Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Konec. S poslední zavřenou elektrárnou v Německu už nikdy dostupnou energii mít nebudeme.

V Česku opět poletí ceny elektřiny nahoru, protože nemáme šanci zaplatit německé ceny. Ceny, za které ji budou od nás naši "zelení" sousedé kupovat. A my jim ji za ně místo ochrany vlastních lidí z polostátního ČEZu prodáme. 
Jana Marková

Chcete Green deal a chcete být řádně uhlíkově neutrální. Chcete elektroauta, abyste omezil emise ze spalovacích motorů. Ty chcete zrušit. Chcete nutit průmysl vypouštět do ovzduší už jen obláček páry. Ten průmysl teda zrušit nechcete, protože něco vyrábět a jíst by to asi chtělo. Pokud byste uvažoval logicky, předtím, než to všechno zrušíte a zakážete, zajistil byste si dostatek dostupné energie, protože jinak vám to přirozeně nebude fungovat. To byste ale nesměl být Němec. Němec a tím i celá EU na drobné komplikace nehledí. Ti jdou kupředu levá, či jiná gesta, dle aktuálního vůdce.

Z nějakého záhadného důvodu se rozhodnete, že jaderná energie je špatná a to, i když patří mezi nejekologičtější a neúčinnější energetické zdroje. To nevadí, jste Němec, víte to líp a je špatná. Basta fidli. Určíte datum, kdy s ní definitivně skoncujete, a toho datumu se hodláte držet. Za každou cenu. To za každou si pamatujte, ono to totiž bude naše cena.

Takže přijde jedna dubnová neděle a "otočíte knoflíkem" na stop. Potřeba energie ovšem tím okamžikem světe div se neskočila, a tak musíte začít na "plný koule" a kotle začít roztápět uhelky. Okamžitě se vyšvihnete na druhé místo žebříčku největších producentů planetě škodícího CO2 v EU. Něco je špatně. Fakt??? Nechápete, co se stalo, ale to nevadí, jste Němec, to dáte.

Výpadek chcete přece nahradit levným plynem z Ruska. Sakra. Už víc než rok je tam válka, vy tam valíte jednu sankci za druhou, protože tak je to přece správně. Nicméně najednou zjišťujete, že nemáte ten plyn, co byl v plánu, že být měl. A vlastně už nemáte ani ten plynovod, protože Nord Stream vám rozstřelili frajeři na plachetnici. Máte už jen díru.

Ale protože dodržet plán se musí, byť je nesmyslný, kašlete na to. Nicméně hladový průmysl a v něm vlivní odboráři zdvihají varovně obočí a táží se co dál. Táží se i ekologové, které smrad z uhlí zaskočil a nemají si kde nabít elektrokolobrndu. Cena letí nahoru, protože když je něčeho málo a vy z toho uděláte ještě míň, tak  jste právě podpálil inflační doutnák. Gratulky. Nicméně jste Němec, a přemýšlíte co s tím. Pozdě, ale přece.

Vzpomenete si, že k vám sem tam jezdí zvláštní člověk s brejličkami a lesklým čelem, co říká, že má energie dostatek. Nevíte kdo to je a je vám to jedno. Voláte asistentce ať mu její sekretářka zavolá, že potřebujete sanovat ten malér, co jste si způsobili. Obratem se dozvídáte, že to není problém, můžete si jí na Lipské burze koupit dostatek, a na vaše poměry za slušnou cenu. Tak sláva, problém se vyřešil. Jste Němci a říkali jste, že to dáte.  Asistentka se ptá, jestli se ten pán může s vámi přijet vyfotit. Zbláznila se? Vy? Němec? EU? Tak možná když půjdete někdy kolem….

Za kopcem v České republice opět letí ceny elektřiny nahoru, nemáme šanci zaplatit německé ceny. Nikoho to nezajímá. Průmysl začíná mít problémy a i ten zahraniční pokukuje po výrobě jinde. Musíme dostavět jaderky za peníze které nemáme, protože musíme někam posílat pořád víc a víc  proudu. Půjčíme si od EU a od Německa. To dáme. Hrozí výpadky. Nikoho to nezajímá. Německo přemýšlí, že odstěhuje svoje firmy za hranice, protože ani levná pracovní síla už nevyváží drahou energii. Němec si říká, jak může být někdo takový idiot, ale jinak ho to nezajímá. Dal to.

Čech si říká, jak se to mohlo stát. Přece říkali, že to taky dáme….. Nedali jsme to.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-spinavejsi-a-drazsi-i-v-cesku-jaka-bude-elektrina-po-nemeckem-konci-atomu-229569

 

Autor: Jana Marková | úterý 18.4.2023 12:31 | karma článku: 38,72 | přečteno: 1205x
  • Další články autora

Jana Marková

Eurovolby jak to vidím já. Výsledky a tiskovky.

Pětismečková koala dostala na zadek, ale ne zas tak moc, jak by se mi líbilo. Za to, jak huntují na co sáhnou, měli dostat výprask až na hranici Bruselu, leč nestalo se tak.

10.6.2024 v 10:54 | Karma: 36,72 | Přečteno: 1481x | Diskuse | Politika

Jana Marková

Ukrajina - ne, opravdu nevyhrává(me)

Včera jsem četla několik zajímavých článků a postřehů o aktuální situaci na Ukrajině, tak se s vámi o ně chci podělit. Nejsem vojenský analytik, a tak to prosím berte jen jako moje osobní zamyšlení.

9.8.2023 v 12:19 | Karma: 40,20 | Přečteno: 1779x | Diskuse | Politika

Jana Marková

Proč hoří Írán? Týká se nás to?

Proč bychom si měli za každou cenu uchovat náš styl života, naše tradice a naši kulturu? Stačí se podívat na to, co se teď děje v Íránu. Zdá se to vzdálené, zdá se, že se nás to netýká. Omyl.

3.10.2022 v 11:57 | Karma: 24,16 | Přečteno: 502x | Diskuse | Politika

Jana Marková

Ve slepé plynové uličce budeme dřív, než napadne první sníh.

Co chtějí koaliční vládci stropovat a evropsky řešit, když plyn prostě není? A i kdyby byl, evropské řešení znamená jediné. Západoevropské ceny, nikoliv ovšem západoevropské platy.

29.8.2022 v 12:10 | Karma: 39,92 | Přečteno: 1382x | Diskuse | Politika

Jana Marková

Mantra evropského volného trhu. Jinak řečeno, vezmeme si všechno, co se nám hodí.

Říká se tomu volný trh. Po listopadu 89 nám řekli, že to je jediný možný způsob, jak se stát součástí Západu. Už nám ale neřekli, že ten „volný“ trh vůbec není volný.

11.8.2022 v 13:18 | Karma: 42,70 | Přečteno: 2527x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Na Trumpově mítinku se střílelo, exprezident má zraněné ucho, střelec zemřel

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  1:34

Na sobotním předvolebním mítinku republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa...

Král David válčí proti Hamásu. Rozbitou izraelskou společnost spojuje hrdina z Gazy

14. července 2024

Premium Od zvláštního zpravodaje MF DNES v Izraeli Jen málo izraelských vojáků dokázalo na útok ze 7. října 2023 správně a rychle zareagovat. V...

Nejdřív vznikne mrak, pak ohnivá koule. Armáda si na testy pořídila novou zbraň

14. července 2024

Premium K českým vojákům míří nová zbraň. Rozhodli se otestovat termobarické granáty. Mají výrazně vyšší...

Rozjívená dvojčata rozbila šeď komunismu. Po letech jsme je vyfotili znovu

14. července 2024

Seriál Byla jako šídlo. Dagmar Hochová byla temperamentní dynamo a její fotky se zcela vymykaly dobové...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 45
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3921x
Jsem soukromá podnikatelka a absolventka Filozofické fakulty Univerzity Palackého. O politiku se aktivně zajímám dlouhodobě proto, že jsem přesvědčená, že nikdo nikdy nebude hájit naše zájmy lépe, než my sami. Jsou mi blízké pravicové a konzervativní hodnoty. Stavět bychom měli na staletí ověřených principech, a ne se nechat vtáhnout do progresivních nesmyslů novodobých sociálních inženýrů.

Seznam rubrik