Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OU
Foto

Ačkoliv Plzeň nepiju, jsem toho názoru, že Japonci, jako vlastníci Prazdroje už mají plné zuby toho v Česku laciného - a přitom - pořád málo vypitého piva!!

0 0
možnosti
PK

Vlastníci nejsou Japonci.

0 2
možnosti
JS

A jakou hloupost jste vypotil Vy pane Jakl když jste souhlasil s amnestii. A tu nám EU nenařídila.

1 10
možnosti
TT

Byla jiná doba. V devadesátkách drtivá většina lidí měla jiné představy o budoucnu.

0 0
možnosti

Pivo pro osobní odběr stojí v nákupu cca 22,50. Před 5lety stálo cca 18,50. Podnikatel to má samozřejmě levnější. Tedy navýšení na nákupu o cca 4kč. Při prodeji v hospodě stálo cca 25kč, nyní cca 40kč. Navýšení o 15kč. Takž v současné době má (u nás) hospoda vývar cca 18kč na 1 pivu( neberu energie, to mu pokryje dph a množstevní nákupní cena). Opravdu za zdražování mohou pivovary, potažmo stát?

0 0
možnosti
ZZ

Korunka ke korunce a ono se to naskládá. Ceny jste celkem trefil, ale ta elektrika a plyn vyskočily tak, že u nás v okolí z 10 restaurací 7 nadobro zavřeli. Z toho ze dvou se staly jen nálevny s tím, že přes léto 2 zkusily pokusně znovu otevřít restauraci. Místo 2 kuchařů má každá hospoda už jen jednoho a zbytek tvoří důchodkyně na dohodu - jinými slovy na černo.

Před 10 lety lety se dávala na suroviny k vaření 100 % přirážka a vyšla tak kalkulace na jídlo.

Dnes už je základní kalkulační přirážka 200 %, protože elektrika a zaměstnanci něco stojí.

Za 35 Kč dnes pivo nabízí jen ten, kdo nepřiznává všechny tržby.

Majitelé hospod měli od revoluce vysokou osobní spotřebu a tu si k vůli inflaci přeci sami sobě dobrovolně nesníží.

Hospody vedou většinou zaměstnanci a ti nemají ani ponětí jak šéf vykazuje tržby a náklady.

0 0
možnosti
TZ

Růst cen energií již není, dlouho již klesají... ale spousta lidí/podniků za to schovává vlastní zájmy...

Jinak souhlas...

0 1
možnosti
JP

V téhle české firmě nečekali na rok 2025, text je z tiskové zprávy z roku 2020: „Firma podporuje rovnoprávná a inkluzivní pracoviště tím, že najímá, udržuje si a povyšuje ženy, příslušníky menšin, osoby s postižením, členy LGBTQ komunity a veterány. V letošním roce se pyšníme těmito tituly: jmenování do skupiny DiversityInc Top 50 Company za diverzitu; označení za nejlepší pracoviště z hlediska rovnoprávností LGBTQ s perfektním skóre korporátního indexu rovnosti Nadace kampaně za lidská práva.“

2 0
možnosti
VT

No, napsat se dá leccos...v tom jsme mistři, jen vzpomeňte na nástěnky a Potěmkinovy vesnice...

2 0
možnosti
MP

Karma. A to pivo nepiju

7 3
možnosti
IS

ESG se projevuje už teď. Omezuje totiž bankovní úvěry na výrobu zbraní a tím podporuje ruskou agresi na Ukrajině. Socialisté to myslí dobře a dopadne to jako vždycky.

2 0
možnosti
JH

J26a18n 33H35e65j65z88l24a11r

31. 8. 2023 21:50

Volit ve volbách stranu, která se proti tomu postaví.. SVOBODNÍ

7 7
možnosti
MK

Nějaké to procento platím státu z každého výrobku a proto mě to u piva nijak neuráží. Že vinaři neplatí, to mě trochu vadí.

Ale mnohem více mě vadí jiné věci. Do práce jezdím z malé obce (23 obyvatel) zcela bez hromadné dopravy. Jinak než autem nelze. A náklady na tuto cestu (cena za palivo) mi zvyšuje spotřební daň. Já tady platím státu za to, že se dopravuji do místa, kde mohu pracovat a platit mu další daně. To mi přijde mnohem absurdnější, než nějaké (ne)zdanění alkoholu.

19 2
možnosti
VP

Přidám perlu. Bydlela jsem podobně. Když jsem přišla o práci a zažádala o soc. dávky, poradil mi stát, ať prodám auto a žiji s těchto peněz. Ekologická daň poslala auto do kovošrotu, já doložila sociálce 380,-Kč a na ÚP skončili syn a snacha. Původně jsme jezdili tím autem do práce všichni tři.

8 2
možnosti
  • Počet článků 455
  • Celková karma 34,69
  • Průměrná čtenost 4012x
Novinář, muzikant, politický analytik a pivovarnický expert. 

Seznam rubrik