JR

J79a67n 51R18á77ž

22. 2. 2024 19:16

Naprosto přesně popsáno!

Podle mne nikdo nikdy nevymyslel větší svinstvo, které by víc deformovalo charaktery lidí i tržní prostředí a zároveň vybudovalo tak zhoubné korupční prostředí, jako jsou dotace.

MK

Když je to tak, proč tedy ve volbách nevítězí strany zaměřené proti dotacím? Jsou lidem dotace šumák? Nebo se spíše většinově bojí, že bez dotací nepřežijí?

LP

Jedna věc je, že dotace prostě existují a jede na nich celá EU, druhá věc je, že některé podnikatele zvýhodňují, jiné zase znevýhodňují. Otázkou spíše je, k čemu vlastně jsou dobré. Co myslíte, že by se stalo, kdyby dotace přestaly existovat jen pro ČR ? A co by se stalo, pokud by dotace přestaly existovat v rámci celé EU ? Nikdo by nebyl zvýhodněn, nikdo by nebyl znevýhodněn. Co se vám na tom nelíbí ?

JP

Zemědělci se bouří proti povinným úhorům jako podmínku vyšší dotace, ale zároveň kritizují nízké ceny obilí apod. - to nejde moc dohromady, prostě když je nadbytek, ceny klesají. Ukrajina s tím moc neudělá, ten nadbytek je u nás, ročně vyvážíme 3-5 mil. tun obilí. Abyste do toho opět nezapletl klima...kdo se dívá trochu kolem sebe, tomu musí být názory V. Klause k smíchu (nebo k pláči).

LP

Co je složitýho na pochopení, že zemědělec, který nemusí dodržovat nic, je oproti zemědělci, který toho musí dodržovat hodně, fakt zvýhodněn ?

  • Počet článků 442
  • Celková karma 35,99
  • Průměrná čtenost 4089x
Novinář, muzikant, politický analytik a pivovarnický expert. 

Seznam rubrik