Diskuse
Bravo pane Fialo, bravo …
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
T94o27m81á59š 14M92a28r71e35k
To je ekonomicky tak pitomý, že snad škoda slov.
Jako beru, když v nějaké diskusi argumentuje nepřesně nebo lživě politik, to je tak nějak součást věci. Ale když si realitu upravuje jakoby "objektivní" autor, tak je to prasárna a sprostota. Jen namátkou: Ví autor, kdo je z ústavního pořádku a kompetenčního uspořádání moci odpovědný v této zemi za inflaci? Pokud to neví, měl by si nejprve doplnit informace, pak až něco psát.
Ale hloupost pana Jandy je vidět skoro v každém řádku. Třeba otázka inflace přelomu roku 2021/2022. To, že jsme rok 21 ukončili relativně nízko bylo dané populistickým opatřením končící vlády, která eliminovala DPH na některé energie. V lednu proto skočila inflace rovnou na deset procent. Pan Janda by asi chtěl, aby opatření s DPH trvalo dál. To by ale znamenalo daleko větší schodek rozpočtu 2022, protože ta sranda stále nějakých pět až sedm miliard korun měsíčně. Kdyby to tak zůstalo rok, bylo by to minimálně dalších 60 miliard propad příjmů, tedy 60 miliard schodku.
Tak co tedy chcete? Menší schodek nebo uměle sníženou inflaci? Chápete, že nebylo možné mít oboje najednou?
Rozumím tomu, že chápat ekonomické věci v souvislostech není jednoduché. Také chápu, že vyjádřit se k něčemu chce dneska každý, kdo má v zadku díru. Ale pane Jando, když se chcete vyjadřovat, tak ostatní se mohou vyjadřovat k tomu, co napíšete. Takže sorry jako, ale jste strašný ekonomický neználek a asi také trochu hlupák.
K46a35r39e65l 94K12a85m56e55n92í20k
Meziroční inflace prosinec 2021- 6,6%, leden 2022 - 9,9%
Vliv končícího opatření s DPH byl 0,4%.
Tolik asi k tomu, kdo by tady mohl být tím hlupákem.
P55e41t42r 87B18u60r10i83a27n
A ještě tahle nehorázná sprostota:
A zatímco ty dva předešlé borce malinko omlouvá to, že se vezli na vlně celosvětového problému, který postihl úplně každého, Topolánek bojoval s celosvětovou ekonomickou krizí, Babiš s celosvětovou pandemií COVID 19, náš borec největší s miliardami ulítnul kvůli lokální válce jedné země s druhou, které jsme nebyli a nejsme součástí.
-----
To jako vážně? My jsme nebyli součástí evropské energetické, inflační a migrační krize?
A těch bezmála 400 000 válečných běženců z Ukrajiny v ČR se nás nijak netýkal?
Hrozná sprostota z vaší strany.
M21i40r17o34s89l73a65v 19Š35e44j13n42a
Podle této vlády je rozpočtová bilance ukrajinských uprchlíků kladná. Víc odvedli do rozpočtu než získali. Tvrdil to Rakušan a ten nikdy nelže. 
Díky vysokým cenám energií inkasoval stát trojnásobně příjmy z DPH za energie plus daň ze zisku energetických společností. Takže tu nepindejte o tom, že vysoké ceny energií zatižily státní rozpocet
P41e15t90r 74B11u90r35i96a93n
Je znát, že ani umělá inteligence nedokáže nahradit tu přirozenou, které se mnohým bolestivě nedostává.
Inflace v roce 2021 byla prokazatelně na vzestupu a už v lednu 2022 dosahovala 9,9%. Vláda Petra Fialy začala vládnout od ledna 2022 (jmenovaná 17.12.2021 + vánoční svátky). Vláda inflaci neurčuje, může ji pouze ovlivnit dlouhodobými zásahy do ekonomiky spolu s nepříznivými faktory. Tedy vláda předchozí + válka na Ukrajině a s ní spojený boom cen energií. Nevím jak si vy představujete, že vláda řídí inflaci a nechci to vidět ani nakreslené.
Průměrná inflace za 4 roky vlády Petra Fialy nebyla 9,6% a nevím, kde jste to vzal. Byla 15,1%, 10,7%, 2,4% a 2,4% což dává v průměru 7,65% a průměr se nesčítá, ten už sečtený je.
Inflace vám tedy požrala 7,65% z vašich úspor, tedy ne 40.
Kauza Dozimetr není kauza této vlády. Je to komunální kauza, ve které se kradlo za Babiše a vyšetřuje a trestá za Fialy.
Kauza Motol to stejné, kradlo se za Babiše, vyšetřuje a trestá za Fialy.
Kauza IKEM není kauza této vlády, obžalovaný Stiborek začal blekotat o ODS až ve chvíli, kdy mu hrozilo odsouzení. Žádné napojení na vládu se neprokázalo.
Kauza kampelička není žádná kauza. Premiérovi v ní skončil podíl do konce roku 2021, tedy pouhé dva týdny jeho premiérování. Asi těžko se v ní mohly ztrácet peníze na munici pro Ukrajinu ještě před vypuknutím války. Tedy lžete. Premiér v kampeličce zrušil v roce 2020 v době, kdy měla všechny audity ČNB a FAU v pořádku.
Kauza Stoka byla výhradně kauzou ANO a ne ODS, jak lživě tvrdíte. Figurovali v ní pouze členové hnutí ANO a udála se vlády ANO. Tady už vyloženě sprostě lžete. Žádná kauza znojemské ubytovny neexistuje a už vůbec to není vládní kauza.
Hrozná kopice blábolů, zkuste se omluvit alespoň za ty největší lži.
P46e51t20r 63B67u61r39i72a98n
Janda: Já osobně si úplně přesně nevybavuji, co tato vláda pro nás občany udělala za poslední 4 roky dobrého...
Tak já vám to připomenu, když to nevíte ani s pomocí umělé inteligence:
Lidem vláda za krize dotovala: elektroměr v každé rodině v průměru 3 500kč, plynoměr to stejné, teplo z tepláren koncovým zákazníkům, snížila daň na pohonné hmoty, přesunula potraviny do nižšího pásma DPH., příspěvek na každé dítě 5 000kč, odpustila na rok placení POZE, zvýšila rodičovský příspěvek o 50 000kč, navýšila daňové slevy na poplatníka a na dítě.
Dále zpřísnila socdávky pro netáhla, zvládla migrační krizi procentuálně horší než byla ta v Německu, podržela podniky v energetické krizi, vyřešila rychle plynovou krizi, diverzifikovala dodavatele plynu, svou zahraniční politikou zvedla naši prestiž v Evropě, v EU vyjednala plyn a jádro jako zelenou energii, nekradla evropské dotace a každý člen vlády ví, v čem sám bydlí.
Z79d68e29n53ě66k 37V43e91p19ř31e35k
Bravo pane Jando, ukázal jste mi koho volit. Díky. A Babiš to určitě nebude.
O11d80s45t75r89a34n19ě61n42ý 45U80ž93i90v40a22t27e92l
P98a28v31e90l 74V84e43r21n57e47r
Koukám, že to mám stejně jako vy. Taky spíš dám na pocity, než na nějaké logické odvození toho, proč bych někoho volit. Třeba se mi hnusí ten, co mi připomíná toho největšího tupouna ze třídy, co nás tak rád šikanoval, protože měl pocit, že když už se dostal do EU parlamentu, tak může všchno. Nebo proč volit někoho, kdo mi připomíná tu čůžu učitelku ruštiny, co se po všech tak nadřazeně vozila. Nebo toho toho šmejda, co dokázal hodiny lhát a lhát a lhát, aniž by musel na záchod, ale čtvrtka třídy mu to žrala. Ale no nic, byli jsme mladí, byli jsme pionýři a ... čas to nějak odvál.
T76o64m90á67š 18F85l77a88š40k49a
Vy jste tu v řadě další, který slepě přebírá údaje z AI a vůbec o nich nepřemýšlí. Věřím, že tak přebíráte i cokoliv, co vám kdo nabulíkuje a podle toho volíte.
Takže konkrétně k tomu vašemu bombaistickému poslednímu řádku, který jste dokonce červeně zdůraznil. Dluh předchozí (Babišovy vlády) byl kumulovaně 826 miliard. Průměrná inflace za Fialovy vlády byla 9,6% ročně. Takže při zohlednění této inflace by při porovnání s dluhem 826 miliard byl kumulovaný dluh 1192 miliard. Ale je jen 1036. Tedy podstatně lepší výsledek než za předchozí vlády.
Kromě toho ta rekordní inflace v roce 2022 je důsledek toho, že se do ekonomiky rozpustily peníze, která Babišova vláda rozdala za covidu a na dluh.
Ale žijte si v té své bublině dál. Argumenty na lidi, jako jste Vy, stejně neplatí.
K44a32r16e79l 89K70a89m56e22n61í23k
To jsou teda sakra divné počty, to očišťování dluhu o inflaci.
- Počet článků 50
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1691x



















