.

Foto

Rodinné pouto je silnější než jakákoli bouřka a hlavně, je daleko trvalejší.

Vašek

  • Počet článků 283
  • Celková karma 17,26
  • Průměrná čtenost 943x
Mám rada humor, iróniu a snažím sa udržať na dobrej vlne.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.