Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pirátka Gregorová: Itálie směřuje k neofašismu

Europoslankyně Markéta Gregorová se opět o nové italské vládě vyjádřila jako o neofašistické. Novou italskou premiérku Giorgiu Meloniovou považuje stále za neofašistku.

Nechci Italům nějak extrémně křivdit. Teď jsou kooperativní, což je dobře. Zároveň ale nemám důvod si myslet, že už nejsou neofašisti. Nemám v tu vládu důvěru. Velké množství italských vládních představitelů včetně premiérky Meloniové v minulosti podporovalo spíš Putina a vyjadřovalo se pozitivně směrem k odkazu Benita Mussoliniho,“ připomněla Gregorová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS…Jejich programy se shodují v odmítání migrantů či euroskepticismu (u Meloniové mírného). Jsou však na místě obavy o italskou demokracii? Pravdou je, že Meloniová v minulosti otevřeně chovala své sympatie k fašismu. O diktátorovi Benitu Mussolinim pak řekla, že „byl dobrý politik, protože vše, co udělal, udělal pro Itálii“. Současná premiérka ale tvrdí, že se s fašistickou ideologií již dávno rozešla. Gregorová navíc označila postoj ODS k italským „neofašistům“ za nepochopitelný.

Gregorová jako členka České pirátské strany od roku 2012 a předsedkyně Evropské pirátské strany v letech 2018/9, tak dehonestuje novou italskou vládu systematicky. Napadení ODS z „podpory neofašismu“ je jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu. Paní Gregorová se tak velmi „neotřele“ naváží do vládního koaličního partnera. O tom, že piráti jsou všechno jiné než jakási „nová naděje“ pro českou i evropskou politiku, svědčí ostatně i způsob, jakým se primátor Prahy Zdeněk Hřib snaží za každou cenu zůstat u vesla a Praha je dnes jediným městem, které nemá řádně zvoleného nového primátora a vedení po podzimních komunálních volbách.

Piráti a obecně evropská levice a poblázněné evropské středové strany prosazují politiku „Zeleného údělu“, tj. odklonu od fosilních paliv, což v současné době vysokých cen energií a zemního plynu zvláště, působí jako spolehlivá cesta do ekonomické katastrofy. V europarlamentu a Evropské komisi už zaznívají (konečně!) hlasy proti vysokým cenám plynu dováženého do EU z USA. USA tak zřetelně profitují na sankcích proti Rusku, a i náhrada ruského plynu americkým má na svědomí energetickou krizi nevídaných rozměrů.

Podle médií existují asi tři státy, které na ruské agresi proti Ukrajině vydělávají. Má se jednat o Gruzii, kam údajně uprchlo asi sto tisíc Rusů a za nimi se „stěhovaly“ jejich peníze. Na válce dále vydělává Turecko ( i když v Turecku panuje tak vysoká inflace, že se mi slovo „vydělává“ moc nezdá). Konečně pak na válce vydělávají prostřednictvím exportu LNG právě Spojení státy.

K europoslankyni Gregorové mám ještě jednu poznámku. Před jistým časem se vyjadřovala k válce na Ukrajině tak, že by stačilo, aby NATO na Rusko zaútočilo a bylo by ihned po válce, protože by Rusko bylo na hlavu poraženo. Existenci ruských jaderných zbraní paní europoslankyně samozřejmě okázale ignoruje, jak je ostatně v politice Západu dnes docela běžné.

A ještě jedna informace o paní europoslankyni z posledního období. V komunálních volbách v roce 2022 kandidovala za piráty do Zastupitelstva města Brna i do Zastupitelstva městské části Brno-střed (ve druhém případě v rámci kandidátky subjektu „Piráti, Zelení a Žít Brno“). Ani v jednom případě však nebyla zvolena. Zaplať Pán Bůh – dodávám.

 

 

Autor: Jan Bartoň | pondělí 28.11.2022 8:15 | karma článku: 36,68 | přečteno: 1075x

Další články autora

Jan Bartoň

Beneš nebyl Masaryk, ale za bolševismus v Česku není vinen

Velmi zásadní sdělení pana Pavla Kosatíka o prezidentu Edvardovi Benešovi , a sice, že by ho T.G.Masaryk „zabil, kdyby viděl, co se státem udělal“ , není nadsázkou, ale spíše velkým úletem Kosatíka.

18.5.2026 v 8:00 | Karma: 0 | Přečteno: 45x | Diskuse | Politika

Jan Bartoň

USA dostaly v Íránu „šach mat“ !

Podle jistého amerického odborníka Roberta Kagana prohrály USA válku s Íránem na celé čáře. Je to tvrzení velmi radikální, nicméně je v něm velká část, která popisuje situaci realisticky.

13.5.2026 v 9:00 | Karma: 15,21 | Přečteno: 313x | Diskuse | Politika

Jan Bartoň

Babiš a Pavel – dva morální majáky naší politiky?

Pan Martin Zvěřina svým komentářem na lidovky.cz ukázal plasticky na to, co se dnes mezi „Hradem“ a vládou děje. Domnívám se, že tak jako vždy vše souvisí se vším.

12.5.2026 v 9:30 | Karma: 18,96 | Přečteno: 497x | Diskuse | Politika

Jan Bartoň

Útok Nerudové na Schillerovou: Proruská sebranka i náckové

Na CNN Prima News je podrobně komentován útok Danuše Nerudové na Alenu Schillerovou pod titulkem: Vládnete s proruskou bandou i nácky a projídáte budoucnost dětí.

7.5.2026 v 8:30 | Karma: 33,63 | Přečteno: 768x | Diskuse | Politika

Jan Bartoň

Sudetoněmecké sdružení – zcela „nevinné“ jednání „in Brünn“

V souvislosti s jednáním Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Brně jsem nelenil a vytáhl stanovy tohoto sdružení platné od roku 2021. Je to docela zajímavé čtení.

6.5.2026 v 9:12 | Karma: 29,66 | Přečteno: 542x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?

Dárkyně krve
15. května 2026  10:19

Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...

Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?

David Tomášek a Lukáš Dostál po vyhraném zápase s Norskem na hokejovém MS v...
vydáno 12. května 2026

Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...

Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí

Len je považován za supermateriál. Látka se na slunci méně zahřívá a má...
15. května 2026

V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...

Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?

Myslitel od Martina Janeckého z výstavy PLEJÁDY SKLA 1946-2019
15. května 2026  15:30

Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...

5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát

Vizualizace smíchovského nádraží po rekonstrukci
15. května 2026  10:20

Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...

Češi po šoku se Slovinskem vyzvou jednoho z nejtěžších soupeřů skupiny. Čeká je klíčový zápas MS

Utkání skupiny B mistrovství světa hokejistů, Slovinsko - Česko, 16. května...
18. května 2026  9:20

Českou hokejovou reprezentaci čeká na mistrovství světa ve Švýcarsku zatím nejtěžší prověrka. Po...

Za pokus o vraždu sekáčkem v hradeckém OC Futurum navrhli obžalovat cizince

Královéhradecké obchodní centrum Futurum, ve kterém podle policie útočník...
18. května 2026  8:32,  aktualizováno  8:50

Vyšetřování lednového útoku v OC Futurum v Hradci Králové je u konce. Kriminalisté navrhli...

Pohrát si i smočit nohy. V Třebíči vzniká krajinářský park s jezírkem a atrakcemi

Nevyužívaný svah nad výpadovkou z Třebíče na Náměšť nad Oslavou se změní v...
18. května 2026  8:42

Novým srdcem třebíčské čtvrti Nové Město bude park, který začal vznikat ve svahu v prostoru ulic...

  • Počet článků 2915
  • Celková karma 25,27
  • Průměrná čtenost 1967x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.