Státní dluh roste. Hurá!

Myslíte, že jsem se zbláznil? Ne, jen jsem vyjádřil pocity těch, kteří vydělávají na státním dluhu. Tetelí se blahem nad tím, jak jim tečou penízky jen proto, že ten, kdo by měl být hospodářem, je ignorantem. V tom lepším případě.

Vydělávat na dluzích. To je magořina, že? Ale je to také luxusní byznys, kterému se věnuje čím dál tím více lidí. A báječně je to živí. Přitom princip je tak báječně jednoduchý. Je třeba získat nějakého hlupáka, kterému namluvíme, že potřebuje nějakou věc, on na ni nemá a tak si půjčí a pak ho oškubeme. Předprodáme jeho dluh, zmnohonásobíme ho různými poplatky, úroky, nasadíme penále a soudní výlohy. Je to monstrózní, nechutné, odsouzeníhodné.

V případě státního dluhu jsme těmi hlupáky my všichni. Snad s tím rozdílem, že dluhy za nás dělají naši volení zástupci. Pak už je všechno opět stejné. A kdo se raduje? Ten, který vlastní státní dluhopisy. Ten, který našemu státu půjčuje. A půjčuje velmi ochotně, protože se o své investice nemusí bát. On to přece NĚKDO zaplatí. I kdyby si měl půjčit.

Gratuluji oceněnému ministru financí i celé vládě a vlastně všem předchozím vládám. Jsou to skvělí ekonomové, sociologové, psychologové, diplomaté, prostě elita národa. Měli bychom je vyznamenat nějak viditelně i doma. Třeba vypálit cejch. Tak, jak se to dělalo všem lumpům a zlodějům v syrovém středověku.

 

Petr Hroch Binder, poutník Hroch

 

Autor: Petr Berka | pondělí 9.1.2012 16:36 | karma článku: 28,69 | přečteno: 1201x

Další články autora

Petr Berka

"Kapitalistické" zdravotnictví aneb kudla do zad pacientovi

Máte žádanku? Přesto vás vykopnou z vyšetření. A můžu být rád, že po mně nechtěli třicet stříbrných.

13.1.2015 v 11:07 | Karma: 22,49 | Přečteno: 1245x | Diskuse | Ostatní

Petr Berka

Cédéčko, které mi zachránilo život

Vlastně ne cédéčko, ale jeho autor. Ale co na tom, možná, že i jeho písničky. Co já vím. Jsem jen člověk, i když hroch.

12.1.2015 v 14:55 | Karma: 10,08 | Přečteno: 684x | Diskuse | Ostatní

Petr Berka

Chyby v zákonech, které zákonodárci přehlédli

Během legislativního procesu se stalo pár chyb a tak bylo přijato několik zákonů s fatálními následky. Zákony začnou brzy platit a prý není v silách zákonodárců přijmout protiopatření. I kdyby ve Sněmovně nespali.

9.1.2015 v 15:53 | Karma: 19,34 | Přečteno: 1004x | Diskuse | Ostatní

Petr Berka

Tragédie v knihovně

Ráno jsem přišel ke knihovně a nestačil se divit. Všude se válely kusy stránek, knihovna byla poloprázdná a pod knihovnou kaluž tiskařské černi. Bylo zřejmé, že tu došlo k tragédii.

8.1.2015 v 11:38 | Karma: 15,83 | Přečteno: 755x | Diskuse | Ostatní

Petr Berka

Satirický politicky (lehce) nekorektní pořad pro dementní voliče

Udělal jsem tu chybu a při pozdně večerním lustrování televizního programu skončil na veřejnoprávním kanálu. Ve studiu sedělo pět osob v oblecích a živě debatovali. Vydržel jsem to jen několik minut, ovšem předpokládám, že podobné pořady vysílají častěji a v časech, kdy to mohou vidět i děti.

7.1.2015 v 17:33 | Karma: 22,38 | Přečteno: 877x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Nesnesitelná fotka. Mrtvý pasažér z boeingu vykolejil i otrlého reportéra

16. července 2025

Seriál Kde je úcta k obětem? K pozůstalým? Snímky mrtvých cestujících ze sestřeleného letu MH17 vyvolaly...

Zemřel hrdina vítězného dokumentu z Varů, policie ho našla v rybníce u Prahy

13. července 2025  11:34,  aktualizováno  18:47

V rybníku v Ohrobci u Prahy našli svědci v neděli ráno mrtvého muže. Příčinu jeho smrti určí soudní...

Sucho na Orlíku. Hladina Vltavy je o deset metrů níž a odhalila starý jez, mlýn i bunkr

12. července 2025  6:02

Ve vodní nádrži Orlík je kvůli suchu až o deset metrů méně vody. Kvůli nedostatku vody ve Vltavě...

Propadl jí syn, obula se politička Stačilo! do Nerudové. Hnus, říká europoslankyně

18. července 2025  13:05,  aktualizováno  15:12

Kandidátka hnutí Stačilo! Petra Rédová zaútočila na syna europoslankyně Danuše Nerudové (STAN). Na...

Nevinný záběr Kiss Cam odhalil nevěru šéfa velké firmy, video je hitem internetu

18. července 2025  8:30

Neškodný okamžik na koncertě skupiny Coldplay se změnil v PR katastrofu. Video, které se momentálně...

Její zadek milovala celá Británie. Tenistka z lechtivého plakátu nedostala ani libru

20. července 2025

Seriál Stala se popkulturní ikonou, její pozadí v 80. letech obdivoval každý britský teenager, po celém...

Česko by mělo Ukrajině pomáhat tam, kam se ostatní bojí, míní zmocněnec Kopečný

20. července 2025

Premium Americký prezident Donald Trump v pondělí oznámil, že pokud se Rusko do 50 dnů nedohodne s...

CIA měla spojení s Kennedyho vrahem. Její agent dokonce vyšetřoval sám sebe

20. července 2025

Premium Americká zpravodajská služba CIA víc než šedesát let tvrdila, že moc neznala Lee Harvey Oswalda...

V Los Angeles najel řidič autem do lidí před klubem. Zraněných jsou tři desítky

19. července 2025  15:41,  aktualizováno  22:56

Přes 30 lidí utrpělo zranění, když v noci na sobotu auto vjelo do skupiny lidí čekající před klubem...

  • Počet článků 555
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1495x
Hroší poutníci, volné společenství pohodových lidí, kteří se nebojí...
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.