Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

JR

J53a92n 83R58á10ž

1. 2. 2026 14:01

Důvod k oslavám z návratu kapitalismu moc není, protože tržní prostředí už opět není svobodné. Politická elita EU i velká čest evropské společnosti podléhla iluzi socialistů, že centrální řízení pomocí direktiv, regulací a kvót vede k prosperitě a blahobytu, ale přitom je to neblahou historií RVHP ověřená cesta k chudobě a nesvobodě.

JZ

Opravdový kapitalismus to má těžké, musi čelit často nesmyslným regulacim EU. Ovšem škodí mu i mnozí odpůrci EU a to možná ještě víc včetně Babišovy vlády. Zavádění školkovného, pastelkovného nebo slev na jízdné pro seniory a studenty ve výši 75 % je zločinem a zbytečným utrácením peněz daňových poplatníků.

Opravdový kapitalismus rovněž potřebuje deregulaci pracovního trhu, čili okamžité propouštění zaměstnanců bez udání důvodu a bez odstupného a tomu se Babiš a spol. rovněž brání. Čili vzkazují podnikatelům, že nemohou propustit problémového pracovníka.

  • Počet článků 518
  • Celková karma 25,39
  • Průměrná čtenost 3611x
Novinář, muzikant, politický analytik a pivovarnický expert. 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.