Co je projev rasizmu vůči hnědočechům podle mne
"Pozor, nová finta hnědočechů
Nakoupil jsem v marketu a lístek zahodil. Když jsem přijel s vozíkem k autu, přiběhl hnědočech a ztropil povyk, že prý jsem mu ukradl nákup. A že to v koši je jeho, má na to paragon (ten můj vyhozený) a zavolali policajty. Zachránilo mě, že jsem platil kartou. Když to cikán uslyšel, tak zdrhnul. Jinak bych ale podle policajta měl problém, protože doklad o zaplacení měl on, nikoli já. Prý se to množí, pokladní nic nedosvědčí, těm tam projde spousta lidí."
To, že se tohoto hoaxu opravdu někdo chytí, to mně ani tak moc nepřekvapuje, protože co hoax hoaxem je, to se vždy na něj spolehlivě dost hejlů nachytá.
Kdo by si však nevšiml toho, že „hnědočeši“ používají stejné finty jako běločeši? Proto tedy pokud chci upozornit na postup tramvajových kapsářů, pouličních kapsářů, obchodních regálových či pokladních zlodějů, popíšu modus operandi. V žádném případě nezačnu hned s tím, že toto dělají hnědočeši, zvlášť chci-li, aby moje varování někdo bral vážně.
Mimo to onen hoaxem popsaný postup je naprostý nesmysl. Každý si v hypermarketu sbalí svůj lísteček od nákupu pro případné tahanice, dokonce mnoho lidí si nákup překontroluje rovnou za pokladnou a z těchto kontrolorů docela vysoké procento neváhá udělat bengál hned na pokladně, pokud něco nesedí.
Pokud si čtenář všiml, tak autor hoaxu prý platil kartou. V tom případě jeho lísteček z nákupu skončil jako doklad u paní pokladní, kdežto on dostal svůj doklad o zaplacení a k němu příslušný paragon pro uschování. Ten si zajisté uschová pro případné reklamace u banky.
Tak nevím, jestli takhle opravdu někdo provokuje naschvál, aby odvedl pozornost od jiných kauz, které hýbou společností, nebo mezi námi je opravdu tolik naivních a omezených.
Jana Šimonová
Jak sociální systém císaře pána zachránil moji babičku
Středoevropský sociální systém fungoval před 101 úplně jinak, než bychom si tipli. Přečtěte si příběh z roku 1914 o lidskosti, obětavosti a neokázalém a vřelém darování téměř ztraceného života vídeňskými lékaři moravské holčičce.
Jana Šimonová
Padni, komu padni, na český způsob, aneb Kdo vládne, tomu nepadne
Jak jinak si lze přeložit fakt, že zatímco vydání ke stíhání opozičního politika a jeho spoluaktérů nezadrhlo déle než necelou hodinku uvažování paní Němcové, vydání ke stíhání paní političky za TOP09 Vlasty Parkanové drhne?
Jana Šimonová
Co je a co není nelegální práce
Práce na černo, jinak také nelegální práce je stíhána, nově je stíhána tvrději a postihována vyšší pokutou. Proto se ale nemusíte bát požádat o pomoc na své firmě, či ve svém obchodě příbuzné. To nelegální práce není. Přesně řečeno – jedná se o výpomoc v rámci rodiny.
Jana Šimonová
Na co české soudy, když stačí paní s kosou? Aneb Sláva průtahům!
Trestnímu stíhání kvůli miliardovým ztrátovým obchodům čelí již více než 12 let někdejší členové představenstva Komerční banky. S postupem času jejich řady ředí Zubatá, ta paní s kosou, kterou nelze podplatit, zkorumpovat, opít, ukecat, ani utopit v Orlické přehradě, nebo zavěsit někde v lese na strom nebo na trám v opuštěné stodole za účelem pozdějšího nalezení náhodným houbařem a prohlášením za sebevraha. Ta paní s kosou se běžně zdá být pomalá, leče někdy pracuje rychleji než české soudy.
Jana Šimonová
Je paní Šimůnková člověk na svém místě, rozuměj profesním?
Tato otázka mi přišla na mysl po přečtení myšlenak a slov paní Šimůnkové, uvedených v jejím tiskovém prohlášení k Břeclavské kauze.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Program, výsledky a jak si vedli Češi?
Mistrovství světa v hokeji 2026 ve Švýcarsku je u konce. Poslední květnový den rozhodl o tom, kdo...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Při konfliktu mezi řidičem taxíku a klienty byl u Prahy postřelen člověk
Při konfliktu mezi řidičem taxislužby a jeho dvěma zákazníky byl dnes večer v Poleradech u Prahy...
Policie na Chrudimsku od dnešního odpoledne pátrá po třináctiletém chlapci
Chrudimská policie vyhlásila pátrání po třináctiletém Lukáši Červeňákovi. Naposledy byl chlapec...
Záchranáři zasahovali na svatbě na Děčínsku kvůli nevolnosti hostů
Záchranáři zasahovali na svatební oslavě v Horním Podluží na Děčínsku. Na sociální síti...
V Loučkách na Sokolovsku se srazil vlak s autem, nehoda je bez zranění
Na železničním přejezdu u Louček na Sokolovsku se večer srazil osobní vlak s osobním autem. Při...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 533
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3037x
Seznam rubrik
- Politika
- Společnost, gender, rasizmus
- Média
- Fotoblog
- Pes Attila a ti druzí
- Ptákoviny, horoskopy a testy
- Zdraví a životní prostředí
- PC, digital, technika
- Ekonomika, finance, akcie
- Právo
- Psychologie
- Zdravotnictví
- Recenze
- Zboží, padělky, reklamace
- Osobní
- Nezařazené
Oblíbené blogy
- Jana Kolářová, o politice zbytečně slušně
- Petr Paulczynski, o politice hodně ostře
- Petr Čunderlík, fotograf krásných obrázků
- Jiří Čumpelík, o politice
- Jiří Mitáček, o politice
- Dušan Streit, novinář
- Barbora Topinková, o člověčích příbězích
- Markéta Šichtařová, ekonom všedního dne
- Moje glosy a příspěvky najdete i na serveru Tyden.cz:
- Jitka Gotterová, o lidech a společnosti



















