Klimatická konference aneb když lidstvo zblbne
Ve zprávách na ČT jsem viděl Borise Johnsona, jak prochází římské Koloseum a tvrdí, že podobně jako Koloseum může dopadnout naše civilizace, pokud nezachráníme klima. Fotografie ze závěru konference G20 ukazuje svět současnosti – řada lídrů má roušky, řada lídrů je bez roušek. Vypadá to tragikomicky, když se ani pro účely fotodokumentace nedokáží lídři G20 domluvit na fotografii, kde by bylo jasné, kdo tam byl. Podle roušek a očí lze tak poznat maximálně, zda je to muž či žena – to v nejlepším případě.
Záchrana klimatu – tato moderní ideologie 21. století – je samozřejmě založena na vědeckých argumentech. Dle mého soudu spíše pavědeckých, nicméně zachraňovat klima je dnes v módě. Kdybych nebyl dříve narozený, neměl bych životní zkušenost s jinou vědeckou teorií o vývoji lidstva od prvobytně pospolné společnosti ke komunismu. Právě o tom hovořil prezident Václav Klaus na shromáždění k výročí vzniku Československa.
Klimatologové neustále straší tím, že bude hůře. Čekají nás buď obrovské lijáky nebo sucho, uragány a další klimatické katastrofy, které povedou k migraci. Viníkem má být kysličník uhličitý, který dostal punc „skleníkového plynu“, který za všechny změny klimatu může. Naprosto se vyhodily – doslova do odpadu – všechny studie mapující vliv Slunce na Zemi. Ignoruje se, že jen před několika tisíci lety – což je z hlediska trvání sluneční soustavy doslova včera – byla Sahara plná života a je na ní dnes poušť. Ignorují se poznatky o tom, že nástup či konec doby ledové mohl probíhat enormně rychle – v řádu let či dokonce měsíců. To vše jsou skutečně vážné vědecké poznatky, které vylučují, abychom současnou periodu ve vývoji klimatu na Zemi, mohli svést na lidskou aktivitu. Lidé zcela jistě své prostředí mění k obrazu svému, lidstvo však stále nemá energetické prostředky, které by dokázaly měnit klima na Zemi. Tu sílu má zatím a zřejmě ještě dlouho mít bude jenom Slunce.
Vzhledem k tomu, že ideologie klimatického alarmismu je dnes de facto novým náboženstvím 21. století , zblbli jsme tím nemalou část mladé generace, která v případě zájmu o svou budoucnost samozřejmě reaguje tak, jak je u mládí běžné – radikálně. Spalování uhlí ničí klima? Zakažme spalování uhlí! Důsledkem je pak současná energetická krize – zdražení silové elektřiny a plynu i ropy. Je to důsledek chybné strategie zákazů.
Po nedostatku čipů z Číny jsme se dozvěděli další „jobovku“ – není hořčík – chcete-li magnesium. Šokovalo mě, zřejmě podobně jako každého člověka, že 95% magnesia se dnes vyrábí v Číně. Čína omezila výrobu hořčíku, údajně proto, že je energeticky velmi drahá a produkuje mnoho „škodlivých“ emisí – mimo jiné i kysličník uhličitý. Je to jen další důsledek přenášení tak zvaných „špinavých technologií“ do Číny – proces, který byl zahájen poté, co se Čína „otevřela světu“. Dnes nás vlastně Čína drží v hrsti. Budete stále vykládat o Ujgurech – snížíme produkci čipů. Budete si dál stěžovat na naší zahraniční politiku – snížíme výrobu dalších surovin, a ještě k tomu prohlásíme, že jsme to udělali z důvodu ochrany klimatu. Takto šíleně se svět – míním náš tolik obdivovaný Západ v éře reálného socialismu – chová.
Čína za přenos špinavých technologií také zaplatila – vysokým znečištěním ovzduší v čínských aglomeracích. Nicméně, na rozdíl od Západu si doma počíná totalitně a když je třeba, zakáže pohyb, zlikviduje (zestátní) firmy, tj. má opatření, ke kterým západní státy nyní v covidové éře také sahají, ale přeci jenom, na Západě ty zákazy neprocházejí tak snadno jako v komunistické Číně.
Na klimatické konferenci se bude údajně opět řešit osud lidstva. Ten je zcela jistě v ohrožení, ale ne klimatem – tomu se lidé vždycky museli a budou muset přizpůsobit. Ohrožena je totiž podstata Západu, kvůli níž jsme pád komunismu vesměs s radostí v roce 1989 přivítali, tj. demokracie. Již dnes se jako jediná správná cesta masově mediálně propaguje tak zvaná „liberální demokracie“ – a všichni, kdo tento pseudokoncept demokracie kritizují, jsou nálepkování jako reakcionáři a tmáři. A liberální demokracie používá strašení klimatickými změnami činností člověka jako karabáče na neposlušné a nepřizpůsobivé. Obdobně se tento koncept liberální demokracie prosazuje při zvládání covidové krize – represemi a nařízeními. Svoboda jednotlivce je opět smetena ze stolu pod záminkou „ušlechtilých cílů záchrany civilizace“.
Energetická krize současnosti je jen počátkem změn, které lze očekávat, pokud se program odchodu od spalování fosilních paliv dovede až k tak zvané „uhlíkové neutralitě“. S obrovskými náklady bude realizován projekt, který může dramaticky politicky destabilizovat svět a vést k desítkám lokálních konfliktů – nově kvůli záchraně klimatu a kvůli právu na migraci jako základnímu lidskému právu – posvěceno OSN. Obávám se, že v případě nové studené války mezi „reakcionáři“ spalujícími uhlí a progresivisty spoléhající pouze na tak zvané obnovitelné zdroje a „čisté technologie“, dopadne Západ podobně jako někdejší tábor míru a socialismu na čele se Sovětským svazem.
Jan Bartoň
Rusko se vměšuje do amerických voleb – Putin podpořil Harrisovou
Zní to jako velmi dobrý vtip. Vladimir Putin, ruský prezident, prohlásil, že Rusko v amerických volbách podporuje zvolení Kamaly Harrisové.
Jan Bartoň
Kursk je podle Šándora „strategický omyl“
Ukrajinský útok na Kursk již trvá téměř měsíc. Nyní se osmělují i někteří komentátoři s tím, že tento útok nemá zásadní vliv na vývoj války na napadené Ukrajině.
Jan Bartoň
Generálové to vidí jasně – Ukrajina vyhrává
Během konference Globsec se konala tisková konference s několika generály. Všichni v podstatě prohlásili, že si Ukrajina vede ve válce s Ruskem výborně a jeden prohlásil, že Ukrajina vyhrává.
Jan Bartoň
Mzdy ve státním sektoru a volby
Vláda se s odbory nedohodla na zvýšení platů ve státním sektoru od září. To není nic tak zajímavého-zajímavé jsou spíš mediální „tanečky“ kolem jednání o zvýšení mezd.
Jan Bartoň
Šichtařová – něco tu nesedí
Byl jsem podobně „šokován“ jako pan Pikora, stále ještě manžel paní Šichtařové, když jsem si pročetl zpověď Šichtařové o létech strávených s mužem, s nímž má sedm dětí.
Další články autora |
Pohřešoval se profesor psychologie Ptáček, policie ho našla mrtvého
Ve věku 48 let zemřel známý psycholog Radek Ptáček. Od neděle se pohřešoval, policie po něm...
Americké váhání končí. Ukrajina dostane zbraň pro údery v hloubi Ruska
Premium Nejméně 245 vojenských cílů na území Ruska by mohla ukrajinská armáda zničit, pokud by jí k tomu...
Zelená fasáda olomouckého unikátu Green Wall ve vedru zvadla, rostliny uschly
V roce 2022 vzbudila fasáda moderního nízkoenergetického bytového domu v Tomkově ulici v Olomouci...
Žák vyskočil instruktorovi z větroně. Padák se mu neotevřel
U Slaného na Kladensku nedaleko letiště dopoledne zemřel po výskoku z větroně muž. Zřejmě dostal...
Na každou sv*** se vaří voda, řekla o potyčce s cyklistou dcera zesnulé řidičky
U Obvodního soudu pro Prahu 1 v pondělí vypovídala dcera řidičky, kterou měl před dvěma lety v...
Důchodcům už stát nepřispívá na spoření. Jak úspory dál zhodnocovat a co nedělat
Na 750 tisíc důchodců přestalo od července dostávat státní příspěvky ke spoření na penzi, které...
Půllitr už mnohde není standard. Hospodští kouzlí s mírami a štvou hosty
Pivní kultura je v Česku zakořeněná po staletí a její součástí je odjakživa čepování do půllitru...
ANALÝZA: Strach z eskalace je drží při zdi. Brzdí spojenci Ukrajinu zbytečně?
Premium Jde o hodně, možná o všechno. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který nutně potřebuje...
Dráhu na pražské letiště po desetiletích postaví soukromník, stát ho už hledá
Premium Fenomén PPP, tedy spolupráce veřejného zadavatele se soukromým partnerem při budování klíčové...
Prodej Dům na klíč, 80m2, Senorady
Senorady, okres Brno-venkov
3 990 000 Kč
- Počet článků 2701
- Celková karma 31,13
- Průměrná čtenost 2014x