Solidárním dotováním k lepším výsledkům na ZOH v Soči
Zimní olympiáda v Soči je neustále skloňována snad na každém kroku, a co je krásnější, každý chápe to, že vyhrávají jen ti nejlepší. Když si vezmete, že rozhodují setiny sekund, tak je každému jasné, že za tím vším stojí tvrdá dřina a odříkání, kvalita použitých materiálů a technologií, dobře zvládnutá technika a hlavně touha zvítězit, být nejlepší.
A stejné principy platí i v normálním životě, v podnikání se úspěšným stává jen ten, kdo poskytuje lepší cenu, kvalitu služeb, servis, lépe investuje do dalšího rozvoje a snaží se předběhnout konkurenci. Nebo ne?
Všichni se těší na to, až naši sportovci uspějí. Fandíme Sáblíkové, prožíváme bolest s Pančochovou a hlavně se těšíme na to, co předvedou naši hokejisté. Hokej to je prostě srdeční záležitost. A co kdyby se na hokej nebo jakýkoli jiný sport použil princip dotace. Jak jej známe z EU. Jak by to pak vypadalo?
Vše se přeci bude dít v duchu podpory sportu a jeho rozvoje. Měřítkem pro takovou soutěž je skóre nebo výsledek, něco jako HDP dané země, který se pak přepočítá na jednoho průměrného obyvatele a je vidět kdo je na tom lépe a koho je třeba podporovat. V hokeji je v každém týmu stejný počet hráčů a o to jasněji pak jde poznat, který z nich je lepší.
A co je hlavní myšlenkou dotace? No přeci pomoci těm slabším tak, aby dosáhli na ty lepší. A to tím, že všichni dají stejný díl ze svého HDP a pak se vše „spravedlivě“ rozdělí těm slabším; podle předem stanovených kritérií. Takže při sportu by se skóre pro postup ze skupiny každému snížilo například o 5%. A potom bychom se pustili do vyplňování formulářů, aby každý jeden tým prokázal, kde strádal a jak by to vylepšení skóre pomohlo jeho týmu uspět, třeba protože nemají takové podmínky… Slabší tým tak přeci získá lepší skóre (HDP) a snadněji postoupí dál ze skupiny. To, jak by asi dopadl ve finále bez dotace, nechám na čtenářích. Jistě sami víte, jak prospěšné dotace jsou. Pořád o tom politici mluví.
Co? Že to nedává smysl a narušovalo by to smysl hry? Taky si myslím. Tak, ale proč to ve sportu chápeme a v normálním životě nám to divné nepřipadá? Jak je tedy možné, že ten kdo lépe vyplní formulář a dle zadaných parametrů prokáže, že zrovna právě jeho činnost pomůže rozvoji daného regionu, dotaci získá. Tam kde se dotuje, přeci roste HDP. Tímto se přeci ten slabší přibližuje tomu silnějšímu. Vždyť o tom dotace jsou!
Nebo to také není férové? Jistě že není. Když jen jeden podnikatel (stát) dotaci dostane a ten druhý už ne. Tak proč je všude tedy pořád slyšet jak nám ty dotace prospívají? Kdyby přece dotace pomáhali, tak je Řecko po třiceti letech pobírání dotací rájem na Zemi.
Ne, zřejmě v tom bude jiný problém. Dotace se zneužívají, o tom se taky všude mluví. Nechejme tedy ty lepší vyhrát - oni to zvládnou sami i bez dotací a o tom přeci sport i podnikání je. Jen ten nejlepší vyhraje. A tak pojďme fandit našim k zisku co nejvíce medailí (hodnot).
Michal Jandamike
Já Pravičák!
„Ostatně však soudím, že všichni jste socialisti. Ode mě napravo je už jen zábradlí na okraji placaté země. No dobrá uznávám, že na zábradlí ještě sedí Urza!“
Michal Jandamike
Jing a Jang prezidentské amnestie.
„Čím více zákonů a nařízení, tím více zločinců a lupičů.“ Lao C. Není náhodou toto jednoduché, staré moudro také jednou z odpovědí na to, koho do věznic posíláme?
Michal Jandamike
Pomazánkové máslo na hlavě
Pokaždé když si něco přečtu o rozhodnutí z EU občas nevím jestli mám brečet nebo se smát. A jako důkaz toho přikládám výňatek z jedné práce mého kamaráda, která se jmenuje Negativní dopady vstupu do EU. Je to proto psáno dost nudnou češtinou, ale zase doplněno o všechny paragrafy a podotýkám rok staré.
Michal Jandamike
Předvolební kolotoč slibů
Každý dnes ve volbách někomu něco slibuje. Tuhle malou agitku jsem dnes přednesl v Brně na Moravském náměstí.
Michal Jandamike
Od Zlaté buly sicilské až po současnost.
Pořád jde jen a jen o to stejné. Mocenské kruhy v Evropě usilují o její sjednocení za účelem vytvoření evropského super státu potažmo říše již více jak 800 let.
| Další články autora |
Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028
Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...
Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově
Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Rybář ulovil na Velikonoční pondělí kapra, který měl přes 20 kg. Souboj trval dlouhé minuty
Velikonoční pondělí přineslo rybářovi životní úlovek. Na tajném místě ve východních Čechách zdolal...
Krajským předsedou KDU-ČSL v Královéhradeckém kraji se znovu stal Jiří Veselý
Předsedou krajského výboru KDU-ČSL v Královéhradeckém kraji se znovu stal Jiří Veselý. Do funkce...
Nehoda dvou aut v Holešovicích. Jeden z řidičů naboural do čerpací stanice
Řidič osobního automobilu naboural v sobotu v podvečer do pilíře střechy čerpací stanice v...
Heydrichův mercedes či pivo Pobožný střelec. Praha 8 připomene protinacistický odboj
Originální mercedes, v němž zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich absolvoval svou poslední...
Pochod pro život čelil odpůrcům, kteří blokovali trasu. Policisté 5 lidí zadrželi
V centru Prahy se sešly stovky, převážně mladých lidí, na podporu ženských a lidských práv v rámci...

TECHNOLOG VÝROBY VHODNÉ I PRO ABSOLVENTY S NÁSTUPNÍM BONUSEM 40-50.000KČ
Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj
nabízený plat:
40 000 - 50 000 Kč
- Počet článků 22
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 976x
PS: jsem dislektik a disortografik takže komentáře ohledně pravopisu si nechte pro sebe. Karel Čapek byl taky nečitelnej dokud ho jeho žena neopravila .o)



















