Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MB

Vloni jsem sletěla 11 schodů do sklepa. Asi jsem v minulém životě byla nindža, protože jsem jakýmsi zázrakem zvládla parakotoul, na můj důchodový věk fakt dobrý! Takže výsledek byl "jen" otřes mozku, pomlácený člověk a natržené a potrhané ucho. 35 stehů.

Do špitálu mě dovezl manžel (78) a tam jsem 2 a půl hodiny čekala. Pak mi pobavila sestra, která na manželovo urgenci, abych byla konečně ošetřena, tak mu řekla, že když se mu tu nelíbí, má si stěžovat na ministerstvu... Vzali mi do ordinace, až když nastupovala noční služba, asi jim konečně začla vadit mnou zakrvácená podlaha.

Mezi tím se věnovali těm, co je dovezla záchranka či policajti.

Vězte, že pokud bych měla příště řešit takovouhle situaci, zavolám si 155 taky!

0 0
možnosti
Foto

Vážená paní Beránková, k tomuto jste si záchranku volat určitě měla. Mohu vědět z jakého jste kraje a proč jste si 155 nezavolala? Měla jste pocit, že toto pro záchranku není? Děkuji za vaši reakci.:-)

0 0
možnosti
TB

Asi nejlepším řešením by bylo, kdyby výjezd záchranky byl zdrav. pojišťovnou proplacen až po schválení revizním lékařem. Od toho je koneckonců pojišťovny mají, revizní lékař by dle zprávy a diagnózy rozhodl o proplacení a pokud ne, tak by dotyčnému přišla faktura třeba na ty dva tisíce (jak uvádí pan Bárta níže) a bylo by........

0 0
možnosti
MB

Nevím, jak by se uplatnil Váš návrh v mém konkrétním případě. Následné léčení trvalo asi 6 týdnů, další cesty na kontrolní rentgen a k lékaři jsem si zajišťoval sám taxíkem. Prostě - diagnóza byla, jen nevyžadovala pobyt v nemocnici. A takových případů je asi hodně.

Pojišťovny asi namítají hlavně proti zbytečným výjezdům sanitek nebo zneužití lékařské pohotovosti v lehčích případech, kdy pacienti prostě jen nechtějí čekat u praktického doktora.

0 0
možnosti
MB

Po pádu jsem se nemohl hýbat, vypadalo to na zlomený krček. Sanitka (samozřejmě bez houkaček, ty nebyly potřeba) mě převezla do nemocnice vzdálené asi 6 km, předtím mi zdravotníci změřili tep a tlak (podle mne zbytečně).

V nemocnici se diagnoza nepotvrdila, šlo "jen" o těžkou pohmožděninu a mohl jsem jet domů. Ale jak? Chodit jsem naprosto nemohl. Tak jsem jel s velkými potížemi taxíkem (ten prý je podstatně lacinější než převoz komerční sanitkou, kterou bych si platil !!). Naštěstí mi moc pomohla manželka.

Následně jsem zjistil, že můj převoz do nemocnice stál pojišťovnu asi 2300 Kč. Podle mne je to dost peněz za asi desetiminutový převoz. A v tom je asi ten problém pojišťoven - že si záchranky účtují hodně peněz.

0 0
možnosti
TB

2300? To není zase tolik moc..musíte vzít v úvahu, že v tom je promítnuta cena práce řidiče, záchranáře, benzín, plus ta sanitka něco stojí...takže dva tácy za výjezd není nijak velká cena ;-)

0 0
možnosti
Foto

Jaké je řešení ? Jednoduché, vpustit do této oblasti trh a konkurenci.

0 0
možnosti
TB

trh a konkurence s tím ale vůbec nesouvisí ;-)

0 0
možnosti
DT

To zpoplatnění a následné "prominutí" poplatků v určitých případech by jistě pomohlo. Znám případy, kdy si jistý druh lidí volá záchranku, protože "doma upadli", motá se jim hlava, apod. V nemocnici dostanou infuzi výživného roztoku a vezou je zase domů. Spravila by to sklenice vody, ale co, veřejné zdravotnictví zaplatí jak zábavu tak odvoz.

2 0
možnosti
Foto

Právě dnes a nyní sloužím na záchrance. Diskutuji o všem s kolegy záchranáři a lékaři. Konzultovala jsem to již několikrát i v poslanecké sněmovně s právníky. Vůbec to není tak jednoduché nastavit. Navrhla jsem alespoň po požití alkoholu, ale to nám ty zbytečné výjezdy asi moc nesníží. Je to hodně o edukaci pacientů, k čemu ta záchranka vlastně slouží. Třeba i o tom, že když mám průjem 3 hodiny vezmu si nejprve černé uhlí, ale nevolám hned záchranku. Když mám bolest v krku a zvýšenou teplotu 3 hodiny, vezmu si např. Paralen a nevolám záchranku atd., atd. Velice děkuji za vaše názory. Padl mi zde od kolegů i návrh. Záchranku 3x za rok zdarma, pak už nějaká paušální sazba, kterou nastaví pojišťovna, která by si to pak zajistila od svých klientů sama. U diagnóz, kde je předpoklad vyšší (např.epilepsie, diabetici atd.) by mohli mít průkaz o bezplatnosti. Možná by pak lidé přemýšleli, že s teplotou si nejprve vezmou nějaké antipyretikum nebo mohou dojít na pohotovost. Možná by mi pak neřekl pacient v 6:30 ráno, že je stejně objednán na vyšetření, ale když ho tam odveze záchranka nebude čekat !!!!! Tak si nás tedy zavolal, protože se mu přitížilo.:-( Možná by mi pak neřekl v neděli ve 23.30 mladý muž, že záda ho bolí už týden, ale v sobotu a v neděli musel být na fušce na stavbě. Teď už ho ale bolí opravdu strašně moc. A věřte, že takových perliček tu máme opravdu dost. Bohužel. :-(

1 0
možnosti
  • Počet článků 19
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1454x
Jsem vystudovaná zdravotní sestra, prošla jsem několika nemocničními odděleními, abych nakonec zakotvila na záchrance. Lidé o mně říkají, že umím zachovat klid ve vypjatých situacích a nebojím se rizika, zároveň jsem ale empatická a pokorná. To se mi osvědčilo i v politice.

Jsem poslankyní za Liberecký kraj a zastupitelkou města Jablonec nad Nisou za hnutí ANO. Ve sněmovně zastávám funkci předsedkyně Výboru pro sociální politiku.

Denně novinové titulky neokupuji, ale myslím, že je za mnou kus práce. Věnuji se hlavně sociální oblasti a zdravotnictví. Držím se zásady, že státní pomoc je potřebná, ale neuznávám plýtvání.

Nesedím pouze ve sněmovně, věnuji se také "obyčejným" lidem v regionu. Neumím dělat zázraky na počkání, většinu z těchto lidí ale stačí jen vhodně nasměrovat.

Když mi zbyde čas pro sebe, nejradši ho trávím s rodinou. Ráda chodím na procházky s naší boxerkou Barčou nebo jezdím na kole. 

Další informace o mně můžete najít na: www.janapastuchova.cz
nebo na Facebooku
@janapastuchova2021

 

 

Seznam rubrik