Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Foto

A/ Agrese Ruska proti Ukrajině je dobyvačná válka, v níž jde o území (nerosty, přístup k Černému moři apod.)

B/ Útok Israele proti Íránu je válka obranná (íránští geronti slintají nad představou zničení Israele). Pokud by Írán už cca 50 let stále nehovořil o zničení Israele a nevyráběl atomovou bombu, žádné rakety by na Teherán nepadaly.

Foto

Proč Izrael zaútočil ??? V loňském roce Írán vystřelil na Izrael 300 balistických raket. Každá z těchto raket nesla tunu výbušnin s cílem zničit infrastrukturu v Izraeli a zbít co nejvíce civilních osob. Takže tohle je podle některých v pořádku a nejde o válečný zločin. Irán se netajil tím, že do tří let bude mít balistické rakety schopné nést jaderné hlavice a vymaže stát Izrael z mapy světa. To znamená, že uvedené balistické rakety budou schopné nést 10 000 tun TN. Jaký to bude mít následek pokud dopadnou na zemí o velikosti Moravy bez Slezska a nebo na území o velikosti státu New Jersey. Izrael se rozhodl nečekat až tato situace, když všechny špionážní zprávy přinášely zprávy o přípravě Iránu na vývoji atomové zbraně. Za další na území státu Izrael podporoval Irán výcvikem, penězi, ́ ́zbraněmi, Hizballáh a Hamas. Výsledek ???? 7 říjen a masakr 1 200 Izraelců. a 259 unesených, Na počet obyvatel je to jako by v USA bylo zvražděno 44 400 Američanů a 10 000 unesených.

PB

P96e82t93r 64B46u53r12i45a18n

19. 6. 2025 10:57

Samozřejmě, že v tomto případě je viníkem Irán, stejně jako Rusko.

Jen za poslední necelé dva roky zaútočil na Izrael třikrát. Dvakrát raketami a jednou přímým útokem skrz Hamás a Hizballáh, které jsou v jeho režii.

Navíc má ve státní doktríně vymazání Izraele z mapy světa i s jeho obyvateli a už se těší, až k tomu bude mít prostředky, které usilovně buduje.

Takovým historikům, jako jste právě předvedl vy, já říkám selektivní historici. Většinou si pamatují jen ty části z událostí, které se jim hodí.

Foto

Vy jste fakt případ. Pokud nedokážete vidět ty obrovské rozdíly mezi jednotlivými konflikty pak už radši nic nepište.

LS

Porovnávate hrušky s jablky. Izrael vs Irán, Irán usiluje o zbraň hromadného ničení a všem jasně dává najevo, že ji okamžitě použije proti Izraeli. To není útočná válka ze strany Izraele, ale pouhá sebeobrana. Rusko vs Ukrajina, Rusko zahájí dobyvačnou válku s cílem zcela zničit samostatný stát. Asi nemá cenu to rozepisovat více.

JB

J73a20n 62B29í33l86e16k

20. 6. 2025 12:31

Tak, válka je především velký business. Stačí se podívat, kdo si nejvíc na současném stavu mastí kapsu.

A vo tom to je.

PO

P53a41v12e73l 16O35t46i73s64k

21. 6. 2025 18:59

Na kazde valce si nekdo masti kapsu,. Ovsem je treba neplest si priciny a dusledky. Nebo si snad myslite , ze se zapadni zbrojari dohodli s Putinem a spol. aby si namastili kapsy. Protoze kdyby Rusko nenapadlo UA tak tam zadna valka proste neni. Ostatne i za druhe svetove si americti zbrojari namastili kapsy, a myslite si snad ze to byl duvod a pricina druhe svetove?

PB

..... v tem nějaký podstatný rozdíly (přístupy) teda nevidím(?),- k oficiálnímu vyhlášení války ani v jednom případě nedošlo, obě operace mají (zatím) charakter SVO s totožnými důvody, jakoby přes kopírák - minimalizovat bezpečnostní rizika hrozící vlastní zemi, potažmo celému regionu. Jako prostředek, k dosažení stanoveného cíle (politicko - vojenského) byla zvolena "smrtící síla" k eliminaci protivníka, protože diplomacie selhala. Další možná rizika (vojenská, ekonomická) z toho plynoucí, dopadnou v globalizovaném světě na všechny mírou vrchovatou!

PB

P74e64t88r 92B18u75r90i67a13n

19. 6. 2025 14:07

Už ten úvod...že když agresor nevyhlásí napadené zemi válku, tak ta má smolíka a nesmí to nazývat napadením, mě pobavil.

Zbytek je už jen čistá ruská propaganda o tom, kterak chudáka světovou velmoc okolní státečky pořád napadají. Tedy ne zrovna napadají, ale chtěly by.

PO

P84a64v20e70l 90O21t14i60s95k

21. 6. 2025 17:26

Trochu, No vlastne docela dost placate nesmysly. Za prve z uzemi Iranu mnohokrat letely rakety na Izrael. Za druhe Iran se snazi o atomvku uz docela dlouho , a taky se netaji tim, ze jejich primarni cil je zniceni statu Izrael. UA zadnem zpusobem Rusko neohrozovala, Ruska agrese je ciste dobyvacna valka z cilem obsadit a ovladnout UA. Bidenova administrativa prijala fakt , ze Rusko napadne UA. Ano Rusko Se na to chystalo dlouho a po roce 2014 to nevidel jen naivni , nebo slepy. Nicmene musite se vratit vice v case. Zapad rusku zapad mnohem drive ustoupil ruskemu pozadavku a v podstate odmitl UA v NATO, v reakci na tento krok zapadu, UA v roce 2011 oficialne ukoncila svou snahu oclenstvi v NATO. A pres to je Rusko v roce 2014 napadlo. Ono totiz potencionalni clenstvi UA v alianci nijak Rusko neohrozovalo, ani vlastne nebylo vubec na stole, Rusko tohle pozadovalo jen proto aby melo volne ruce k obsazeni UA. Jinak receno valce na UA dost dobre zabranit nedalo. Kreml proste zacal s obnovou sovetskeho svazu a jedine co mohlo odvratit valku bylo, ze by se UA nebranila a vzdala se . Biden chtel s Putinem jednat naprimo a mel jedinou podminku, ze do doby nez se sejdou, Rusko na UA plnohodnotnou invazi nepodnikne. Kreml souhlasil, s tim , ze oni nic takoveho nechystaji a zapad lze a zvysuje tim mezinarodni napeti. A hula hop a vleteli na UA. Stejne je to i ted. Putin jednat o miru proszüte nechce, Jedine pokud se UA vzda.A prijme Diktat Kremlu, cili srovnavat Izrael a Rusko je uplne mimo. A placat , neco v tom smyslu , ze vlastne Biden muze za ruskou agresi, je jeste vetsi nesmysl. Putin se rozhodl alespon castecne obnovit sovetsky svaz a jeho zonu vlivu. A mluvil o tom mnohokrat uz davno pred Bidenm, a pochbujun, ze by si to nechal nekym vymluvit.

  • Počet článků 2817
  • Celková karma 28,56
  • Průměrná čtenost 1996x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.