Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

První co by to asi schytalo je generální štáb v Praze Dejvicích. Bydlím 6 km od něj. Pokud by použili taktickou jadernou do 50 kt je to OK. Ale oni na Prahu máznou strategickou termojadernou. Tak 1 MT. Nebudou troškařit. No to se už z 6 km rozdejchat nedá .

0 0
možnosti
LS

Skutečně si někdo s aspoň s 90 IQ myslí, že by Rusko někdy použilo jadernou zbraň? Hlavně proti někomu, kdo mu to nejenom může, ale skutečně 100% vrátí a né jednu. Vždyť Británie a Francie mají jenom na svých ponorkách dostatek hlavic, aby z celého Ruska udělali velice tiché místo. O USA ani nemluvím. Do toho jaderný spad, jaderná zima, víceméně konec lidstva na této planetě. Ale Putin a jeho vládnoucí klika nechcou přežívat desetiletí ve svém bunkru, chcou skutečně vládnout, chtějí si užívat svůj luxus a především moc nad svými nevolníky v podobě občanů Ruska. Ale to by jim jaderné zbraně všechno vzali. Dokonce si myslím, že by se klidně i vzdali kusu Ruska (něco jako Dagestán nebo podobná díra) jenom proto, aby mohli zůstat u moci.

2 3
možnosti
ZD

Strašením zbraní je pro někoho výhodné a stále platí - sledujte tok peněz. To hodně napoví. Komu tedy ku prospěchu?

1 0
možnosti
PV

Pokud nějaký národ, společnost nebo civilizační okrhuh stvoří takto arcikreténské "experty", tak na jadernou válku skutečně připraven JE.

Protože je skoro povinností všech okolo takové kretény zatípnout. (Vlastislav Briza,Milan Mikulecky.)

Připomenu: Za zuřící Studené války v 1. polovině 80. let měly východní i západní blok připraveny jak obrovské polní armády, tak záložní armády, civilní obranu, raketová sila, podzemní letiště, sklady a nemocnice, zásoby potravin, pohonných hmot, munice a léků.

Přesto by Brežněva, Husáka nebo Honeckera (ale ani Cartera či Reagana, Khola či Mitteranda) NIKDY nenapadlo vykládat, že jsou na jadernou válku "připraveni". Vždycky říkali, že je nemyslitelná.

Je strašné si uvědomovat, že ten poslední mamlas z Brežněvovy či Husákovy ekipy měl víc rozumu, než dnešní velení kolektivniho zapadu.

4 8
možnosti

Jestli dneska někdo vyhrožuje použitím jaderných zbraní, tak je to ten ruský bývalý "kágébák" v čele státu. Dnešní "vedení kolektivního západu" na jeho vyhrůžky jen adekvátně reaguje.

8 0
možnosti
JV

Pokud prezident bude sabotovat snahu Marhoula a Zdechovského zapojit se do bitvy u Avdijivky a úsilí vytlačit Rusy aspoň za Ural, tak se žádné ukrajinské vítězství nedá letos očekávat.

3 3
možnosti
ZD

Pracujete s informacemi od Rusů jak vydírají a hrozí - tedy berete je za platné. Co takto zvážit jako platné jejich prohlášení o co jim vlastně na Ukrajině jde? O co jde jste "spláchl" vlastním vysvětlením, jak se vám to jeví (obsazení a změna režimu). Logicky se pak musíte podivovat tomu, když někdo (Trump) prohlásí, že dosáhne míru. Z principu nevěřím zni jednomu ze zmiňovaných aktérů. Dostatečné podmínky míru byly ale na stole s dohodami v Minsku. Od těch Ukrajina ustoupila. Alespoň tak se to mnohde uvádí.

0 3
možnosti
JK

Uvádí se to leda v Rusku. To se ani nesnažilo, aby začaly platit.

1 0
možnosti
VB

Pokud by v konvenčním střetu hrozilo obsazení ruskými vojsky státům Pobaltí, Skandinávie, Polsku nebo Česku, měly by mít možnost použít jaderné zbraně (sdílené s USA nebo vlastní). V tomto ohledu se nelze spoléhat na jakékoliv smlouvy. Delegovat jaderné bombardování na někoho, kdo není přímo ohrožen a očekávat, že se sám vystaví jadernému protiúderu, postrádá logiku. Zvláště, když součástí útoku může být ultimátum, že proti tomu, kdo přijde na pomoc napadenému, budou použity atomové zbraně. Přesně takto dnes vyhrožuje Rusko spojencům Ukrajiny.

Jaderné zbraně jsou ale k ničemu, pokud neexistuje odhodlání k jejich použití. Zde se naskýtá dilema. Jsme připraveni hrát vabank způsobem „raději radioaktivní než ruský“? Nebo v zájmu osobní existence a „životů“ našich blízkých akceptujeme ruskou okupaci? Přistoupíme na poslušné přežívání v ruském „miru“ (světě) a naši „převýchovu“? Jestli někdo 79 let po druhé světové válce stále připomíná plány nacistů s Čechy, tak dnešní genocidní plány Rusů s Ukrajinci, a samozřejmě s každým porobeným národem, jsou na stejné úrovni. Nastal čas přemýšlet o těch nejtěžších otázkách.

9 1
možnosti
PB

..... pokud sa budou škádlit z pozice "já ho mám většího", tak to přežijem, ale pokud to někdo fakt zmáčkne, tak žádná "příprava" nikemu nepomůže,- jádro (a následky) NIKDO nevydejchá, jen krysy, kerý budou mít v jeden okamžik potravy habaděj,- ..... nóóó, a po čase začnou požírat samy sebe až do poslední, která zákonitě chcipne hladem! (ani odbornice Drábová na tem nic nezmění)

2 1
možnosti
Foto

Když se o něčem dlouho mluví, většinou se to vyvolá.

1 1
možnosti
JH

J34a78n 63H33r43u50š40k51a

5. 3. 2024 12:17

A máte nějaký příklad z reality? Většinu současných problémů v Evropě, vyvolává v současné době Rusko a to bez nějakých mluvení...

2 0
možnosti
JV

USA vždy profitovaly z války v Evropě. Francie jasně deklarovala, že by jaderné zbraně, ve vlastním zájmu, proti Rusku nepoužila. Takže slavná EU a hlavně váleční štváči v ČR, slovně haraší zbraněmi, ale skutečné války se bojí. Prezident, který má v nočním stolku ukrytou stranickou komunistickou legitimaci, dokonce sabotuje nasazení dobrovolníků u Bachmutu a Avdijivky pod směšnou záminkou, že by došlo k oslabení dobrovolných záloh. Tedy zhruba o dvacet mužů.

Pokud by došlo k masivnímu nasazení jaderných zbraní, tak by živí záviděli mrtvým.

3 9
možnosti
JH

J35a44n 47H53r50u86š97k49a

5. 3. 2024 11:28

Usa profitují, protože evropa kašle na obranu...

2 0
možnosti
Foto

Použitím jaderných zbraní straší jen a pouze Rusko. Takže svá slova směřujte směrem Kreml.

15 4
možnosti
JV

Ale Rusko je skutečně má a je schopno zničit celý svět. Je třeba okamžitě donutit Ukrajinu k jednání o příměří. Mrtvých a zraněných už bylo dost a EU má sílu přitáhnout Zelenského k jednacímu stolu. Ostatně cílený únik informací z jednání německých vojenských špiček a zchlazení britských krymských tužeb, je předzvěstí blízkosti míru.

0 18
možnosti
  • Počet článků 2662
  • Celková karma 31,45
  • Průměrná čtenost 2021x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články