Komu slouží zákon o půlmelounu na trase

Půlmeloun je částka 500 000 Kč. Dáte-li jej jako dar svým dětem, rodičům, či příteli, dáte-li jej jako splátku půjčky, dáte-li jej jako půjčku samotnou jen tak, z ruky do ruky, jste v průšvihu vy i příjemce. Bezhotovostně to zákon zakazuje.

 

Můžete však zvolit kličku a půlmeloun rozpůlit, pak částka 250 000 Kč a za hodinu druhá částka 250 000 Kč neodporuje zákonu.

Na otázku, komu tohle rádoby protikorupční opatření slouží, se ptejte notářů. Proč? Inu proto, že notáři ten půlmeloun můžete přinést do úschovy na stříbrném podnose z ruky do ruky. Pak si pro něj může přijít vaše dítě, rodiče, přítel, budoucí obdarovaný, či budoucí dlužník, nebo budoucí uspokojený věřitel. Ten dostane půlmeloun od notáře z ruky do ruky, to je v pořádku.

A v pořádku je, že notář bude za svou náročnou notářskou práci přehazování půlmelounů řádně ohodnocen.

Pokuta za lumpárnu s půlmelounem se může vyšplhat až na další půlmeloun, ale dolní hranice není stanovena. To je dobře, protože teď pan Bárta i slečna Kočí každý odevzdají na pokutě za nepovedenou transakci půlmeloun, kdežto když zloděj z auta, kterému nejprve propíchne gumy, aby vylákal řidiče a strážce finanční částky k opravě obutí, čmajzne vylákanému řidiči tržbu nebo čertvíco ve výši meloun i více, nemusí za transakci převodu peněz v hotovosti mezi majiteli balíku platit žádnou pokutu.

Snad ani podvedený řidič nezaplatí pokutu. I když … ten je znám a třeba vlastní auto, nebo o RD, a tak by mohl a měl z čeho. Doufám, že když nějaká povedená dvojice starému člověku uloupí celoživotní úspory v částce nad půlmeloun, že snad podvedený a okradený senior či seniorka nebudou muset platit půlmeloun za bezhotovostní přesun peněz, nebo dokonce za to, že bezhotovostně tak vysokou částku přešupovali mezi kuchyní a obývákem. I když .. i tihle podvedení jsou známí, kolikrát bydlí ve vlastním domečku, a tak by mohli a měli z čeho pokutu za protizákonné nakládání s částkou převyšující půlmeloun zacálovat.

Chtělo by to urychleně spustit nějaké školení k finanční gramotnosti národa, samozřejmě za zdroje z evropských fondů. Jinak v těch půlmelounech budeme mít guláš.

Hlavně by to chtělo psát zákony s rozumným náhledem na život v ČR. Nový byt stojí, když v celku o nic nejde, 3,5 melounu. Starou garsonku bez vybavení a v suterénu také pod půlmelounu nikdo nedá. Otázka tedy zní, kdo chce profitovat na lidech z ulice, kteří shánějí po rodině půjčky na bydlení a pak za to bydlení zaplatí, aby později rodinným příslušníkům vraceli půlmelouny, které si půjčili.

Předpokládám, že si nikdo nemyslí, že skutečné prádelny špinavých peněz si nedokáží přes konta přesouvat částky daleko vyšší, samozřejmě po kapkách, které skončí jako pořádný penězovod se slušným průtokem v moři daňových rájů neodhalen. A když … tak nějaký ten půlmeloun na trase, přirozeně bezhotovostními toky, tu díru zalepí, aby zvenčí zase nebylo nic patrno.

Ach, jo. Kde jsou ty časy křišťálově čistých melounů v igelitkách strýčka Roda, vyhlížejícího jako ten strejda, co včera u nás překopával kontejner. A kdo ví, jak investovat meloun, aby přesně za půl roku hodil zisk 200 melounů, osvobozený od daně, neboť půl rok smazal daňovou povinnost.

Tohle jsou právě ty náhodičky, které v civilizovaném světě znamenají konec takového melounového managera. Ale v ČR znamenají jeho neporazitelnou slávu a nekonečný výsměch těm, co přes notáře jistí nákup ojetin, chatek, bytů a podobně a platí a platí, notáři i státu, notáři za službu, bez které by se obešli, státu daň ze zdaněných peněz, případně již desátou daň z desátého převodu nemovitosti, původně pořízené i nadále udržované ze zdaněných finančních zdrojů, a přirozeně každoročně státu zdaňované daní z držení nemovitosti.

Zatím je to v ČR tak, … je to tak, jak to je.

Autor: Jana Šimonová | pondělí 11.4.2011 11:15 | karma článku: 21,84 | přečteno: 811x