Hommo cestovatelus
To by se ovšem ti romantičtí bloudové šeredně spletli! Kdyby byli trochu světa znalí, věděli by, že na dovolenou se jezdí především hudrovat, mudrovat a kibicovat.
Jsou na světě osoby nezkušené, zbytečně optimistické a nevyzrále nadšené z každé s odpuštěním hovadiny, kterou jim v cizině nabídnou. Pak je ovšem druhá skupina lidí. Zběhlý cestovatel s perfektní pamětí, dokonale vyvinutými smysly, které neošálíte náhražkami, perfektně obeznámený se všemi potenciálními strastmi spojenými s pobytem mimo vlastní, dokonale vyladěný a funkční domov. Na toho si nepřijdou!
Takový znamenitý tvor přijede na místo, řekněme kamsi k Rudému moři a už ví. Jen to tam přejede pohledem a je mu to jasné. Pomyslnou bílou rukavicí zkontroluje čistotu prostředí a hned si píše poznámky do svého neviditelného deníčku, aby si je mohl vyříkat s loupeživým personálem.
Kdyby takový cestovatelský rutinér měl hosty, staral by se o ně úplně jinak. A když říkám jinak, myslím pochopitelně líp. Mnohem líp! Spáry v koupelně by vydrhnul pořádně, ne jak tady ten šlendrián, odpady ve vaně protáhl krtkem, zrcadla nechal mamku vyleštit, to by byla jiná paráda, držák na toaletní papír pořádně přišrouboval, vždyť podívej, za to vezmu a zůstane mi to v ruce, zdi vymaloval, balkon přistavěl, výhled na moře zařídil, protože výhled na moře, to je základ, bez toho jsem sem teda nemusel jezdit, to jsem mohl zůstat v Chomutově, místnost by odhlučnil, zateplil, případně klimatizoval, záleží na období, uklízel by častěji, ale nenápadně, ručníky by doma teda takhle zaprané nesnesl, to teda ne a mít tak rozvrzané schody, to by po interiérech hosta na rukou nosil, aby ho hanba nemusela fackovat.
Samozřejmě by nepodcenil ani okolí. Diskotéku by zařídil nebo zrušil, záleželo by na preferencích hosta. Delfíny by sehnal, skákat před zapadajícím sluncem by je naučil, to nemůže být problém, takový delfín, ten se učí rychle, to není jak ten náš blbej Franta, želvy by poučil, aby těsně u pláže s ohledem na neplavce tu a tam způsobně vystrčily aspoň hlavu. Moře by vyklidil od nečistot, vítr vypnul, slunce zapnul, ale ne moc a západ slunce by zařídil tak dvakrát třikrát za den a zásadně nad mořem.
Vařil by výlučně jídla, která chutnají všem, ne jak tady, co dělají ty potvory, vždyť se to pomalu na talíři ještě hýbe, kdo to má jíst, však to ani dobré není, masa je na tom centimetr. Takový vepřový řízek, to je jiná, to chutná každému. No jo, vlastně každému ne. Ale oni si ti arabové nakonec zvyknou, naše Máňa taky nejedla maso, když jí byly tři, a jak jí teď šmakuje.
Kuchyně by příjemně voněla, případně by byla pachově neutrální, na rozdíl od jídla, které by bylo chuťově utrální. Což sice možná není slovo, ale to oni tady stejně nepoznají, protože neumí jazyky. Přitom co by je to stálo, kdyby se aspoň trochu naučili česky?! No jo, to by nezvládli, my máme Ř.
V pátek se jede domů. To by tady čuměli, jaký my to tam máme! Spáry jak z alabastru! V paneláčku pěkně. Na tom našem sídlišťátku. Tak na shledanou, paní Nováková, zase příští rok! Však my to ty kluky tady naučíme, jak to mají dělat, viďte?
Vyšlo v ONA Dnes 15.4.2019
Zuzana Hubenakova
Lidl lidem
Že v Lidlu nabízejí leccos, třeba i šablonu na úpravu tvaru ochlupení ohanbí (přísahám, že to si nevymýšlím), to mě už nepřekvapí. Nedivila bych se, kdybych tam našla valentýnské balení diamantů (pytel uhlí a léky na trpělivost).
Zuzana Hubenakova
Proč nemám co do úst
Existuje nepřeberné množství písemných materiálů, které podrobně vysvětlují základy zdravého stravování. Během pár minut se dozvíme, jak moc raw je rawhlík, či kolik cukety, sóji a naklíčeného zrní nahradí jeden steak...
Zuzana Hubenakova
Zázračný lék na chřipku
Před pár dny mě stihla viróza nepříjemná jak pro chameleona snaha splynout s balením lentilek. Za 38,2 po dvou paralenech jsem byla ráda. Bolelo mě asi všechno, ale to si moc nepamatuju, protože jsem byla z těch horeček dost mimo.
Zuzana Hubenakova
Mechanismus automechanismu
Osmého dne, když měl Bůh hotovo, zamyslel se, jak by okořenil prostému lidu život. I stvořil ke své škodolibé potěše ruličky alobalu, které nejdou odmotávat, izolepu, u které nelze najít konec a papírové kapesníky.
Zuzana Hubenakova
Lepší je být zdravý a bohatý než chudý a nemocný
Mít dítě přináší člověku mnohé radosti. Například malované obrázky, od lízátka ulepené pusy na tvář, pocit naplnění a nevýslovné lásky, nebo vši, neštovice, dětskou lepru (z dítěte sloupete druhé dítě vyrobené ze špíny) a kurděje.
| Další články autora |
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...
Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště
V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...
7+2 nejhorších výletních cílů v Česku. Hororové kulisy, pasti na turisty i skutečně nebezpečný les
Kam na výlet po Česku? Kromě zaručených míst slibujících skvělé zážitky existují i lokality, kam...
Turisté našli nový způsob, jak zaneřádit města. Problém má New York i Praha
Čtvrť Brooklyn patří k nejnavštěvovanějším místům v USA. Turisté míří k ikonickému Brooklynskému...
Největší rypadlo v Česku „kráčí“ do věčných lovišť. Rozřežou ho autogeny a odvezou do sběrny
Až jámu po hnědouhelném lomu ČSA na Mostecku zalijou vodou a budou se tu čvachtat rekreanti, bude...
Jak dojet do práce a do školy MHD a neztratit se kvůli Dvoreckému mostu
Velkou změnou prošla pražská hromadná doprava po pátečním otevření Dvoreckého mostu mezi Podolím a...
Staré tramvaje s harmonikou dojezdily už i v Brně, loučily se s nimi stovky lidí
Jedny z netypičtějších červených tramvají, které po Brně jezdily bezmála 60 let, jsou minulostí....
Pardubický soud začne projednávat nájemnou vraždu ženy z Pardubicka
Senát pobočky krajského soudu v Pardubicích se dnes začne zabývat případem loňské vraždy...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 168
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4417x
Autorka knih Vstupte bez klepání, Postřehy teplákové bohyně, spoluautorka Deníčku moderního páru, který vznikl ve spolupráci s Dominikem Landsmanem a nově knihy Žena na tahu.
Dobré a tajné zprávy mi můžete zaslat na e-mail: hubenakova.blog@centrum.cz, případně se stavte na facebookovou stánku Vstupte bez klepání.



















