Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

RK

Pořádek ve světě tak, jak jsme ho znali posledních 30 let, končí. Přesněji skončil v okamžiku útoku na Ukrajinu, jen jsme si to v té době v plné šíři neuvědomovali.

Dohody přestávají platit a do popředí se dere právo silnějšího. K definitivnímu potvrzení tohoto stavu dojde, až Ukrajina přijde o část svého území. Pak si Trump vezme Grónsko nebo průplav a Čína zaútočí na Tchaj-wan. Předtím tam ale ještě USA vybombardují továrnu na čipy. Jenže výpadek ve výrobě čipů by byl citelný, takže jestli má Trump všech pět pohromadě, na Grónsko a průplav se vykašle a útok na Tchaj-wan nedovolí.

Nicméně svou vinu na tom celém má i Evropa a Biden. Putin měl na Ukrajině dostat přes ústa a byl by klid s takovými nápady... Ale to se pořád bojíme, abychom neeskalovali. A překvapivě eskalace běží vesele dál i bez nás a nabírá na obrátkách...

Churchill měl zase jednou pravdu.

0 0
možnosti
Foto

Když trenér burcuje své svěřence, že jsou to "kur.y líné", znamená to, že mají po tréninku vyrazit hledat klienty? Když máte ve třídě synka Putinka, budete svým spolužákům doporučovat, aby donesli více svačin a nebo říct Čecháčku do posilovny, Daník půjčí Gronilovnu, Kando, takový velký kluk a hraješ kytku, zamysli se nad sebou? Když taková parta přijde za Putinkem, nepomůže mu ani kamarád Kimda, Činda ani Iran.

0 0
možnosti
PP

Tak snad nečekal ani ten největší naivka, že si tady budeme pěstovat kytičky a hladit kočičky a štěňátka do nekonečna. Jestli nás historie něco naučila, tak to že si válka najde každého. Evropa bývala válečný powerhouse. Je naše chyba, že jsme se na to po rozpadu CCCP těžce vybodli. Protože jasně, že si Trump nárokuje kus Dánska, když by Dánsko v konfliktu s USA bylo za 1 den vyhlazeno - bez zničení jediného vojáka USA. Autokraté (a Trump s autokracií koketuje, ne že ne) jsou všelijací, ale ne blbí. A i blbej ví, že si Amerika může se svou monstrózní silou vzít, co chce. Nota bene kus slaboučké Evropy. O nějáký Panamě ani nemluvě...

0 0
možnosti
Foto

Egypt se připojil k BRICS a tak to bude chtít i Suezský průplav. Na Trumpovi je pěkné, že co se v USA dřív připravovalo léta v utajení, on vytrubuje od počátku do světa.

1 0
možnosti
IK

Trump se nechová jako státník, ale jako římský imperátor. Doufejme, že se mu jeho absurdní záměry nesplní.

I když to nakonec s Grónskem nejspíš nevyjde, bude si chtít alespoň zajistit přístup k nerostným surovinám a v případě Panamy výhodné poplatky pro americké lodě a to pak bude v Americe prezentovat jako velkou výhru. Přesto to, co dělá, myslí vážně a proto by neměl být podceňován.

Protože i Zuckerberg ze strachu z Trumpa obrátil o 180 ° a ukončil spolupráci s kontrolou faktů, bude v budoucnu na čtenáři, rozlišit lež od pravdy, což je v mnoha případech obtížné ne-li nemožné.

1 0
možnosti
JL

Gronsko bude mit volby o sve plne samostatnosti. 57 tisic obcanu teto zeme, musi mit sponzora pri vedeni statu a penize na udrzeni svobody. Zde je ta moznost uzavrit dohodu s kteroukoliv zemi. I RF ma zalusk na tento ostrov. Proc??? Poloha a nerostne bohatstvi. Moznost severnim oblicenim Ruskem ma take za nasledek Trumpovu vizi. A to nemluvime o Cine!!!

0 0
možnosti
MB

Pane Bartoni, na to jste přišel sám, nebo Vám to někdo poradil?

0 1
možnosti
JS

J68o38s94e19f 51S59u15k

8. 1. 2025 15:53

Spíš by se měl v rámci NATO zřídit nějaký společný fond, kam by země přispívaly třeba váženým průměrem (buď podle počtu obyvatel nebo rozlohy), ale celkově ne v takové výši, protože třeba pro nás i možná další země by teď asi bylo těch 5% likvidačních a navíc bez zpovinění vojenské služby bychom to asi ani nedokázali smysluplně využít.

A ty jeho požadavky na Kanadu a Grónsko sice mít může, ale aby se nedivil, až pak bude putler chtít zpátky Aljašku!

0 0
možnosti
JZ

trumpoidní kult nic korigovat nebude, podvodníkovy bláboly se budou stupňovat a jeho sykofanti budou přitápět pod kotlem co to dá

pište si, bartoň, jde o orwellovský kult osobnosti severokorejského stylu, také o kult blábolu, blbství a neználkovství, a víte to moc dobře, patříte do něj taky. Výstupy budou odpovídat vstupům, a kdo si myslí, že se to za čtyři roky spraví, ten bude velmi šeredně zklamán

0 0
možnosti
JL

Pane Jane Bartoňi> Pisete jen jako pisalek z ulice. Pan Kubik to vystihnul prekrasne. Pro vas jen nekolik poznamek.

Sidlo pana Trumpa na Floride, Mar-a-Lago aby bylo jasno, je od jeho zvoleni novym "Bilim Domem" v USA". Jeho zvoleni pohnulo cely svet. Jeho program prilakal mnoho cinitelu prumyslu sveta k navsteve jeho domu. Technologicti gauneri typu majitele Facebooku Marek Elliot Zukenberger povecerel u Trumpa a verte, mluvili o jeho konecne uvolneni cenzury. Vcera se to stalo. Dalsi byli pan Bezos, Bill Gates, kanadan Trudeau, japonec prinesl 20 bilionu investmentu a dalsi a dalsi.

Vy zde pokracujete v nastinu Trumpa jako idiota. Nasledujete Bidena, ktery mu jeste dnes, haze kladsky pod nohy i kdyz by mel predavat prezidenstvi hladce.

Muzete kritikou poukazovat na jeho vyroky. To je vase moznost. Verte vsak, ze ten pohled nezmenite. Trump zustane Trumpem a povede politiku otevrenosti, stejne tak ekonomickou Amerika je jeho zeme. Chce ji mit silnou a prosperujici. Udela vse co bude potreba.

Ukrajina, Hamas, China, Severni Korea, Jemen a dalsi, jsou mista ktere byly v klidu, kdyz ztratil vedeni po prvnich ctyrech letech. I o to ho demokrate okradli. Staci si vyhledat soucet volicu pro oba kandidaty v minulich volbach. 2020 byl te prirustek pro Bidena asi o 6 milionu vice , nez mozny prirustek obyvatel USA. Staci si najit ty vysledky na internetu a poznate vsichni, jak se s Trumpem zachazelo. Obcane Spojenych statu poznali a rozhodli presne jak pravi vlastenci. .

2 5
možnosti
Foto

Nojo, tak přece jen Trump prozradil svůj - všemi toužebně očekávaný - plán, jak ukončí válku za jeden den

3 0
možnosti
  • Počet článků 2803
  • Celková karma 28,61
  • Průměrná čtenost 1999x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.