Televizní stát ve státě českém. To je Česká televize

Česká televize si říká veřejnoprávní společnost. Veřejnost si ji vydržuje. Veřejnost zajišťuje finančně její chod. Přes sedm miliard korun musí veřejnost této organizaci povinně ročně zaplatit. Aby tu veřejnost mohla tato organizace oblbovat, opovrhovat jí a dělat z ní blbce.

Veřejnost si na veřejnoprávní organizaci stěžuje stále více a více. Stěžuje si u uměle vytvořeného institutu nazvaného Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Bohužel to ale vypadá, že v některých případech si veřejnoprávní mediální moloch dělá legraci z Rady, někdy si zase Rada dělá legraci z veřejnosti. Nicméně televize si z veřejnosti dělá prču neustále.

Při posledním zasedání této veleRady si občanská hnutí stěžovala na zpravodajskou neobjektivitu veřejností placených televizních zpravodajců. Protože Rada měla na svém zasedání mnohem důležitější body než jsou nějací veřejnoneprávní zástupci veřejnosti, dal stěžovatelům předsedající na jejich stížnosti celé dvě minuty svého drahocenného času. A pak je podle vyjádření mluvčího těchto občanských hnutí umlčoval, protože přetáhli na minut pět, s tím, že bez písemné stížnosti se s nimi nikdo nebude zabývat.

A tak je to spravne. Papir a kazeň prostě musi byt. Hlavně na platící veřejnost.

To, že experti České televize neumějí počítat a neustále se pletou v počtech účastníků všelijakých demonstrací, to rádcům také nevadí. Důležité je, že u některých protestujících se ČT mýlí do mínusu a u některých zase do plusu. Na toto si stěžovat nemá ani cenu, politická zadání se musí i u veřejnoprávního média prostě plnit. Přes to vlak nejede.

Legrace nastává ale i v případě superpořadu paní Haliny a jejích přátel z firmy ETA. ČT se prostě k tomu, kdo pořad zadal a zaplatil vyjadřovat nebude. A veřejnosti tuplem ne. Těm musí stačit informace, že oni to neplatí. Prý. A možná. A kdoví jestli.

Mezi Českou televizí a Radou pro rozhlasové a televizní vysílání panuje krásný a milý vztah. Ve stylu vlk se nažere a koza zůstane celá. Bezesporu ale mezi těmito oběma veřejností živenými organizacemi nefunguje systém, kvůli kterému existují. Krásně ten vztah popsal pan ředitel ČT Dvořák.

ČT tvrdí, že o žádnou reklamu nejde. „Zareagujeme standardně jako při všech jiných upozorněních. Napíšeme radě vysvětlení a očekáváme, že jim bude stačit k tomu, aby (radní) uznali, že jejich názor neplatí,“ uvedl v polovině ledna na otázky iDNES.cz ředitel televize Petr Dvořák.

Fascinující, vše odhalující věta, co myslíte? Jinými slovy pan řídící říká, že jako vždycky jim něco napíšeme a oni sami už uznají, že jsou blbci.

A když svoji blbost neuznají, tak se klidně půjde k soudu. A hádejte, kdo ty soudy bude platit? Pravděpodobně ta oběma stranami opovrhovaná veřejnost. 

Smutné je, že ať soud rozhodne jakkoliv, veřejnost si bude své "Goebbelse" a všelijaké politruky (pardon politology a experty) platit stále dál a dál.... 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jakub Jánský | neděle 1.2.2015 13:11 | karma článku: 39,42 | přečteno: 2029x