Takový malý liberecký tunel, dvě miliardy a více
Ať již čísla budou jakákoli, jedno je jisté, byl to totální finanční propadák a tunel. Jednou z příčin, ne hlavní, je, že jako prezidentka byla jmenována Kateřina Neumannová. Do této doby dokázala být úspešná ve sportu, ale v oblasti řízení?
Je příkladem toho, že jak něco ovlivňují politici a jiní bafuňáři, tak to většinou končí menší či větší katastrofou, protože dobré jméno není vždy zárukou úspechu. Třeba to byl i účel, mít tam člověka čestného, ale nezkušeného v oblasti ekonomické a řídící.
Hlavním viníkem není Kateřina, ale ti, kteří ji nominovali, ti, kteří dopustili bezbřehé financování bez kontroly. To co tam nacpalo ministerstvo školství s krajem a městem Liberec mohlo být využito daleko lépe, než na financování předražených zakázek a přehnaných odměn.
Pokud chcete od státu dotace z různých programů, tak musíte vykazovat a dokazovat a po vlastním financování snad něco dostanete zpět. V tomto případě se ptám kde byla kontrola? Proč bylo umožněno překročení plánovaných nákladů do neuvěřitelné výše?
Kde není osobní zodpovědnost, kontrola a jsou tam cizí peníze, tak tam se člověk později nedopočítá.
Buďme vlastně rádi, že byl alespoň sníh, pokud by toho nebylo, byl by tunel ještě větší.
A třeba Olympiáda v Praze? Bém nás netrestej, tam stálo desítky milionů jen uvažování o ni.
Antonín Hyžík
Něco prohnilého je ve státě Česko
Již chvíli sleduji kauzu „paterčat“ a vyjádření paní Vítkové-Rulíkové k této problematice. Nynějším vývojem kupodivu nejsem překvapen. Proč taky.
Antonín Hyžík
Tak se mi zdá, že korektnost politiků je nemoc
A je snad neléčitelná. Politik, než by řekl co si skutečně myslí, hlavně ten socialistický, tak si nechá raději uřezat jazyk a bude hlasovat v duchu stranické linie.
Antonín Hyžík
Kde udělali soudruzi z ČSSD chybu?
To bylo řečí, jak potřeba snížit DPH na to a na ono, není to sociální, spravedlivé a podobné populistické řeči našich soudruhů, jinak je nelze pojmenovat. Tak jsem si s dovolením vypůjčil známý filmový citát.
Antonín Hyžík
Jako lilie ten Hašek
Vždyť ten Hašek je čistý jako lilie. Co pořád všichni máte. Vždyť ta schůzka byla neveřejná, tak proto lhal a nemluvil pravdu. Teď přece bude pracovat zase pro stranu a pro to, aby vznikla stabilní vláda.
Antonín Hyžík
Jak jsem neběžel Jesenický maraton
Psalo by se mi lépe o tom, že jsem běžel, ale není každý den posvícení a někdy to prostě nejde. Letos jsem „chtěl“ běžet alespoň jeden maraton. Naběháno je, tak proč se nepřihlásit zrovna na horský maraton.
| Další články autora |
Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí
Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...
Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!
Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...
Od běžné řidičky k ikoně pražských historických tramvají. Karolína Hubková slaví 13 let
Karolína Hubková je nejznámější pražskou „dámou na kolejích“. Její příběhy vyšly také knižně a už...
Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu
Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...
Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky
O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...
Vedro poškodilo tramvajovou trať v části Prahy. Linky jezdí po odklonových trasách
Přetrvávající vedra v Praze zkomplikovala tramvajovou dopravu. Vysoké teploty poškodily v pondělí...
V Pardubicích odvolali starostu obvodu. Čelí obvinění z manipulace zakázek
Zastupitelé městského obvodu VI v Pardubicích v pondělí odvolali Petra Králíčka (Pardubice pro...
Na železničním koridoru u Hranic osobní vlak srazil a usmrtil člověka
Na železničním koridoru mezi Hranicemi a Polomem na Přerovsku dnes odpoledne osobní vlak srazil a...
Na plzeňské univerzitě začaly mezinárodní letní jazyková a umělecká škola
Na Západočeské univerzitě v Plzni začaly největší mezinárodní letní školy - jazyková a umělecká....

Cesta ke zdravému stárnutí: Otestovaly jsme prémiový komplex Nuvitone PRO pro buněčnou vitalitu
V redakci eMimina si s přibývajícím věkem stále více uvědomujeme, že zdraví a dostatek energie nejsou samozřejmost. Proto jsme se rozhodly na...
- Počet článků 113
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1056x
_____________________________________________________
_____________________________________________________



















