Nemravná shoda napříč politickým spektrem

Parlament je v krizi, stejně jako zbytek společnosti. Hodiny se hádá o kosmetických vadách některých zákonů. Ovšem existují výjimky, kdy panuje shoda napříč Sněmovnou. Jmenuje se prachy.

Jsem nadšený, když se dokáže Sněmovna na něčem dohodnout. Dokonce napříč různobarevným spektrem. Mé nadšení ochládá, když zjistím, že se jedná o peníze pro samotné poslance, kteří se potácí nad propastí chudoby. Navíc jejich společenskému statusu odpovídají úplně jiné peníze. Zejména pokud si uvědomíme, že rozhodují o miliardách. Teď jsem ledabyle citoval několik politiků.

Musíme si uvědomit, že jsme si je tam zvolili. Jsou to naši zástupci a mají čtyři roky na to, aby zabezpečili sebe, své rodiny, příbuzné, milenky, milence, dobré známé a zákulisní hráče, co jim pomáhají. Co na tom, že rozhodují o našich miliardách a ještě blbě. Když se zeptáte každého jednotlivého poslance, zda četl ten který návrh zákona, o kterém hlasoval, odpovědi budou zejména vyhýbavé. Zákon o státním rozpočtu není výjimkou. Navíc poslanci vůbec netuší, co se s penězi v jednotlivých kapitolách děje a proč právě tento resort má takový rozpočet.

Oni rozhodují o miliardách. Blbě a nebezpečně. Přesto tento argument použijí při obhajobě valorizace jejich poslanecké almužny. Upřímně si dokáži představit, že budou mít platy srovnatelné s vrcholovými manažery ve státních firmách. Ovšem pouze pokud budou naši zástupci pracovat ve prospěch slušných občanů a této země. Do té doby je každá odměna poslance nemravná.

 

 

Petr Hroch Binder

 

 

 

Autor: Petr Berka | pátek 21.11.2014 9:15 | karma článku: 24,43 | přečteno: 610x

Další články autora

Petr Berka

"Kapitalistické" zdravotnictví aneb kudla do zad pacientovi

Máte žádanku? Přesto vás vykopnou z vyšetření. A můžu být rád, že po mně nechtěli třicet stříbrných.

13.1.2015 v 11:07 | Karma: 22,49 | Přečteno: 1245x | Diskuse | Ostatní

Petr Berka

Cédéčko, které mi zachránilo život

Vlastně ne cédéčko, ale jeho autor. Ale co na tom, možná, že i jeho písničky. Co já vím. Jsem jen člověk, i když hroch.

12.1.2015 v 14:55 | Karma: 10,08 | Přečteno: 684x | Diskuse | Ostatní

Petr Berka

Chyby v zákonech, které zákonodárci přehlédli

Během legislativního procesu se stalo pár chyb a tak bylo přijato několik zákonů s fatálními následky. Zákony začnou brzy platit a prý není v silách zákonodárců přijmout protiopatření. I kdyby ve Sněmovně nespali.

9.1.2015 v 15:53 | Karma: 19,34 | Přečteno: 1003x | Diskuse | Ostatní

Petr Berka

Tragédie v knihovně

Ráno jsem přišel ke knihovně a nestačil se divit. Všude se válely kusy stránek, knihovna byla poloprázdná a pod knihovnou kaluž tiskařské černi. Bylo zřejmé, že tu došlo k tragédii.

8.1.2015 v 11:38 | Karma: 15,83 | Přečteno: 755x | Diskuse | Ostatní

Petr Berka

Satirický politicky (lehce) nekorektní pořad pro dementní voliče

Udělal jsem tu chybu a při pozdně večerním lustrování televizního programu skončil na veřejnoprávním kanálu. Ve studiu sedělo pět osob v oblecích a živě debatovali. Vydržel jsem to jen několik minut, ovšem předpokládám, že podobné pořady vysílají častěji a v časech, kdy to mohou vidět i děti.

7.1.2015 v 17:33 | Karma: 22,38 | Přečteno: 877x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek

19. května 2025  12:44,  aktualizováno  13:37

V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...

Umučil studentský pár kvůli nepořádku. Brutalita vražd šokovala 1. oddělení

19. května 2025

Premium Spousta krve a dvě těla na posteli. Místo činu v roce 2013 připomínalo spíš jatka než byt...

Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije

20. května 2025  8:42

Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....

Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou

13. května 2025  17:07

O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...

Němcová ve studiu zahodila brožurku od Konečné. Nenávist, reagovala komunistka

18. května 2025  12:41,  aktualizováno  14:19

Nesete historickou vinu a podporujete miliardáře Andreje Babiše, zaútočila senátorka Miroslava...

Oči plné nenávisti. Jak Goebbels probodl pohledem židovského fotografa

21. května 2025

Seriál Rozdával úsměvy na všechny strany, ale pak pohled Josepha Goebbelse náhle potemněl. To když se...

Finále o Dukovany nemůže pískat Francouz, říká šéf ČEZ Daniel Beneš

21. května 2025

Tendr století na výstavbu dvou jaderných bloků v Dukovanech, který vyhrála korejská firma KHNP, se...

Dopadne to jako na Slovensku. Omezení ceny půjček podpoří lichvu, tvrdí průzkum

21. května 2025

Premium Spotřebitelské úvěry, s nimiž se pojí velmi vysoké úroky, kvůli kterým dlužník půjčenou částku...

Boj o bohatou pouštní nevěstu. Když se Čína a USA perou, vítězí Saúdové

21. května 2025

Premium Když se dva perou, třetí se směje. Tohle otřepané rčení padne na současnou Saúdskou Arábii jako...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 555
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1495x
Hroší poutníci, volné společenství pohodových lidí, kteří se nebojí...
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.