Lidovky.cz : Zeď nebude – tvrdí suverénní Martin Hampejs
Pod titulkem „Zeď nebude, shodl se Kongres. Rozhodnutí stojí na Trumpovi, ohrozit může statisíce lidí“ se komentátor Lidovky.cz Martin Hampejs opět jako již tradičně „obouvá“ do amerického prezidenta Donalda Trumpa.
I proto bylo značným překvapením, když v noci na úterý oznámily kongresové vyjednávací týmy Republikánské a Demokratické strany, že dospěly ke kompromisu schůdnému pro obě partaje. „Strany se dohodly na poskytnutí 1,375 miliardy dolarů na oplocení a fyzické bariéry na mexické hranici,“ informoval deník The New York Times.
Naprosto falešný titulek článku možná nemá na svědomí sám autor - Martin Hampejs – a je „dílkem“ editora, nicméně titulek je v naprostém rozporu s tím, co vyjednavači obou amerických stran dojednali. Prezident Donald Trump totiž vyjádřil kompromisu částečnou podporu s tím, že dohoda v Kongresu umožní postavit 55 mil fyzické zdi v Texasu v Údolí Rio Grande. Po jednání Trumpa s republikánským senátorem Richardem Shelbym prezident na twitteru ocenil jeho práci a je velmi pravděpodobné, že Trump dohodu dosaženou v Kongresu podpoří.
Je proto na vážnou diskusi v redakci Lidovky.cz , proč tento (dez)informační server poskytuje tak nepřátelsky naladěné informace o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Samozřejmě, lze namítnout, že titulek „má přitáhnout“ pozornost. V žádném případě by však neměl být v příkrém rozporu s obsahem, který se v článku prezentuje.
Není to ostatně poprvé, co Lidovky.cz přebírají informace o USA z médií, které s Trumpem bojují na každém kroku. V daném případě je to ale do očí bijící „práce“ redakce Lidovky.cz, protože i americká média spíše očekávají, že další „shutdown“ neproběhne. Vůdce republikánské většiny v Senátu navíc prohlásil, že prezident má všechny možnosti učinit další kroky k zajištění bezpečnosti na hranicích.
Škoda, že Lidovky.cz ztrácejí nadhled a štvou své čtenáře proti americkému prezidentovi i tak primitivním a falešným způsobem.
Jan Bartoň
Sebevražda matky zastřelené studentky

Komentáře sebevraždy Lenky Šimůnkové se nesou v podobném duchu jako vyšetřování celé tragické události z prosince 2023.
Jan Bartoň
Trump chce srazit vliv Číny

Tak zvaná „celní válka“, kterou rozpoutal prezident Donald Trump svým rozhodnutím o bezprecedentním zvýšení celních sazeb na výrobky z Číny, má pokračování.
Jan Bartoň
Trumpovy „kotrmelce“ a jiné mediální výkřiky

Donald Trump oznámil vysoká dovozní cla a rozpoutalo se mediální šílenství. Náš prezident je nazval „brutální“ a vyzývá k jednotě. A dominují slova jako „chaos“, „kotrmelce“, „neznalost“ a anonymní nadávky.
Jan Bartoň
SPOLU: Nepřítel Lenin, aneb kdo se nám to probudil?

Zaujal mne komentář k návrhu zákazu propagace komunismu z dílny poslanců za SPOLU. Je to poměrně zábavné i smutné zároveň.
Jan Bartoň
Trumpova cla

Den osvobození, jak ho Donald Trump pojmenoval, se stal realitou. Sledoval jsem přímý přenos z USA a vydržel skoro do konce.
Další články autora |
Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu
Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Narkos v akci, Francie se stala novým Medellínem. Jak gangy perou peníze z drog
Premium Francouzi sledují koordinované útoky na věznice, jakoby vystřižené z války gangů někde v...
Zelená elektřina a stabilní ceny. Rakouské komunitní energetiky se účastní i mniši
Rakousko sází do budoucna plně na obnovitelné zdroje energie. Od roku 2030 se má veškerá elektřina...
Staré textilce zasvětil život. Po více než třiceti letech se otevře veřejnosti
Premium V roce 1992 koupil Dušan Barnáš starou textilní fabriku v podhůří Krkonoš. V příštím roce bude na...
Dnešní společnost je orientovaná na zisk. I u dětí řešíme: má dáti a dal, říká sociolog
Premium S výjimkou Afriky a Indie porodnost víceméně všude klesá. „Být rodičem není norma a povinnost jako...

Zápisy do prvních tříd bez stresu: Rezervujte si přesný čas a
Zápisy do prvních tříd se nezadržitelně blíží. Víte, že na některých školách si rodiče mohou dopředu zarezervovat konkrétní čas, kdy se s budoucím...
- Počet článků 2791
- Celková karma 29,45
- Průměrná čtenost 1999x