Je nebezpečné dotýkat se lobbisty Janouška?

Únik odposlechů telefonátů dvojice Janoušek a Bém se stále vyšetřuje, a to takovým stylem, že BIS nemíní verifikovat to, co bylo zveřejněno. Tím BIS naznačuje, že jí nikdo nedokáže, že tyto odposlech unikly z jejího středu.

 

Tím také není jasné, zda BIS o odposleších věděla, a nevěděla-li, pan není jasné, co je posláním BIS. Asi ze svého středu vylupovat dobře zorientované výlupky do soukromého sektoru a podporovat u moci ty kliky, které určí lobbisti typu Janoušek.

Kdyby tyto odposlech pořídil někdo, byl by to tedy někdo, který chce lidem ukázat bez obalu, jak se dělá v ČR vysoká politika? Co o něm tedy ví BIS? Jak vlastně BIS pracuje, když zatlouká jak existenci takových odposlechů, tak fakt, že by snad o nich věděla, že by je pořídila, ale neumí se vyjádřit ani k tomu, zda věděla, kdo takové odposlechy pořizuje.

Buď je tak zvláštní samotné poslání i složení BIS, nebo i pro lidi z BIS platí, že je nebezpečné dotýkat se lobbisty Janouška. To není dobrá zpráva.

Pro koho ještě je nebezpečné dotýkat se lobbisty Janouška? Na příklad pro paní, co po útoku lobbisty Janouška jeho vozem skončila s těžkým úrazem v nemocnici. Také pro policisty, kteří se báli jej zadržet, nasadit mu pouta, odvézt na odběr krve, zadržení do vystřízlivění, sepsat protokol o nehodách a úprku z místa nehody a nedovolit dlouze telefonovat.

Lobbista Janoušek a jeho telefonáty jsou nedotknutelné také pro premiéra Petra Nečase. Ten se úterního jednání vyšetřovací komise raději nezúčastnil. Prý zapomněl hlavu v písku.

Také pro Pana Topolánka, i ten, ač pozván k jednání vyšetřovací komise, raději zůstal v závětří a nedostavil se. Prý to lze vysvětlit jeho arogancí.

Předseda vyšetřovací komise Richard Dolejš (ČSSD) se ohledně těchto odposlechů dotazoval ředitele BIS Langa, ale dozvěděl se jen tolik, že u elektronických dat jde vždy o komplikovanou věc – zřejmě i tehdy, nebyl-li v kauze namočen lobbista Janoušek a jeho figury, takticky rozestavěné na atraktivním hracím poli ČR.

Sdělení pana Langa, že vyšetřování nijak nezdržuje a vychází vstříc požadavkům státního zástupce, který nad ním má dozor, naznačuje, že ani ředitel Lang se raději nebude lobbisty Janouška dotýkat.

Podle Kristýny Kočí jedni mají policii a ti druzí mají justici. Měl by se jí někdo zeptat, kdo má BIS a jak to tedy bude se státním zastupitelstvím. My už si pak vydedukujeme, jestli paní Kočí také jede s lobbistou Janouškem, a z toho nám vypadne i tajenka, jak si na tom s lobbistou Janouškem stojí Bárta, když to znegujeme, tak i pan Kalousek

Ono už to sice leze samo na povrch, i bez něžné ručky Kristýny Kočí na záznamovém zařízení, ale bez ní to přece jen není tak zábavné a lidové. Tohle Langovo taktizování zbytečně zdržuje děj a brzdí spád.

Je docela možné, že mlčení kolem lobbisty Janouška spadá pod kodex omerta, ale tento kodex snad platí jen pro členy mafie. Ten snad nemusejí dodržovat čeští vysocí politici, současní i bývalí? Proč tedy nevypovídají, nepřicházejí na jednání, nevyjadřují se a dělají, jako by lobbistu Janouška viděli po prvé?

Události posledních dní ukazují, že je nebezpečné dotýkat se lobbisty Janouška. Nejen je, ale vždy bylo. Ke své smůle se ho vysocí politici dotkli přátelsky, partnersky, obchodně, … je přece jejich nejvýznamnějším lobbistou. Nebo je to opačně – oni se stali jeho politiky a figurami, kterými obsazoval hrací políčka ve hře o ekonomiku, finance, domácí i zahraniční politiku ČR?

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jana Šimonová | středa 25.4.2012 15:12 | karma článku: 34,27 | přečteno: 1486x