Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

JZ

Pozoruhodné, jak jsou to vždycky ti nejodpudivější ideologové, co si všimnou, že někde je nějaká nalejvárna. Tento jakl to ještě hned vyzdobil čistě ideologickou vizí, jak má školství vypadat

Jak asi se toto individuum domáklo toho, že vysokoškolské vzdělání v dnešní době je statek čistě soukromý. Ani obrana dnes nemůže existovat bez tlusté vrstvy vysokoškolsky vzdělaných specialistů, nemluvě už o bankovním systému, zdravotnictví, energetice, jakýchkoliv dalších strategických odvětvích. Na bečícího pivního ideologa skutečně vysoká škola třeba není, ale někdo prostě musí taky pracovat a držet krok se zahraničím

Foto

Jakl se zařadit do řady těch, kterým vadí, když má někdo vyšší ambice než oni sami.

Plus to, že jako hlásný trouba hlavního ideologického vymývače píše o ideologickém vymývání, je v jeho případech klasické chucpe.

AK

Vysokoškolské vzdělání je statkem soukromým, je to investice do vlastního kapitálu na trhu práce. Ať má vzdělanější konkurenční výhodu, ale za své.

Zdroj: https://blog.idnes.cz/jakl/vzdelani-soukrome-nebo-verejne.Bg24090183

To není pravda. Je přece i v zájmu státu, aby měl dostatek učitelů, notářů nebo třeba lékařů.

Konkurenční výhoda to možná byla hned po listopadu, ale dnes je možné být vysokoškolsky vzdělaný a přes to nezaměstnaný.

JK

Když jste se v devadesátkách rozhodli privatizovat bytový fond, milí "pravičáci", tak to, že ho stávající nájemníci dostanou hluboko, opravdu velmi hluboko pod tržní cenou, vám ale vůbec nevadilo, že? Nemuseli za byt zaplatit tržní cenu, ale mnohem menší. Nespravedlnost vůči nemajitelům bytů, kteří tržní cenu, pokud byt chtěli, potom museli zaplatit v plné výši, vám naprosto nevadila. Jednoduše proto, že členové tehdy vládnoucí ODS si chtěli bezpracně nahrabat majetek v podobě nemovitostí a ne si na ně poctivě vydělat. A naopak jste zákonem nekonečná léta drželi brutálně nízké netržní nájemné pro majitele domů zrestituovaných. Ti pak neměli peníze na opravy svých domů po komunistech zpravidla v těžce dezolátním stavu. Že by vám nějak vadila tato další, letitá netržní nespravedlnost? Ale kdepak, nevadila.

A teď tady chcete někomu kázat o finanční spravedlnosti ve vzdělání? Když už sami máte nahrabáno? Vždycky, když slyším někoho ze staré gardy ODS žvanit o tržní spravedlnosti, tak se mi chce prostě jenom zvracet.

HH

Vysokoškolské vzdělání je statkem soukromým, je to investice do vlastního kapitálu na trhu práce. Ať má vzdělanější konkurenční výhodu, ale za své.

Zdroj: https://blog.idnes.cz/jakl/vzdelani-soukrome-nebo-verejne.Bg24090183

Jo to by plebs koukal, kdyby doktoři chtěli peníze za ošetření jako za statek...stejně jako v USA...tady padla vláda kvůli 30 korunám, už vidím, jak by si lidé platili výměnu kyčle za 3,5 milionu...:D

AG

A86l72e57x 65G24r20e90g97o58r

10. 9. 2024 16:22

Ale od toho máme zdravotní pojištění. A návštěva zubního lékaře je docela drahý špás, byť studoval takříkajíc zadarmo.

Souhlasím s tím,že vysoké školy by se měly plně hradit a pro nadané děti poskytovat prospěchově stipendium . A soukromou střední školu ať stát přestane platit a je odkázána zase jen na školné a případné stipendium zase pro nadané děti.

JV

J28a92n 58V40ě76r74n24ý

10. 9. 2024 11:28

Nehledě na to že s autorem nejde v ničem souhlasit,....

Realita, kterou tady spousta lidí zastírá, je, že nějakou větší změnu čehokoliv nelze provést bez obrovského společenského kolapsu. Aby se tzv. vyrovnaly mističky vah.

Protože když teď zrušíme státní školství, neuvěřitelně na tom vydělá každý kdo studoval pouze za daně ostatních občanů. Zpětně doplatit to chtít nemůžete, protože zákony nelze aplikovat zpětně.

Pravidla hry se prostě vždy špatně mění v průběhu. Bylo by asi lepší hledat cestu reforem. Třeba pomalu zvyšovat podíl soukromých firem ve financování vzdělávání.

AK

Návrhů na reformy ve školství jsme už zažili víc a některé byly i realizovány. Myslím si, že bez většiny z nich (inkluze atd.) by nám bylo líp.

Rakousko před pár lety zrušilo placení školného na státních vysokých školách.

Ale klidně ho můžeme zavést u nás a jít proti proudu.

Komu to prospěje? Těm školám, profesorům, studentům?

Nevím.

Ale určitě to prospěje dvěma okruhům institucí:

- soukromým vysokým školám, když ty státní ztratí konkurenční výhodu

- bankám, které budou poskytovat půjčky na studium a získají tak další kvalitní zákazníky, kteří jsou zvyklí včas a řádně plnit svoje povinnosti.

Stojí nám to za to?

  • Počet článků 471
  • Celková karma 32,58
  • Průměrná čtenost 3904x
Novinář, muzikant, politický analytik a pivovarnický expert. 

Seznam rubrik