Je to super – SUPR skončilo
Mimo jiné se tak otevírá přeci jenom několik dalších scénářů případného návratu Václava Klause do politiky. Opět se uvažuje o případné kandidatuře Klause do Evropského parlamentu (snad na kandidátce ODS). Nicméně, hodně bude záležet na samotném výsledku podzimních voleb do poslanecké sněmovny. Případný nečekaný zisk pro ODS, vysoko nad současnými publikovanými preferencemi, by zřejmě postavení ODS ve vyjednávání s bývalým prezidentem posílilo.
Nicméně, kromě faktu, že Klaus pohřbil naděje „pravověrných klausovců“, jakým je Boris Šťastný, i dalších členů ODS, kteří se podle Šťastného toužili připojit k SUPR Klausovcům, stojí za zmínku i další zpráva z tisku, která sice není tak senzační, nicméně podává plastický obraz o tom, co se skrývá pod značkami „nových, nezkažených“ politických subjektů. Jistá paní Hana Greplová, donedávna místopředsedkyně hnutí ANO, podala serveru iHned.cz obrázek o tom, jak miliardář Andrej Babiš ovládá hnutí ANO tvrdou rukou podle hesla: „já to platím, já rozhoduji“. Na tom není absolutně nic překvapivého a zmíněná paní Greplová musela být idealistkou na druhou. Její „prozření“ po roce a půl práce pro Andreje Babiše berme tak, že jen potvrzuje oprávněné obavy z účelově založených politických subjektů, které lákají na „nezkaženost“ a „nové lidi“. Jako bychom si toho dost neužili v případě Věcí veřejných, respektive Bártových. A to ještě za bukem na „idealisty“ čeká Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury, tohoto velkého příležitostného obdivovatele komunismu.
Snad v letošních volbách lidé na lep těmto samozvaným spasitelům nesednou tak, jak se stalo ve volbách minulých. Těch nástrah v podobě různých „nezávislých“ ale čeká na voliče ještě mnohem více. Jsem osobně velmi rád, že pokušení volit Bobošíkovou či Šťastného jenom proto, že měli údajně v rukávu eso s Klausem, nevyšlo.
Jan Bartoň
Sebevražda matky zastřelené studentky

Komentáře sebevraždy Lenky Šimůnkové se nesou v podobném duchu jako vyšetřování celé tragické události z prosince 2023.
Jan Bartoň
Trump chce srazit vliv Číny

Tak zvaná „celní válka“, kterou rozpoutal prezident Donald Trump svým rozhodnutím o bezprecedentním zvýšení celních sazeb na výrobky z Číny, má pokračování.
Jan Bartoň
Trumpovy „kotrmelce“ a jiné mediální výkřiky

Donald Trump oznámil vysoká dovozní cla a rozpoutalo se mediální šílenství. Náš prezident je nazval „brutální“ a vyzývá k jednotě. A dominují slova jako „chaos“, „kotrmelce“, „neznalost“ a anonymní nadávky.
Jan Bartoň
SPOLU: Nepřítel Lenin, aneb kdo se nám to probudil?

Zaujal mne komentář k návrhu zákazu propagace komunismu z dílny poslanců za SPOLU. Je to poměrně zábavné i smutné zároveň.
Jan Bartoň
Trumpova cla

Den osvobození, jak ho Donald Trump pojmenoval, se stal realitou. Sledoval jsem přímý přenos z USA a vydržel skoro do konce.
Další články autora |
Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu
Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Na Pardubicku hořel sklad se slámou, zásah trval třicet hodin
V Dolanech na Pardubicku zasahovali od soboty hasiči u požáru zemědělského objektu. Uvnitř budovy...
Kyjev je ruský, zaznělo v americké televizi. Ukrajina žádá omluvu
Ukrajinské ministerstvo zahraničí v neděli tvrdě kritizovalo americkou televizní stanici Fox News,...
Velikonoční příměří? Ruská armáda ho opakovaně porušuje, oznámil Zelenskyj
Kyjev a Moskva se vzájemně obviňují z nedodržování velikonočního příměří, které vyhlásil ruský...
Rehabilitujte Havlovou, chartista Hutka podal žádost na státní zastupitelství
Státní zastupitelství se zabývá rehabilitací manželky prvního českého prezidenta Olgy Havlové. Týká...

Zápisy do prvních tříd bez stresu: Rezervujte si přesný čas a
Zápisy do prvních tříd se nezadržitelně blíží. Víte, že na některých školách si rodiče mohou dopředu zarezervovat konkrétní čas, kdy se s budoucím...
- Počet článků 2791
- Celková karma 29,45
- Průměrná čtenost 1999x