Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JZ

Prokázala se vazba teroristů na Kyjev, oznámili Rusové. Bílý dům hned reagoval - iDNES.cz

Bude snad chtít ještě někdo tvrdit, že Rusko je normální stát. Nikoliv, jedná se o zločinecké a mafiánské spiknutí.

1 3
možnosti
JZ

první známkou realismu by bylo přestat prezentovat ČR jako součást Západu

druhou známkou realismu by bylo si uvědomit, že na Ukrajině se řežou dvě nejsilnější armády Evropy a dva nejzavilejší národy světa, jedné straně jde doslova o kejhák, a následně s tím vývojem bezbranní a infantilní trpajzlíci stylu ČR zhola nic nenadělají

třetí známkou, která se zvolna začíná objevovat už i u Bartoně, je uvědomit si, že s trumpoidními USA již není možné počítat jako se seriózním partnerem. Nicméně že vztahy mezi babiš-okamurovskou ČR, Ficovým Slovenskem, a trumpoidními USA sice nebudou seriózní, ale v jistém ponurém smyslu vyrovnané

0 0
možnosti

No, ono nejde o komentář pana Vlka st., ale jím zprostředkované myšlenky Roberta Kaplana, Johna Graye a Helen Thomsonové uveřejněné na britském webu The New Statesman. To nic nemění na tom, že ony myšlenky jsou stále pro drtiovou většinu českých „politologů“ stručně řečeno jazykem zdejších příslušných "politologů“ proruské.

Není divu, naše veřejnoprávní televize je ve své publicistice důsledná a nepropustí nic, co by mohlo jakkoli narušit kompetentní obraz vládní 5-koalice.

A tak, čím méně informovaní, o to více sebevědomí, poučují pana Nikla či Chmelíka níže.

Evergreen příměru s rokem 1938, dostal na frak už v článku amerického konzervativního webu The American Conservative – viz můj diskusní příspěvek pod článkem doktora Šimka Je Babiš bezpečnostní riziko? Pro jakéhosi pana Papouškovce jde prý o obskurní médium.

On ten příměr je bližší pravdě ve smyslu, kterak se západ vykašlal na Ukrajinu obdobně jako tehdy na ČR, jakkoli je skutečná tehdejší realita jiná. Nu tak další obskurní médium londýnské The Times a článek „Je na čase mluvit o pádu Kyjeva“ potvrzující jedinou větu Vladimíra Šťastného v diskusi níže (neplést s popletou v politice Milanem Šťastným). Píše v něm, že zmrazení konfliktu, ve které mnozí na Západe doufají, velice pravděpodobně nenastane, protože ukrajinská obrana neustojí ruský tlak. Ofenzíva ruských ozbrojených síl bude mít pro Ukrajinu katastrofální následky a zároveň postaví západní politiky před těžkou volbu. Autor se domnívá, že západní společnost se už vyrovnala s perspektívou uzavření mírové smlouvy v té či oné podobě. Nesporně kompetentní pan Lipavský bude muset rozšířit svůj seznam osob, jež znamenají bezpečnostní riziko, stejně jako mnozí zdejší politologové. https://www.thetimes.co.uk/article/its-time-we-talked-about-the-fall-of-kyiv-6l3vrxbhf

3 2
možnosti

Čím větší ignorant, tím delší příspěvek.

2 0
možnosti
Foto

Neuvěřitelné, jak v jednom odstavci dokážete popřít svoje vlastní tvrzení.

5 0
možnosti
Foto

Ve středověku lze o novověku i fantazírovat. Starověk již byl, středověk je nyní, novověk teprve bude. Tedy, snad

0 0
možnosti
MO

p. Vlk zveřejnil kompletně ignorancký komentář k članku jenž byl uveřejněny v " The new statesman" časopise , vcelku slušně řečeno mu kompletně unikla pointa kterou se tito 3 komentujici snažili zdelit. A jak to už je běžné u přebalování a přebírání, původní zdeleni může být na hony vzdálené reprodukci, tentokrát v případě p. Bartone....

2 2
možnosti
JZ

Má radost, že v hlasování čtenářů na iDNES.cz převažuje realita a 80% z nich Putinovi nevěří. Tento válečný zločinec také kdysi hlásal, že Rusko nikdy nenapadne Ukrajinu.

8 2
možnosti
FL

S Putinem nelze nic vyjednat, vzhledem k tomu, že Putin stále lže a všechny dohody porušuje. Západ může udělat pouze jednostranné rozhodnutí - buď bude podporovat Ukrajinu, nebo jí nechá prohrát. Pokud jí Putin dostane bez dalšího boje, bude se snažit uplatnit další svoje deklarované záměry - např. že nebudeme v NATO. Když Putin uvidí, že se západ bojí ruských atomovek, můžeme si představit, že zase, už potřetí uvidíme ruské tanky v Praze. I kdyby ne, Putinův úspěch ho povzbudí k dalším výpadům do jiných zemí, nebo i Čínu a Koreu. Na Ukrajině se hraje o politické uspořádání pro příštích 100 let cca.

Příměří v Gaze podobně znamená zakonzervování dosavadního stavu s trvajícími útoky a Izrael

9 2
možnosti
Foto

Rusko pochází z říše Čingischána, ničitele jiných civilizací Rusko, jako stát. vzešlo ze Zlaté hordy, asijské civilizace dobyvatelů a krvavých vrahů. Jinou státní tradici než despocii Rusko nemá. Nejdůležitější je milovat cara, poslouchat chána a dnes Putina. Politická kultura v Rusku a ruská kultura vůbec je úplně jiná než ta v Evropě. Rusové musí milovat státní moc, protože ta se nikdy nemýlí.

6 3
možnosti

Já tedy nevím o nikom, kdo by si myslel, že lze jadernou válku vyhrát. Jakmile to jednou někdo spustí a protistrana opětuje, nikdo už to nezastaví. Zatímco u atomových bomb, svržených na Hirošimu a Nagasaki se uváděla ráže v kilotunách, dnes jde o megatuny, tedy řádově tisíckrát silnější nálože.

7 1
možnosti
  • Počet článků 2662
  • Celková karma 31,44
  • Průměrná čtenost 2021x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články