Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ŠB

stařec bez moře

15. 11. 2011 14:15
Pan Matějka chce upřímné chování. Chápu ho.

I mně vadí při tenisových utkáních, ve kterých jde o milióny, když hráč, kterému se povede "prasátko" říká soupeři promiň a tváří se lítostivě a přitom se v duchu raduje, že si pomohl k vyhranému míči. Ovšem při upřímnosti by to vypadalo asi takto: Hráč by nadšeně vyskočil, zajásal, vystřelil pěst k nebi a zařval To ti patří. Popsal by sice pocity svého nitra, ale vypadalo by to nehezky.

0 0
možnosti
JP

jeste asocialnejsi grupa

15. 11. 2011 15:21
Re: Pan Matějka chce upřímné chování. Chápu ho.

a opravdu musi vsechno "vypadat hezky" ? realita opravdu vzdycky hezka neni ...

0 0
možnosti
JN

jenyknovak

15. 11. 2011 9:27
Co je a není diskriminace?!

Přestaňme si lhát a nazývejme věci pravým jménem. Já také ve firmě nezaměstnám cikána, protože s touto skupinou lidí mám špatné zkušenosti a nechci, aby mí zaměstnanci za týden, dva, tři přišli a žehrali, že jim schází peněženka, mobil, bunda atd......bohužel.

Toto etnikum si za své problémy může samo. Pokud oni sami nebudou chtít, nikdy se nic nezmění. Podívejte se do Vietnamské, Čínské, nebo i Černošské komunity. Mají problém s prací? NE? Proč? Protože neřvou, nesmrdí, neznásilňují, nekradou a pracují.....

0 0
možnosti
TP

assco

15. 11. 2011 12:10
Re: Co je a není diskriminace?!

nemají problém ZATÍM. Jen se nebojte oni rasisté mezi námi si rychle najdou další cíl....

0 0
možnosti
AP

Adamsite

14. 11. 2011 17:49
Obecně považuju diskriminaci za nepřípustnou

Např. tehdy, pokud zaměstnavatel nechce zaměstnat těhotnou ženu protože ví, že půjde na mateřskou, ale zároveň se jedná o poctivou zaměstnankyni která pracuje dobře a svědomitě. Na druhou stranu v určitých případěch je diskriminace z mého úhlu pohledu tolerovatelná. Osobně říkám, že já (bavíme se o možném "kdyby" protože jsem zaměstnanec, nikoliv zaměstnavatel) bych Roma asi odmítl. Ale není to z toho důvodu, že bych byl rasista, nýbrž je to dáno osobními zkušenostmi. Za celý život jsem jich poznal několik desítek a ani jeden z nich by si podle mě nezasloužil statut "slušný člověk" - buď se jednalo o zloděje barevných kovů, nemakačenka, pobírače soc. dávek a další. Takže pokud má někdo s určitým etnikem osobní a podložené špatné zkušenosti (například zaměstnávatel 100 příslušníků určitého etnika) a všichni kradli, tak si zkrátka myslím, že by měl mít právo toho stoprvního a stodruhého odmítnout. Tolik můj názor.

0 0
možnosti
C

cover72

14. 11. 2011 22:25
Re: Obecně považuju diskriminaci za nepřípustnou

To je od vás milé. Takže zaměstnavatele donutíte onu dámu přijmout, zaškolit ji a po měsíci produktivní práce ji nechat jít, popřípadě jí ještě vydržovat místo.

Skvělé. Sice tím onomu zaměstnavateli vyrobíte ztrátu několika desítek tisíc, ale z cizího se rozhazuje snadno.

A stejně tak se nejlépe "páchá dobro" za cizí peníze. Rv

2 0
možnosti
VH

http://hassan.blog.idnes.cz/

14. 11. 2011 16:14
Pozitivní dkriminace versus rasová diskriminace

Včera jsem na toto téma dlouho diskutoval se svým známým. Nejprve mi podrážděně tvrdil, že zaměstnat někoho jen na základě toho, že je Rom je pozitivní diskriminace a tudíž je to špatné. V tomto jsme se shodli, vysvětlil jsem mu, že JSEM PROTI pozitivní diskriminaci, ale že též ODSUZUJI diskriminaci JEN na základě barvy pleti. Známý mi oponoval, že současná legislativa POŠKOZUJE firmy, jelikož pokud Romovi řeknou pravdu do očí, tak jim hrozí trestní stíhání a pokuta.Vysvětloval mi, že pokud se současná legislativa zruší, tak majitelé firem nebudou mít strach Roma nezaměstnat a výsledek bude stejný. Oponoval jsem mu, že pokud se současná legislativa odstraní, tak právě proto, že firmy nebudou mít strach nezaměstnat Roma jen na základě jeho barvy pleti, Romy, kteří chtějí pracovat nebudou chtít přijímat do práce a jediný efekt, který to bude mít je, že se ještě zvýší romská nezaměstnanost. Tudíž tento krok POŠKODÍ slušné, kvalifikované Romy, kteří chtějí pracovat.Na tomto jsme se shodli.

0 0
možnosti
RU

urbo

25. 11. 2011 23:18
Re: Pozitivní dkriminace versus rasová diskriminace

Nikdo nikdy nikoho nedonutí, aby zaměstnal cikána proti své vůli. Zákon nezákon. Akorát si vypracujeme důmyslnější metodiku, jak se nenechat nachytat. Toť vše.

0 0
možnosti
TP

assco

14. 11. 2011 15:06
Nelíbí se nám zákon a tak ho obcházíme a lžeme....

Proto máme ten zákon zrušit? A jak ho zrušíme?§1: Diskriminace žen hledajících práci je nepřípustná. §2 Diskriminace dle věku pro ty kdo hledají práci je nepřípustná. §3. Par. 1 a Par. 2 se nevztahuje na cikány...... ( Na jaké další skupiny máte zacíleno co?). Jaký další zákon zrušíme protože kvůli němu někteří lidé lžou... Co třeba zákaz řízení pod vlivem alkoholu....

4 0
možnosti
A

Atris

14. 11. 2011 14:35
Jeden malý historický dokument

http://www.scribd.com/doc/72679244

0 0
možnosti
PN

petacx

12. 11. 2011 22:33
karma panu Matějkovi

vadí mi že sami sobě lžeme jak za BOLŠEVIKA  ;-€

to že to dělají soudruzi z bruselu a že k tomu nutí ostatní politiky ...  to je jedna věc ale jít do toho s nimi to je zrada sama na sobě.

Pokud se nepletu říká se tomu "politicky korektní" či  Appeasement  ale je to lež  a nic jiné - na to lhaní žel dojedeme (stačí se např podívat na elitní klub EURoZónu ;-€ ) !!!

1 0
možnosti
RM

rotny Manas

13. 11. 2011 16:47
Re: karma panu Matějkovi

Tady se musi lhat, jinak te daji k soudu!

1 0
možnosti
F

forEdd28.1

11. 11. 2011 13:20
hm

redakce podporuje hasterivost ceskych blogeru.... jeste ze tady uz neni MUDr-c George Jirik Novotny... vzpomnel se si na nej vcera kdyz jsem byl v knihovne, kde byl plakat udelany ze stock photo a na nem fotografie spomenuteho pana... at mu je zem lehka.

Jo diskriminace je diskriminace a rasizmus bude rasizmem porad... Na tom nezmeni nic ani blaboly blogeru... Nu a lidi si porad vse budou vysvetlovat podle sveho... takze pouceni: Romaci ucte se, protoze pak muzete ukazat ze jste schopni, neromaci porad si nestezujte; udelejte lepsi zakony a donutte ostatni at je kazdy rovnakym spusobem dodrzuje. Jo kdyz Vam nejaky Romak ukrade nejakou vec za par korun tak pisete, placete, protestujete ale kdyz nektery politik krade miliony tak to je pasak nas vzor a dokonce ho i volite...Rv

0 0
možnosti
P

praveverka

11. 11. 2011 14:11
Re: hm

Vy jste to naprosto nechopil.

0 0
možnosti
PK

ahaswer

11. 11. 2011 8:40
Někdy

je docela zábavné číst, jak někteří s vehemencí, odpovídající snaze o záchranu života či odvrácení živelné katastrofy, bojují za svůj názor a vyvrací názory opačné, v domnění, že to změní běh života. Někteří (podle své povahy) neváhají protivníky osobně napadat a urážet v téže představě. Někteří zde prosazují své stranické zájmy a další jim v tom zase brání... Ovšem život kolejdoucí se na to dívá svrchu a s pobaveným úsměvem si plyne dál beze změny a jakéhokoliv ovlivnění kýmkoliv zde přítomným... Což o to, od života se to dá čekat. Bohužel to má stejně nulový vliv na naše "slavné" volené zástupce a všechny zásadní instituce ovlivňující náš život.. Nicméně když někomu alespoň na chvíli tato virtualita navodí pocit, že je hybatelem dějin, tak proč ne. :-)

0 0
možnosti
P

praveverka

11. 11. 2011 9:18
Re: Někdy

samozřejmě že všechny diskuze mají nuov vliv a společenské dění, ale proč by to měl v sobě někdo dusit. mohl bych si povídat o politice se svým psem, ale on by mi všechno ocaském vsechno odsouhlasil, což jaksi není moc ono. :-)

0 0
možnosti
A.

Ahoj ...

10. 11. 2011 23:44
Oni se mezi sebou autoři přou?

Dobrý by byl zákon o vyrovnaném rozpočtu. Také by nebyla špatná výjimka z Eura. A že se nedržím tématu?

0 0
možnosti
  • Počet článků 764
  • Celková karma 16,45
  • Průměrná čtenost 7457x
Adminy blogu jsou Patrik Banga, Tereza Janků, Helena Skočová a Veronika Krátká. Pokud chcete komukoli z nich napsat, adresa je vždy: jmeno.prijmeni@idnes.cz. Nebo pište na společnou adresu admin.blog@idnes.cz.

Průměrný počet aktivních příjemců služby v EU podle čl. 24 odst. 2 nařízení 2022/2065/EU za období 1.7.2023 až 31.12.2023 činí 1942019.